مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10428 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اسفند 1394 -ساعت : 23:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

نقش فرهنگیان در ترکیب مجلس دهم/

کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

اختصاصی مازند مجلس: جوانی و محبوبیت کوروش یوسفی ساداتی سبب شده است وی به عنوان گزینه پیشگام فرهنگیان تلقی گردد و با توجه به موارد ذکر شده در فوق و نیز سابقه عضویت او در شورای اسلامی شهر و استان و ارتباط تنگاتنگ ایشان با دهیاران و شوراهای اسلامی روستا و آرای پنهان وی که در چهارمین دوره مجلس شوراهای اسلامی شهر ساری نمود یافته بود، پیش‌بینی می‌شود در انتخابات پیش روی نیز این مهم تکرار گردد

اختصاصی مازند مجلس: تقریبا در تمامی انتخابات‌ها فرهنگیان مجری انتخابات بوده اند چرا که بیش ترین عضو هیئت های اجرایی راتشکیل داده اند و حتی ناظرین شورای نگهبان نیز اغلب از این قشر برگزیده می شود. که این مسئله خود یکی از موارد اعتماد بالای جامعه و افکار عمومی به این قشر نخبه می باشد.

بالاترین ضریب جلب اعتماد عمومی

اما در انتخابات مجلس دهم با توجه به محدودیت های موجود برای بسیاری از نامزد های احتمالی و احزاب، فرهنگیان بیش از آنکه مجری انتخابات باشند باید نامزد انتخابات گردند چراکه فرهنگیان بالاترین ضریب در جلب اعتماد عمومی را دارا می باشند.

لذا حضور فرهنگان با پتانسیل های بالا و سوابق مدیریتی، در شهرستان ها می اواند ظرفیت بالقوه ای باشد که با مدیریت نخبگان سیاسی به فعلیت رسد.

مخصوصا فرهنگیانی که پیشتر اعتماد عمومی را برای حضور در پارلمان شهری جلب نموده اند و یا سطوح مختلف مدیریتی را طی نموده اند با قرار گیری در لیست مشترک اصلاح طلبان و حامیان دولت می توانند علاوه بر عبور منطقی از فیلترینگ شورای نگهبان ضریب موفقیت اصلاح طلبان و حامیان دولت را در انتخابات پیش رو افزایش داد و موجبات ارتقای سطح کیفی مجلس آینده را فراهم آورد.

فرهنگیان در هر استان گسترده ترین قشر را تشکیل می دهند و بیشترین ارتباط را با بدنه اجتماع و مخصوصا جوانان دارند. لذا فرهنگیان علاوه بر اینکه قشر عظیم معلمان را نمایندگی می کنند با جمعیت کثیر دانش آموزان ارتباطی با طول و عرض بسیار دارند.

تبعیت خانواده ها از ذائقه سیاسی فرزندان خود، در واقع آراری خانواده های ارای فرزند دانش آموز را به سوی نامزدهای فرهنگی انتخابات سوق میدهد.

لذا احیا و فعالیت انجمن اسلامی معلمان در این برهه زمانی بسیار مهم و حائز اهمیت است تا در غیاب احزاب و ورود مناسبات ناسالم همچون پول در عرصه تبلیغات انتخاباتی می تواند آرای مردم را به سوی نخبگان واقعی سوق دهد.

نخبگانی که بالاترین ضریب در جلب اعتماد عمومی را دارا می باشند موفقیت نمایندگان این قشر در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و راه یابی به پارلمان شهری در سراسر کشور موید همین مطلب است.

توزیع جنسیتی در فرهنگیان نیز به گونه ای می باشد که نیمی از معلمان را بانوان تشکیل می دهند و به همین منوال بیش از نیمی از دانش آموزان را نیز دختران تشکیل می دهند.

لذا کاندیدای فرهنگی جذب هر دو جنس جمعیتی با اقبال بیش تری نسبت به سایر مشاغل یا صنوف که بیش تر جنسیتی می باشد.

کسب آرای روستاییان

حضور معلمان در دور افتاده ترین روستاها و ارتباطات صنفی و شغلی میان آن ها سبب می شود نامزدهای فرهنگی در انتخابات در دور افتاده ترین روستاهای مناطق حوزه ی انتخاباتیخود نیز سفیرانی را داشته باشد.ضمن آن که معلملن در روستاها نیز به عنوان معتمدین روستاها محسوب می شوند.

لذا تلاش اصلاح طلبان و حامیان دولت در کشف نیروهای متعهد در این حوزه و حمایت صنفی از آنان حتی در دور افتاده ترین مناطق در حوزه های انتخاباتیه می تواند از کسب کرسی های مجلس برای اصلاح طلبان آسان تر نماید.

سرعت بالای معرفی در جامعه

ارتباط با هزاران نفر طی چند سال تحصیلی ضمن آن که شرایط معرفی نامزدهای فرهنگی انتخابات مجلس را برای عموم مردم آسان تر می نماید از آنجایی که برخی از دانش آموزان آنان را طی گذر سال ها به دانشگاه هاراه یافته اند و یا در مشاغل مختلف مشغول شده اند.لذا پیشنهاد دهنده ی پیام این نامزده ها در صنف و قشر خود خواهند بود و علم تبلیغ وی را در حوزه ی فعالیت خود بر می دارد.

و در نهایت اینکه در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود اگرچه یکی از نامزدهای فرهنگی در نهایت نتوانست به عرصه رقابت بازگردد و دو مدیر کل سابق آموزش و پرورش مازندران نیز در صحنه رقابت حضور دارند، اما کارنامه عملکردی آنان از یک سو و جوانی و محبوبیت کوروش یوسفی ساداتی از سوی دیگر سبب شده است وی به عنوان گزینه پیشگام فرهنگیان تلقی گردد و با توجه به موارد ذکر شده در فوق و نیز سابقه عضویت او در شورای اسلامی شهر و استان و ارتباط تنگاتنگ ایشان با دهیاران و شوراهای اسلامی روستا و آرای پنهان وی که در چهارمین دوره مجلس شوراهای اسلامی شهر ساری نمود یافته بود، پیش‌بینی می‌شود در انتخابات پیش روی نیز این مهم تکرار گردد.

همایش بزرگ فرهنگیان ساری و میاندورود که امروز از سوی کمیته فرهنگیان ستاد انتخاباتی کوروش یوسفی برگزار شده بود، با استقبال بی نظیر فرهنگیان این حوزه انتخابیه مواجه شد.


کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کوروش یوسفی - فرهنگیان مازندران - کوروش یوسفی ساداتی - یوسفی ساداتی -

نظرات کاربران در مورد : کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران
  • نا آشناپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

    از آنجائیکه احمدی فولادی همراه ایشان است رای ایشان شکسته شد ای کاش خودشان مستقل عمل می کردند

  • سيد سارويپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

    با سلام ايشون چند سالي ميشه رداي فرهنگي بودن رو از تن در اورده چطور ايشون پيشگام فرهنگيان نام گرفتن؟

  • سید سارویپاسخ0چهار شنبه 05 اسفند 1394

    ممنون از اینکه کامنت منو ثبت نکردید.زنده باد مخالف من

نظر شما در مورد : کوروش یوسفی نامزد پیشگام فرهنگیان مرکز مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها