مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10403 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اسفند 1394 -ساعت : 11:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخاب تاریخ ساز زنان ساری و میاندرود در هفتم اسفند

«دکتر عالیه زمانی »

انتخاب تاریخ ساز زنان ساری و میاندرود در هفتم اسفند

مازندمجلس: عالیه زمانی کیاسری که هم اکنون به عنوان مهمترین رقیب انتخاباتی کاندیدای مرد حاضر در حوزه انتخاباتی مرکزاستان قلمداد می شود،با ورود غافلگیرکننده خود بسیاری از معادلات این حوزه را برهم زد

مازند مجلس: با وقوع انقلاب اسلامی، زنان ايراني كه تا آن هنگام در فعاليت هاي سياسي و اجتماعي حضوري نداشتند، هم پاي مردان از هدف هاي عمومي انقلاب پشتيباني كردند و با جسارت خواستار حقوق حقه خود گشتند.

آنان در عين حال تلاش نمودند تا با برداشتن موانع موجود بر سر راه فعاليت هاي سياسي، شرايط لازم را براي مشاركت در صحنه سياسي و اجتماعي كشور فراهم آورند و اين مبارزات زنان در سه بخش عمده فرهنگي، اقتصادي و سياسي تبلور پيدا كرد. آنچه مسلم است ،زنان به عنوان نيمي از جمعيت جامعه همواره پا به پاي مردان براي آزادي و سربلندي ايران در عرصه هاي مختلف سياسي، اجتماعي، اقتصادي و علمي تلاش كرده اند.

حضور گسترده زنان در تظاهرات و جريان هاي مختلف سياسي قبل از پيروزي انقلاب و همچنین تداوم این مشارکت هوشمندانه در طول 37 سال گذشته نشان دهنده خط فكري و انديشه پوياي اين قشر جامعه براي محو استبداد و ظلم و رسیدن به قله های پیشرفت است.

دين مبين اسلام نیزكه پيامبرش بر دستان دختر خود بوسه مي زد ،آن هم در زمانه اي كه مردمان جاهل دختران را زنده به گور مي كردند، بعنوان اولين منادي تساوي انسان ها و پيشروترين اديان در مبارزه با تبعيض عليه زنان، بر بسياري از اعمال و انديشه هاي جاهلي در زمينه حقوق زنان خط بطلان كشيده است.


بی شک در هيچ دوره اي از رقابت های سیاسی در کشور مانند امروز زنان محقق، دانشمند، متفكر، اديب، هنرمند و فعال در عرصه هاي مختلف سياسي - اجتماعي در كشور اعلام حضور نکرده اند. پس لازم است بانوان هوشمند نظام اسلامی اين فرصت را مغتنم بدانند و در صحنه های مختلف حضور سیاسی و اجتماعی از جمله انتخابات تلاشي هدفمند داشته باشند تا براي رسيدن به جامعه اسلامي كه به تعبير حضرت امام(ره) در آن جامعه "زنان بايد در مقدرات اساسي مملكت دخالت كنند."نقشي موثر داشته باشند. بطورکلی در هر انتخابات آزاد و واقعی، مهم‌ ترین و تأثیرگذارترین عنصر بر نتیجه انتخابات رأی‌دهندگان هستند.

بنابراین تردیدی وجود ندارد اگر شایستگی‌ها، عملکردها و سوابق کاندیداهای زن در سطحی برابر با مردان به شهروندان ارائه شود نتایج مبارکی رقم خواهد خورد. واقعیت این است که هنگامی که زنان بتوانند در سطحی برابر به شکل اثباتی، توانمندی‌ها و شایستگی‌های خود را به اثبات برسانند ، قطعا رای‌دهندگان نیز تصمیم شایسته‌ای اتخاذ خواهند کرد .

خوشبختانه در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی شماری از زنان استان از حوزه های مختلف برای حضور در این ماراتن سیاسی اعلام آمادگی نمودند که بی گمان «دکتر عالیه زمانی کیاسری»بانوی فرهیخته ساروی از چهره های برجسته و نام آشنای این دوره از انتخابات است. در چنین شرایطی به جرات میتوان گفت« هفتم اسفند »روزی تاریخ ساز برای زنان ساری و میاندرود خواهد بود.روزی که بانوان حوزه انتخابیه مرکز استان بعد از 37سال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی برای انتخاب وکیل خود در خانه ملت برای اولین بار گزینه ای وزین و فرهیخته ای از جنس خود را در لیست انتخاباتی مجلس دهم پیش رو دارد.دکتر زمانی که تجربه ریاست موفق و تحول آفرین بر بزرگترین بیمارستان دولتی شمال کشور یعنی بیمارستان امام خمینی«ره» ساری،ریاست بیمارستان فاطمه زهرا«س» و ریاست دانشکده پیراپزشکی ساری را در کارنامه دارد موفق شده است علی رغم اعلام حضور دیرهنگام ، در همین مدت کوتاه با ارائه تحلیل های هوشمندانه که متاثر از دغدغه بسیاری از شهروندان به ویژه بانوان است ،نظر شمار کثیری از مردم را به خود جلب نماید.

این بانوی فرهیخته که هم اکنون به عنوان مهمترین رقیب انتخاباتی کاندیدای مرد حاضر در حوزه انتخاباتی مرکزاستان قلمداد می شود،با ورود غافلگیرکننده خود بسیاری از معادلات این حوزه را برهم زد که اعلام حمایت بسیاری ازچهره ها و تشکلات صنفی ، سیاسی و اجتماعی بانوان استان و به ویژه بانوان شهرستانهای ساری و میاندرود از این جمله است.خلاصه کلام اینکه :به نظر می رسد بانوان ساری و میاندرود در روز هفتم اسفند با انتخاب هوشمندانه «دکتر عالیه زمانی کیاسری» برای تحقق حقوق مشروع خود تاریخ ساز خواهند شد.


انتخاب تاریخ ساز زنان ساری و میاندرود در هفتم اسفند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عالیه زمانی - عالیه زمانی کیاسری - دکتر زمانی - دکتر زمانی کیاسری -

نظر شما در مورد : انتخاب تاریخ ساز زنان ساری و میاندرود در هفتم اسفند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها