مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10438 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 اسفند 1394 -ساعت : 12:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

یوسف‌نژاد چگونه می‌تواند مازندران را متحول کند؟

مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

اختصاصی مازندمجلس: همه شاهد بودند زمانی را که ساری در کوران ساخت و ساز و در میان انبوه طرح‌های عمرانی نیازمند تزریق بودجه بود و در آن میانه تنها کسی که آستین همت را بالا زد و به یاری شهرداری آمد کسی نبود جز همین یوسف نژاد که بدون چشم داشت دست یاری به سمت شهرداری ساری دراز کرد و با کمک او بود که چندین میلیارد تومان در بدترین شرایط اقتصادی کشور به بدنه شهرداری تزریق شد

اختصاصی مازند مجلس: : یکی از دغدغه های همیشگی مردم استان مازندران، عدم حمایت و همراهی مدیران ملی با طرح‌ها و برنامه‌های زیربنایی و آینده ساز استان است. این دیدگاه در میان مردم وجود دارد که از بین خیل عظیم مدیران ملی که رگ و ریشه مازندرانی دارند تعداد انگشت شماری از اینها اصالت خود را فراموش نکرده و هرکجا که از دستشان برمی‌آید در راه اعتلای سرزمین مادریشان تلاش خواهند کرد.

یکی از معدود مدیران ملی استان که تمام قد در خدمت آب و خاکِ آبا و اجدادیشان هستند و علاوه بر مسئولیت‌های مهمی که در بدنه دولت و اجرای طرح‌های کلان ملی بر دوش داشتند، گوشه چشمی به زادگاهشان هم دارند "علی اصغر یوسف نژاد" مدیر موفق این روزهای کشور است که علاوه بر تجربیات ارزنده‌ای که در بدنه اجرایی دولت دارد، تجربه دو دوره نمایندگی مجلس مرکز استان را هم با خود همراه کرده است.

ما کمتر در بین کاندیداهای استان سراغ داریم کسانی را که از چنین غنای علمی و تجربی برخوردار باشند. به هر حال برعهده گرفتن حتی یکی از این مسئولیت‌ها می‌تواند یک مدیر را آبدیده کند و رزومه چشمگیری برایش به ارمغان آورد. اما چرا می توان به یوسف نژاد لقب یک مدیر ملی موفق داد و چه خصوصیاتی او را از دیگر نمایندگان و مدیران ملی متمایز می کند؟ و در حقیقت "پشتوانه" یوسف نژاد چه چیزهایی هستند؟


پشتوانه علمی و دانشگاهی

بسیاری از کسانی که این روزها القاب مختلفی ابتدای نامشان اضافه کرده اند با کمال تاسف باید گفت که بدون پشتوانه علمی لازم و تنها در حد و اندازه گرفتن این عناوین و در برخی از مواقع استفاده از رانت‌های دولتی و خصوصی بوده است.

متاسفانه تبِ دکتر شدن به بالاترین سطوح مسئولیتی جامعه هم تسری پیدا کرده است و مسئولان و مدیران به هر شکل ممکن در صدد افزودن "دکتر" به عناوینشان هستند. علی اصغر یوسف نژاد اما به معنی واقعی کلمه یک فرد آکادمیک و دانشگاهی است.

تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی که پذیرفته شدن در آنجاها بدون استفاده از سهمیه و رانت و تنها با تکیه بر دانش و نبوغ ذاتی خود وی بوده است نشان دهنده سطح مطلوب درجه علمی این مدیر توانمند ملی است. علاوه بر تحصیل، این فرد کارکشته عرصه خدمت ید طولایی در تدریس هم دارد. شیوه خلاقانه یوسف نژاد در تدریس سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان و محصلان دانشگاه‌ها از مدل درس دادن یوسف نژاد به عنوان یکی از موثرترین مدل‌های ارائه مطالب درسی یاد کنند.

بسیاری از مراکز معتبر دانشگاهی و همچنین موسسات تربیت مدیران از جمله سازمان مدیریت صنعتی همواره یکی از مشتریان پر و پا قرص تجربیات نوآورانه علی اصغر یوسف نژاد در تدریس هستند.علاوه بر اینها او صاحب سبک و نظریات نو آورانه ای در "اقتصاد" است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.


پشتوانه مدیریت اجرایی در سطح ملی

کار اجرایی کردن در کشور ما به سبب پیچیدگی‌هایی که بعضا در ساختار برخی از نهادهای دولتی وجود دارد ممکن است بسیار سخت و نیازمند توانایی‌های ویژه‌ای باشد که انتخاب فرد مناسب برای احراز آن پست را مشکل می‌کند. ی

وسف نژاد از معدود مدیرانی به حساب می‌آید که تقریبا سیکل کاملی از مسئولیت‌ها را بر عهده داشته است. او علاوه بر حضور فعال و موثر در نهادهای نظامی که نیاز روز میهنمان برای حفظ تمامیت ارضی بود که خود نشان دهنده درک بالای او از شرایط کشور و موقعیت شناسی مناسب وی است در تشکیلات چند منظوره‌ای مانند شهرداری هم به عنوان شهردار سابقه فعالیت دارد.

همه اینها به همراه شم سیاسی قوی و قدرت اثرگذاری که  بر محیط  پیرامونش  دارد سبب شدند تا یکی از حساسترین وزارتخانه های کشور سکان مهمی مانند معاونت پارلمانی را بر عهده وی بگذارد. انتخاب یوسف نژاد به عنوان معاون پارلمانی وزارت اقتصاد خود گویای این نکته است که چنین شخصی علاوه بر کار تقنین در کار اجرا هم مهارت کافی دارد و می‌تواند حرف‌های زیادی در این حوزه برای گفتن داشته باشد.

بسیاری بر این باورند که توانایی‌های این مدیر موفق ملی بیش از اینهاست و اگر شرایط فراهم باشد او به راحتی قدرت تصاحب و اداره مسئولیت وزارت را هم خواهد داشت.


پشتوانه تقنینی و آشنایی با مباحث حقوقی و قانونی

دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی برای هر کسی کفایت می کند تا بتوان وی را فردی آشنا به محیط مجلس و پیچ و خم های قوه مقننه  دانست.البته اگر این فرد یوسف نژاد باشد مزایای فراوانی هم برای مجلس، هم برای دولت و هم برای مردم حوزه انتخابیه خواهد داشت.

یکی از مهمترین وجوه تمایز یک مدیر قدرتمند با دیگران در قدرت لابی گری و توان چانه زنی برای تصویب طرح‌ها و لوایحی هستند که در نهایت انتفاع کشور را تضمین می‌کنند. سابقه نمایندگی به همراه سابقه علمی و مدیریت اجرایی در سطوح مختلف کشور همان چیزهایی هستند که در این دوره از مجلس شورای اسلامی نیازمند آن هستیم.

عبور دادن مجلس از گذرگاه‌های تصویب طرح‌ها و مدیریت چالش‌های احتمالی فی مابین مجلس و شورای نگبان از یک سو و فراکسیون‌های مختلف داخل مجلس از سوی دیگر و استفاده از شرایط مطلوب اقتصادی پس از لغو تحریم‌ها کار دشواری است که بهتر است به دست متخصصان امر سپرده شود. متخصصانی مانند علی اصغر یوسف نژاد، مرد معتدل و کاربلد حوزه انتخابیه ساری و میاندرود.

پشتوانه مردمی و ملی

همه شاهد بودند زمانی را که ساری در کوران ساخت و ساز و در میان انبوه طرح‌های عمرانی نیازمند تزریق بودجه بود و در آن میانه تنها کسی که آستین همت را بالا زد و به یاری شهرداری آمد کسی نبود جز همین یوسف نژاد که بدون چشم داشت دست یاری به سمت شهرداری ساری دراز کرد و با کمک او بود که چندین میلیارد تومان در بدترین شرایط اقتصادی کشور به بدنه شهرداری تزریق شد.

این اقدامات به همراه کمک های فکری و لابیگری‌های مناسب در جهت تامین منافع شهرستان از جمله نقش موثر وی در ساخته شدن استادیوم پانزده هزار نفری شهدا، نشان دهنده میزان علاقه و تعصب وی به شهر و دیارش است.

در کنار اینها او همواره نسبت به شهرستان میاندرود هم توجه خاصی داشت و مردم این دیار نقش تاثیر گذار وی در ارتقا بخش میاندرود به شهرستان را فراموش نخواهند کرد.

پشتوانه مردمی و حمایت مدیران ملی از وارد شدن این شخصیت چند وجهی و توانا به عرصه خدمت در نهاد مجلس، نوید بخش دوران طلایی دیگری برای مرکز استان خواهد بود که قطعا با انتخاب درست ومنطقی مردم محقق خواهد شد.


مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی اصغر یوسف نژاد - یوسف نژاد - دکتر یوسف نژاد -

نظرات کاربران در مورد : مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد
  • حمیدپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

    تنها کاندیدای برتر دکتر علی محمد شاعری، مدیر توانمند ملی ، دلسوز قشر مستضعف و دارای کارنامه مدیریتی درخشان به امید پیروزی ایشان.

نظر شما در مورد : مازندران بزرگ مدیران بزرگ می‌خواهد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها