مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 129272 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1395 -ساعت : 13:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندران رتبه برتر کشور در پروژه مهر آموزش و پرورش/ رشد 12.1 نمره‌ای پروژه مهر

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در گفت‌وگو با مازندمجلس عنوان کرد؛

مازندران رتبه برتر کشور در پروژه مهر آموزش و پرورش/ رشد 12.1 نمره‌ای پروژه مهر

اختصاصی مازندمجلس: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، ادامه داد: در بررسی عملکرد 4 ساله، پروژه مهر مازندران 12.1 نمره‌ رشد داشته است و با برنامه‌هایی که در دست اقدام داریم همه‌ی تلاش ما این است که این روند را ادامه دهیم و بهبود ببخشیم

مازندمجلس: سید علی قاسمی، پروژه مهر را نماد مدیریت، برنامه ریزی، ساماندهی، هماهنگی راهبردی و ارزشیابی دانست و گفت: پروژه مهر، مظهر بهره‌وری و نظارت با رویکردی انسانی، اسلامی، اخلاقی و مثبت است.

وی، افزود: هدف از ایجاد پروژه مهر، برنامه‌ریزی به منظور فراهم نمودن زمینه‌های مناسب و تمهید سازوکارهای لازم جهت بازگشایی هرچه باشکوه‌تر مدارس است، به نحوی که دانش‌آموزان برای ورود به مدرسه لحظه‌شماری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، با بیان اینکه پروژه مهر در استان در 7 کارگروه (سازماندهی، تامین و تجهیز، توجیه و تبلیغ، اطلاع‌رسانی، تایید صلاحیت، نظارت و ارزیابی کارگروه فرهنگی و ورزشی و انتصابات) فعالیت می‌کند، گفت: آموزش و پرورش مازندران نخستین پروژه مهر سال 95 را در آذر سال 94 آغاز کرده و تا تیرماه 95 که آغاز رسمی پروژه مهر است 5 جلسه رسمی برگزار برگزار شد. ضمن اینکه در شهرستان‌ها و مناطق نیز جلسات استانی از دی ماه گذشته آغاز شده بود.

قاسمی، درباره عمده‌ترین موارد پروژه مهر، بیان کرد: در این باره با برنامه وارد شدیم و 8 آیتم را در نظر گرفتیم که پیگیری‌های لازم جهت ساماندهی مناسب دانش‌آموزان، معلمان، کلاس درس، ایجاد فرصت برابر، ساماندهی دانش‌آموزان و نیروی انسانی یکی از عمده‌ترین آن موارد است.

وی، افزود: توجه ویژه به آموزش مدرسان میانی کتب جدیدالتالیف پایه دهم، اهمیت هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم و رفع هرگونه نگرانی خانواده‌ها در این بخش- پیگیری وضعیت پروژه‌های آماده، تحویل در آغاز سال تحصیلی 95-96- پیگیری ساماندهی و تجهیزات مدارس با اولویت انجام بهسازی توسط هنرستان، فنی‌وحرفه‌ای و کاردانی استان- ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه سلامت- هماهنگی لازم با فرمانداری‌ها در خصوص تخصیص اعتبار لازم به آموزش و پرورش در توزیع اعتبار سال 95- و استفاده از ظرفیت خیرین در آماده‌سازی، تجهیز و بازگشایی مدارس در شروع سال تخصیلی 95، 96 را از دیگر موارد عمده‌ی پروژه مهر بیان کرد.

قاسمی، با اعلام اینکه مازندران رتبه برتر کشور را در پروژه مهر کسب کرده است، تصریح کرد: ناظرین وزارتخانه همه‌ساله در اواخر شهریور و اوایل مهر در استان‌ها حاضر و از شهرستان‌ها و مناطق دوردست بازدید به‌عمل می‌آورند که طبق نتیجه اعلام شده از مجموعه عملکرد استان، بنا به گزارش ابلاغی از سوی وزارتخانه، از صد نمره‌ی ممکن، اداره کل آموزش و پرورش مازندران توانست همه‌ی صد نمره صد را کسب کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، ادامه داد: در بررسی عملکرد 4 ساله، پروژه مهرمازندران 12.1 نمره‌ رشد داشته است و با برنامه‌هایی که در دست اقدام داریم همه‌ی تلاش ما این است که این روند را ادامه دهیم و بهبود ببخشیم.


مازندران رتبه برتر کشور در پروژه مهر آموزش و پرورش/ رشد 12.1 نمره‌ای پروژه مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قاسمی - آموزش و پرورش مازندر - رتبه برتر کشور در پر - رشد 12.1 نمره‌ای پرو -

مطالب مرتبط با : مازندران رتبه برتر کشور در پروژه مهر آموزش و پرورش/ رشد 12.1 نمره‌ای پروژه مهر
نظر شما در مورد : مازندران رتبه برتر کشور در پروژه مهر آموزش و پرورش/ رشد 12.1 نمره‌ای پروژه مهر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها