مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10382 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 اسفند 1394 -ساعت : 13:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رای منفی یوسف نژاد به کابینه احمدی‌نژاد + متن کامل نطق

مهمتر از شعارها و دیدگاه‌ها، پایبندی به شعارهاست/

رای منفی یوسف نژاد به کابینه احمدی‌نژاد + متن کامل نطق

اختصاصی مازند مجلس: 8 شهریور 88 «علی اصغر یوسف نژاد» در جلسه بررسی رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه دوم دولت «محمود احمدی نژاد» با تاکید بر تخصص، شایسته سالاری، داشتن طرح و برنامه به کابینه پیشنهادی احمدی نژاد رای منفی داد/ همین کابینه را همین افراد فرض کنیم، 4 سال دیگر بشود آنها که رفتند به چه خاطرکنار رفتند، آیا آن حلقه شکسته شد؟ نه تنگ‌تر شد 14 نفر برکنار شدند به چه اعتباری برکنار شدند بروید بررسی کنید (به علت ضیق وقت نمی‌توانم عنوان کنم) پایبندی به انتقادات، به برنامه ها بسیار مهمتر از خود شعارهاست

اختصاصی مازند مجلس: 8 شهریور 88 «علی اصغر یوسف نژاد» در جلسه بررسی رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه دوم دولت «محمود احمدی نژاد» با تاکید بر تخصص، شایسته سالاری، داشتن طرح و برنامه به کابینه پیشنهادی احمدی نژاد رای منفی داد.

وی در ابتدای نطق خود، اظهار کرد: صبح که قرآن قرائت شد 2 نکته کلیدی داشت یکی واگذاری امانات به اهلش، و دیگری حکم کردن که باید با عدل و انصاف باشد.

 

مجلس، ممیز نهایی برای تعیین وزراست

نماینده مردم ساری و میاندورود، خطاب به دیگر نمایندگان مجلس افزود: من توجه همکاران را به این نکته جلب می‌کنم که مجلس، ممیز نهایی برای تعیین وزراست دولت پیشنهاد دهنده است و تکلیف با مجلس است.

یوسف‌نژاد، با بیان اینکه وزیر پس از گرفتن رای اعتماد از مجلس، زیر کلید رئیس‌جمهور می‌رود یا از رئیس‌جمهور دستور می‌گیرد یا می‌خواهد سیاست‌ها را اجرا کند، گفت: این نکته بسیار مهمی است و ما برای اینکه بخواهیم این کار (دادن رای اعتماد بحق) را انجام دهیم قصد و نیت مجلس، همکاری و کمک است که قبلا نیز انجام شده است.

وی، با اظهار اینکه ما خوشحال نمی‌شویم از اینکه وزارتخانه‌ای با سرپرستی اداره شود یا کارمندان وزارتخانه از اینکه وزیر ندارند، نگران باشند افزود: بنابراین فکر می‌کنم که نیاز است با واکاوی، با دقت، با بررسی عمیق، به نیازهای جامعه پاسخ دهیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود، با طرح سوالی خطاب به دیگر نمایندگان، بیان کرد: سنگ محک یا ترازوی سنجش اقتدار، انسجام و کارآمدی یک وزیر، یک کابینه‌ چیست و با چه معیاری به این نتیجه رسیدیم؟

یوسف‌نژاد، با انتقاد از نحوه معرفی وزرا توسط رئیس‌جمهور و ذکر شرایط عمومی وزرا گفت: همین فرمایشات رئیس‌جمهور (احمدی‌نژاد) را شنیدیم 4 سال گذشته هم خواندیم، عین جملاتی که درباره وزیر آموزش و پرورش گفته، درباره همه افراد گفته که من در بخشی از عرایضم عنوان می‌کنم.

وی تصریح کرد: نکته‌ای که می‌خواهم بگویم تحصیلات است یکی از ترازوی ما بحث تحصیلات است و کسی نمی‌تواند این را انکار کند منتها تحصیلات مرتبط و اثرگذار باشد.

 

عدم ارتباط تجربیات و مدیریت وزرا، اثرگذاری منفی دارد

نماینده مردم ساری و میاندورود، بحث دوم نطقش را، تجربیات و مدیریت وزرا در سطح عالی عنوان کرد و افزود: تجربیاتی که موثر و مرتبط باشد اگر مرتبط نباشد تبدیل به یک حالت منفی می‌شود اثرگذاری منفی دارد.

 

یوسف‌نژاد، ویژگی دیگر وزرا را داشتن برنامه دانست واظهار کرد: داشتن برنامه، تسهیلات و مدیریت می‌تواند به ما نشان دهد که این وزیر، وزیر مناسبی هست یا کابینه کابینه خوبی هست یا نه؟

 

شرایط اختصاصی وزرا مهم است نه شرایط عمومی

وی، با بیان اینکه من با بسیاری از وزرا که دراینجا شرف حضور دارند موافق هستم و اقتدارشان، سابقه‌شان و مدیریت‌شان قابل قبول است، گفت: مواردی که جناب آقای رئیس‌جمهور هم بیان کرد بیشتر شرایط عمومی را اشاره کرد و شرایط عمومی به نظر من چیزی مهمی نیست، لازم است ولی کافی نیست!

 

تراز، انسجام و قابلیت‌های کابینه دولت، منفی است

نماینده مردم ساری و میاندورود، با اظهار اینکه شرایط اختصاصی مهم است که وزیر بتواند در شرایط بحرانی در شرایط حساس تصمیم‌گیری کند، تاکید کرد: این یک نکته‌ی ظریف و مهم است که من فکر می‌کنم تراز کابینه در این ارتباط منفی است، انسجام کابینه، منفی است قابلیت‌هایی که در کابینه وجود دارد برای حل مشکلات اصلی و اساسی در این ارتباط منفی است.

 

از کابینه قبلی 5 نفر باقی ماندند!

یوسف‌نژاد، با بیان اینکه مهمتر از خود شعارها و دیدگاه‌هایی که جناب رئیس‌جمهور دارند پایبندی به این شعارهاست، گفت: همین مجلس بیشترین آرا را در دوره قبلی به ورزا داده با همین جملات با همین کلمات با همین تعهدی که آقای رئیس‌جمهور داشتند منتها 5 نفر از کابینه قبلی ماندند، 2 نفر جابجا شدند، 14 نفر از این کابینه بیرون رفتند!

 

مهمتر از شعارها و دیدگاه‌ها، پایبندی به شعارهاست

وی، افزود: همین کابینه را همین افراد فرض کنیم، 4 سال دیگر بشود آنها که رفتند به چه خاطرکنار رفتند، آیا آن حلقه شکسته شد؟ نه تنگ‌تر شد 14 نفر برکنار شدند به چه اعتباری برکنار شدند بروید بررسی کنید (به علت ضیق وقت نمی‌توانم عنوان کنم) پایبندی به انتقادات، به برنامه ها بسیار مهمتر از خود شعارهاست.

نماینده مردم ساری و میاندورود، تصریح کرد: من جملاتی را می‌خوانم که جناب رئیس‌جمهور در اینجا درباره جناب پورمحمدی عنوان کردند گفتند: «ایشان استاد دانشگاه است، فاضل است، دانشمند است، عالم است، تجربیات فراوانی دارد». مجلس هم با اسنتاد به این معرفی، رای بالایی داده است. در مورد آقای محسنی اژه‌ای هم گفتند: «ایشان عالم است وارسته است دلسوز است اندیشمند است و می‌تواند خیلی کار انجام دهد». در مورد آقای جهرمی و خیلی از وزرای دیگر همین ویژگی‌ها را گفتند خب اینها جای‌شان کجاست بنابراین من فکر می‌کنم که ما بگوییم این کابینه یا این برنامه‌ها می‌تواند موثر باشد بعید است!

یوسف‌نژاد، با بیان اینکه تاثیرگذاری آن را باید درعمل ببینیم، گفت: ما آن جایگاه را در این کابینه نمی‌بینیم ضمن اینکه استقبال می‌کنیم از اینکه رئیس‌جمهور محترم رویکرد جدیدی را برای معرفی بانوان در کابینه عنوان کرده ولی تصمیم‌گیری ما بر اساس مصلحت‌های جنیستی یا حزبی یا گروهی واقعا نیست.

وی، با اظهار اینکه ما نماینده مردم هستیم و باید به مردم پاسخگو باشیم، بیان کرد: آن شاخص‌های اصلی که ما به دنبال آنها هستیم و بتواند مردم را به سمت و سوی آرامش، آسایش، رفاه اجتماعی، رشد اقتصادی و مسائل فرهنگی ببرد، آنها را در برنامه وزرا نمی‌بینیم!

نماینده مردم ساری، با انتقاد از برنامه وزرای کابینه احمدی‌نژاد، گفت: برنامه‌ای وزرای پیشنهادی نوشتند یک برنامه منفک است بدون اینکه انسجام خاصی در آن وجود داشته باشد بدون اینکه حتی از برنامه‌های بالا دستی استفاده کند در حالی که ما قوانین بسیار مهم بالادستی داریم که باید مورد توجه قرار بگیرد. قانون چشم انداز 20 ساله، اصل 44 قانون اساسی که به صورت قانون شده از دغدغه‌ها و منویات فکری مقام معظم رهبری هم هست ولی در این برنامه چیزی نمی‌بینم.

یوسف‌نژاد، با اظهار شگفتی از اینکه در برنامه 50 صفحه‌ای بعضی از وزرا، تکالیف و دیدگاه هایی عنوان می‌شود که حتی خارج از وظیفه و تصمیم‌گیری وزیر است، گفت: بنابراین من ضمن اینکه (تاکید می‌کنم) هیچ انسجام قابل ملاحظه‌ای برای اینکه ما این ارتباط را پیدا کنیم که وزرا به عنوان عالی‌ترین مقام تصمیم‌گیری یک مقام اجرایی بتوانند در بسیاری از مسائل مالی، حتی سرمایه‌های وزارتخانه را در مسائل مختلف، در اختیار بگیرند و بتوانند در شرایط بحرانی اظهارنظر بکنند و بتوانند دیدگاه‌های استراتژیک داشته باشند، را ندارند!

 

برنامه‌های ارائه شده یا کپی شده است، یا کلی‌گویی وشعاری و آرمانی است!

وی، یکی از نکات و ویژگی‌های بسیار مهم وزرا را مدیریت و تدبیر استراتژیک دانست و گفت: تصمیم‌گیری‌ها در شرایط بحرانی است من خودم همه این برنامه‌های ارائه شده را دارم یا کپی شده از برنامه‌های قبلی است، یا کلی‌گویی وشعار است یا برخی از مسائل آرمانی است که با آن اصلا به نتیجه نمی‌رسیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود، افزود: آنچه ما می‌خواهیم راهکارهای عملی بر اساس قوانین بالادستی و بر اساس واقعیت‌های موجود است بنابراین من فکر می‌کنم که مسائل مهم و اساسی، مثل رشد سرمایه‌گذاری، مثل معاش مردم ، مساله بیکاری، تورم، مسکن، امور فرهنگی امور مربوط به سیاست خارجی و خیلی از مسائلی دیگر که آمده اینها باید اتحاد و انسجام خاصی در برنامه داشته باشند تا بتوانیم اقتدار، همگرایی و انسجامی که جناب رئیس‌جمهور عنوان می‌کنند را در برنامه به آن برسیم نه در دیدگاه‌ها و مسائل مختلف.

 

کابینه‌ احمدی‌نژاد بیشترین عزل و نصب و تغییر را داراست

یوسف‌نژاد، با بیان اینکه از رای بالایی که در کابینه قبلی داده شده متاسفانه از آن سو استفاده شده، گفت: در خیلی از مواقع نتوانستیم کاری انجام دهیم به گونه‌ای که در طول 30 سال گذشته هیچ وقت سابقه نداشته که کابینه‌ای تا آن حد عزل و نصب و تغییر داشته باشد که در آستانه‌ی رای اعتماد مجدد قرار بگیرد چرا؟

 

وی در پایان اظهار کرد: بنابراین من خواهش می‌کنم که همکاران محترم با دقت بیشتر، عملکردها را و واقعیت‌های موجود جامعه را مورد توجه قرار دهند.


رای منفی یوسف نژاد به کابینه احمدی‌نژاد + متن کامل نطق

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسف نژاد - علی اصغر یوسف نژاد - دکتر یوسف نژاد - یوسف نژاد نماینده سا -

نظر شما در مورد : رای منفی یوسف نژاد به کابینه احمدی‌نژاد + متن کامل نطق

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها