مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 125883 -تاریخ انتشار : شنبه 13 آذر 1395 -ساعت : 12:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بکارگیری ظرفیت بانوان موجب افزایش اعتماد به نفس زنان خواهد شد/ اگر مصلحت ایجاب کند قطعا تغییرات خواهیم داشت

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در گفت‌وگو با مازندمجلس؛

بکارگیری ظرفیت بانوان موجب افزایش اعتماد به نفس زنان خواهد شد/ اگر مصلحت ایجاب کند قطعا تغییرات خواهیم داشت

اختصاصی مازندمجلس: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا این تغییر در ماه‌های پایانی کار دولت روی داد، گفت: انتخاب مدیر از میان بانوان فرهنگی و دادن سهم بیشتر به این قشر را از مدت‌ها پیش در نظر داشتم اما هم شرایط را (به این دلیل که باید به اولویت‌های مهمتری دست پیدا می‌کردیم) برای تحقق این امر مهیا نمی‌دیدم و هم گزینه‌ای که مطلوب باشد و از پیشنهاد مدیریت استقبال کند، نمی یافتیم

مازندمجلس: سید علی قاسمی، با اشاره به انتصاب ام‌البنبن محمدی نخستین بانویی که به عنوان مدیر آموزش و پرورش در دولت یازدهم در مازندران منصوب شد، اظهار کرد: بانوان حدود نیمی از جامعه و همچنین همکاران فرهنگی ما را به خود اختصاص می‌دهند و در موقعیت‌های مختلف توانایی‌ها و شایستگی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند چون بخش قابل توجهی از این زنان، دانش آموخته و تحصیل کرده و حتی نیروی متخصص هستند. بنابراین استفاده از این ظرفیت و این توان به معنای تلاش برای بهره مندی از یک نیروی عظیم، خوش‌فکر و خلاق است .

وی، افزود: بدیهی است بکارگیری این ظرفیت موجب افزایش اعتماد به نفس جامعه‌ی زنان خواهد شد. انتخاب مدیر یکی از نواحی آموزش و پرورش مرکز استان از میان بانوان، با هدف افزایش مشارکت آگاهانه این قشر فهیم و هوشمند و به پاس خدمات غیر قابل شمارش آموزگاران، معلمان و فرهنگیان زن  صورت گرفت .

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا این تغییر در ماه‌های پایانی کار دولت روی داد، گفت: انتخاب مدیر از میان بانوان فرهنگی و دادن سهم بیشتر به این قشر را از مدت‌ها پیش در نظر داشتم اما هم شرایط را (به این دلیل که باید به اولویت‌های مهمتری دست پیدا می‌کردیم) برای تحقق این امر مهیا نمی‌دیدم و هم گزینه‌ای که مطلوب باشد و از پیشنهاد مدیریت استقبال کند، نمی یافتیم.

قاسمی، تصریح کرد: پس از موفقیت‌هایی که به‌ویژه در یکی دوسال اخیر نصیب آموزش و پرورش مازندران شد و همچنین در پی تاکیدات مقام عالی وزارت و استاندار محترم ، تصمیم گرفته شد بر این مساله تمرکز کنیم تا اینکه بهرحال موفق شدیم یکی از بانوان فرهنگی فرهیخته و خوش سابقه را به عنوان نخستین مدیر آموزش و پرورش برای ناحیه دو ساری معرفی کنیم و خوشحالیم که به یکی دیگر از سیاست‌های دولت جامه عمل پوشاندیم.

وی، ادامه داد: قطعا نیاز بود بیشتر از ظرفیت بانوان در مدیریت استفاده می‌شد و چنانچه فرصت و امکان فراهم شود تصمیم داریم هرچه بیشتر از توان مدیریتی بانوان در آموزش و پرورش استفاده کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، درباره احتمال ادامه تغییرات در آموزش و پرورش، بیان کرد: اگر مصالح این نهاد معظم ایجاب کند قطعا تغییرات خواهیم داشت اما بطور مشخص در حال حاضر پاسخ من منفی است .


بکارگیری ظرفیت بانوان موجب افزایش اعتماد به نفس زنان خواهد شد/ اگر مصلحت ایجاب کند قطعا تغییرات خواهیم داشتلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی قاسمی - آموزش و پرورش - مازندران - ام البنین محمدی -

نظر شما در مورد : بکارگیری ظرفیت بانوان موجب افزایش اعتماد به نفس زنان خواهد شد/ اگر مصلحت ایجاب کند قطعا تغییرات خواهیم داشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها