مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 127854 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 آذر 1395 -ساعت : 14:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
«شل» و «توتال» به ایران می آیند

مقام وزارت نفت: اولین توافق نامه توسعه میادین نفتی ایران با شرکت های اروپایی امضا می شود

«شل» و «توتال» به ایران می آیند

مازندمجلس: این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود اعلام نکرد که کدام یک از این دو شرکت قرار است توسعه کدام میدان نفتی را برعهده بگیرد

مازندمجلس: یک مقام وزارت نفت ایران اعلام کرد که شرکت های نفتی شل و توتال توافق نامه اولیه توسعه میدان های نفت و گاز در ایران را امضا خواهند کرد.

بلومبرگ نوشت: یک مقام ارشد وزارت نفت ایران که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که به عنوان نخستین توافق نامه نفتی اروپایی در ایران از زمان برداشته شدن تحریم های غرب علیه ایران قرار است شرکت های نفتی شل و توتال با هدف توسعه میادین نفت و گاز در این کشور توافق نامه امضا کنند.


به گفته این منبع آگاه قرار است که این دو شرکت یک توافق نامه غیرالزام آور را با وزارت نفت ایران امضا کنند تا بر اساس آن میادین نفتی آزادگان جنوب و یادآوران و منابع گاز نفتی کیش را توسعه دهند.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود اعلام نکرد که کدام یک از این دو شرکت قرار است توسعه کدام میدان نفتی را برعهده بگیرد.

این توافق نامه، نخستین توافق نامه از زمان تسهیل تحریم های غرب علیه ایران خواهد بود که به توسعه میادین نفت و گاز ایران میپردازد و میان ایران ایران و  شرکت های اروپایی به امضا می رسد. تحریم های غرب علیه ایران ژانویه گذشته بر اساس برجام و در مقابل مهار بخشی از برنامه هسته ای ایران برداشته شدند.

منباع آگاه در توتال از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند و دسترسی به نماینده شل نیز وجود نداشت.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توافق - توسعه - وزارت - میادین - توتال - تحریم - اعلام - اروپایی - برداشته - نخستین - خواست - میدان -

نظر شما در مورد : «شل» و «توتال» به ایران می آیند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها