مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10285 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 بهمن 1394 -ساعت : 13:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عباس یزدانی تنها نامزد حامیان دولت و اصلاحات+تحلیلی بر رقابت انتخاباتی در حوزه نور و محمودآباد

مازندمجلس گزارش می‌دهد؛

عباس یزدانی تنها نامزد حامیان دولت و اصلاحات+تحلیلی بر رقابت انتخاباتی در حوزه نور و محمودآباد

اختصاصی مازندمجلس: در گفتگوهایی که با روسای اصلاح طلبان نور و محمودآباد داشتیم می‌توان گفت اصلاح‌طلبان این حوزه در نظر دارند عباس یزدانی را به عنوان گزینه نهایی خود معرفی کنند

اختصاصی مازند مجلس: در گفتگوهایی که با روسای اصلاح طلبان نور و محمودآباد داشتیم می‌توان گفت اصلاح‌طلبان این حوزه در نظر دارند عباس یزدانی را به عنوان گزینه نهایی خود معرفی کنند.

علی زروک رئیس شورای اصلاح‌طلبان محمودآباد، در این باره گفت: «در نظرسنجی که بین اعضای شورای این شهرستان برگزار شد دکتر عباس یزدانی با 9 رای موافق به عنوان گزینه نهایی ما مطرح هست که اگر دوستان ما در نور هم به این نتیجه برسند این گزینه را برای نهایی شدن به شورای هماهنگی استان معرفی می‌کنیم».

برای اگاهی از نظر شورای اصلاح‌طلبان نور، به سراغ رئیس شورای اصلاح‌طلبان این شهرستان رفتم و نظر وی را در این باره جویا شدیم.

کریمی، گفت: «اتفاق نظر روی یزدانی وجود دارد و ما در صدد هستیم عصر امروز با جلسه‌ای که برگزار می‌کنیم بار دیگر با دوستان تصمیم نهایی را در این شهرستان لحاظ کنیم».

با توجه اظهارنظر زروک و کریمی، می‌توان نتیجه گرفت که عباس یزدانی که تنها نامزد حامیان دولت و اصلاحات این حوزه محسوب می‌شود مورد حمایت همه جانبه این جریان قرار گیرد و البته تا پیروزی کار سختی در پیش دارد هرچند شواهد گواه آن است که تحقق این موضوع دور از دسترس نیست.

یزدانی برای پیروزی در انتخابات این دوره، علاوه بر آنکه حمایت همه جانبه اصلاح‌طلبان این دو شهرستان را  با خود همراه سازد باید در 3 جبهه دیگر نیز همزمان مبارزه کند:

1: رقابت سنتی نور و محمودآباد و نگاه بخشی این دو شهرستان که مردم هر دو شهر می‌خواهند نماینده‌ای از شهر خود راهی مجلس کنند بنابراین یزدانی نیاز به شکستن این فضا و جایگزینی نگاه حزبی و جریانی به جای نگاه شهری و بخشی دارد.

2: رقابت با نامزدهای مطرح حوزه، که هر کدام وزنه‌ای در انتخابات محسوب می‌شوند و گذر از آنها آسان نیست اما غیر ممکن نیز نیست و نامزدهایی که ریشه‌ای اصولگرایی دارند و اتفاقا همین تعدد موجب شکاف و تقسیم آرا می‌شود.

3: رقابت با نماینده فعلی که مورد وثوق اصولگرایان است اما با توجه به عملکردی که از خود بجا گذاشت وضعیت چندان مطلوبی ندارد و با نارضایتی‌هایی مواجه است.

باید چشم به راه هفتم اسفند ماند تا مشخص شود از صندوق آرای این حوزه نام چه کسی به عنوان نماینده این حوزه بیرون می‌آید؟   لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباس یزدانی - دکتر یزدانی - یزدانی محمودآباد - یزدانی نور - دکتر عباس یزدانی -

نظر شما در مورد : عباس یزدانی تنها نامزد حامیان دولت و اصلاحات+تحلیلی بر رقابت انتخاباتی در حوزه نور و محمودآباد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها