مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10404 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اسفند 1394 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جهانی فکر کنید، محلی عمل کنید/  یوسف‌نژاد و مولفه‌های قدرت

کاندیدای پست مدرن مجلس دهم/

جهانی فکر کنید، محلی عمل کنید/ یوسف‌نژاد و مولفه‌های قدرت

اختصاصی مازندمجلس: افرادی مانند یوسف‌نژاد که به خوبی شرایط و ویژگی‌های مدیریت محلی چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان و کشور را تجربه کرده‌اند و همزمان با سایر ملل و جوامع هم بنا بر رزومه یاد شده در ارتباط بوده‌اند، بی‌تردید این توانایی را دارند تا کلاس درسی برای اساتید سیاست خارجی و همچنین مدیران داخلی برای بهسازی و ترمیم شکاف های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشند

اختصاصی مازند مجلس: در عصر حاضر یکی از مهمترین شعارهای بین المللی که تقریبا مورد توافق اکثریت کارشناسان و دست اندرکاران حوزه ملل قرار گرفته است این است که : "جهانی فکر کن اما بومی عمل کن." با نگاهی گذرا به لیست کاندیداهای مجلس دهم از حوزه انتخابیه ساری و میاندرود به راحتی می‌توان تشخیص داد تنها کسی که قدرت و توان تفکر جهانی و پیاده سازی آن در چارچوب نظام اسلامی ما را دارد کسی نیست جز علی اصغر یوسف‌نژاد.

این نماینده پرسابقه مجلس و معاون پیشین پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی در رزومه خدمات خود به مردم ساری و همچنین مردم میهن عزیزمان عناوین مهمی را در رابطه با نقش برون مرزی و خارج از گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی یدک می‌کشد که هر کدام از آنها به تنهایی قادرند گره گشای بسیاری از معضلات کنونی کشور و حوزه انتخابیه یوسف‌نژاد باشند. اگر از هر کدام از این مسئولیت‌هایی که بر عهده داشته است تنها به مقدار ناچیزی بر علم و تجربه وی افزوده شده باشد خواهیم دید که چه پتانسیل بزرگی از قدرتِ مدیریت در این مسئول کار کشته نظام تجمیع شده است که قادر به حل بسیاری از معضلات حقوقی و قانونی کشور خواهد بود. نگاهی به لیست مسئولیت‌های یوسف‌نژاد و امید به انتخاب مجدد وی به عنوان نماینده با صلابت ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، نوید بخش روزهای پرامید برای منطقه خواهد بود:


سوابق بين المللي

•نماينده پارلمان ايران در پارلمان دنيا (بين المجالس)
•نائب رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و شيلي
•عضو گروه دوستي پارلماني ايران و كره جنوبي
•عضو گروه دوستي پارلماني ايران و كوبا
•سرپرست گروه اعزامي به المپياد جهاني TVTO كره جنوبي
•عضو هيأت پارلماني اعزامي به كشورهاي كانادا،فرانسه،آلمان،چين،سوئد و آفريقاي جنوبي
•رئيس هيأت پارلماني ايران اعزامي به اتحاديه بين المجالس (IPO) مغولستان
•رئيس هيأت پارلماني اعزامي به اتحاديه بين المجالس (IPO) ژنو
•رئيس هيأت پارلماني اعزامي به اتحاديه بين المجالس (IPO) در بروكسل بلژيك (در مورد امور اقتصادي)
 
دنیای امروز در حوزه اندیشه، دیگر آن دگم‌اندیشی‌ها و قوانین انعطاف ناپذیر مدرنیسم را کنار گذاشته  است. در حال حاضر فرضیه دهکده جهانی بر اساس تسری تفکرات غربی بر سایر ملل استوار نیست. شکست این برنامه در یک دهه گذشته اندیشمندان را به این فکر فرو برده است که بهتر است از ظرفیت‌های بومی و محلی ملل گوناگون در رابطه با مدیریت دنیا بهره‌برداری لازم را انجام داد.

افرادی مانند یوسف‌نژاد که به خوبی شرایط و ویژگی‌های مدیریت محلی چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان و کشور را تجربه کرده‌اند و همزمان با سایر ملل و جوامع هم بنا بر رزومه یاد شده در ارتباط بوده‌اند، بی‌تردید این توانایی را دارند تا کلاس درسی برای اساتید سیاست خارجی و همچنین مدیران داخلی برای بهسازی و ترمیم شکاف های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشند.

در تعریف مدرنیسم آورده‌اند که  "همواره به پیش رفتن. کنار گذاردن کهنه و فراخواندن تازه." اما در عصر جدید این همواره به پیش رفتن به هر قیمت به زیر سوال رفته است و صاحبنظران بر این عقیده اند که در "کهنه" هم فضیلتی امید بخش نهفته است که به راحتی نمی توان کنارشان گذاشت. در حال حاضر ویژگی‌هایی که در یوسف‌نژاد تجمیع شده است می‌تواند به ما این امکان را بدهد که از یک کارشناس فرهنگی - اجتماعی که دیدگاهی جهانی دارد و با بومی‌سازی این دیدگاه توان ریشه‌یابی معضلات محلی را هم خواهد داشت استفاده بهینه کنیم.

از دست دادن فرصت بکارگیری تجربیات امثال یوسف نژاد گناهی خواهد بود که برای آیندگان غیر قابل بخشش است.علی‌اصغر یوسف‌نژاد با کوله باری از تجربیات جهانی و کشوری در حوزه مدیریتی، اجرایی و قانونگزاری شخصی است که باعث ارتقاء جایگاه استان و شهرستان در سطح کشور خواهد شد.


جهانی فکر کنید، محلی عمل کنید/  یوسف‌نژاد و مولفه‌های قدرت

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسف نژاد - علی اصغر یوسف نژاد - دکتر یوسف نژاد -

نظر شما در مورد : جهانی فکر کنید، محلی عمل کنید/ یوسف‌نژاد و مولفه‌های قدرت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها