مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10538 -تاریخ انتشار : شنبه 08 اسفند 1394 -ساعت : 14:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استقبال گسترده مردم مازندران از لیست اصلاح طلبان/ «نه» مازنی ها به لیست اصولگرایان

دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید/

استقبال گسترده مردم مازندران از لیست اصلاح طلبان/ «نه» مازنی ها به لیست اصولگرایان

اختصاصی مازند مجلس: پس از پایان شمارش آرا و اعلام نتایج در حوزه‌های مختلف استان، اگر نگاهی به لیست دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب بیندازیم، می‌بینیم که وضعیت اصلاح‌طلبان به مراتب بهتر از اصولگرایان است جایی که اصولگرایان مطرحی چون مقیمی، ناصری، فیاضی، زارعی آمده بودند تا در غیاب بزرگان اصلاحات، در رقابتی آسان‌تر راهی بهارستان شوند، اما در نهایت، مردم نظر دیگری داشتند

اختصاصی مازند مجلس: پس از پایان شمارش آرا و اعلام نتایج در حوزه‌های مختلف استان، اگر نگاهی به لیست دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب بیندازیم، می‌بینیم که وضعیت اصلاح‌طلبان به مراتب بهتر از اصولگرایان است جایی که اصولگرایان مطرحی چون مقیمی، ناصری، فیاضی، زارعی آمده بودند تا در غیاب بزرگان اصلاحات، در رقابتی آسان‌تر راهی بهارستان شوند، اما در نهایت، مردم نظر دیگری داشتند.

احمدعلی مقیمی نامزد اصولگرایان حوزه بهشهر، سید احمد میری را به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان پیش رو داشت که قبل از اعلام احراز صلاحیت‌ها کمتر کسی فکر می‌کرد وی در لیست اصلاحات قرار گیرد. بنابراین مقیمی، رقیب اصلی خود را احمدعلی شاعری (نامزد مستقل)این حوزه می‌دانست که اگرچه در لیست نهایی هیچ یک قرار نگرفت اما در نهایت توانست کرسی این حوزه در بهارستان را از آن خود کند. ضمن اینکه سیاست‌های مقیمی در 4 سال اخیر چه در حوزه ملی و چه در حوزه استانی و شهری، در کاهش اعتماد مردم به وی تاثیرگذار بود. وی در هفته‌های پایانی انتخابات، رسما اعلام کرده بود که مخالف برجام است و... مواضع تند او اگرچه اعتماد اصولگرایان را برای قرار گرفتن مجدد نام وی در لیست اصولگرایان جلب کرد ولی موجب گریز مردم از اطراف وی شد و در نهایت دیدیم که مردم، شاعری مستقل و معتدل را بر او ترجیح دادند.

در حوزه ساری و میاندورود، منصورعلی زارعی و پیشنمازی نیز نتوانستند با حضور یوسف نژاد و دامادی به مجلس راه پیدا کنند. مخصوصا زارعی که آمده بود تا اینبار خود را به بهارستان برساند اما در رقابتی نفس‌گیر با محمد دامادی جا ماند و دراین حوزه هردو نامزد لیست اصلاحات، بهارستانی شدند و لیست اصلاح طلبان دو هیچ پیش افتاد.

در حوزه قائمشهر، عبدا... رضیان از لیست اصلاح‌طلبان به عنوان منتخب اول مردم راهی پارلمان ایران شد و دو نامزد لیست اصولگرایان (علی ادیانی و کمال علی پور) برای بدست آوردن سهمیه دوم این حوزه در رقابتی درون جناحی به پیروزی در دور دوم می‌اندیشند.

علی نجفی، چهارمین نامزد منتخب اصلاح طلبان مازندران بود که از حوزه بابل، توانست وارد مجلس شود و یک اصلاح طلب و یک مستقل (طاهرنژاد و نیاز آذری) باید در دور دوم باهم رقابت کنند.

در حوزه بابلسر و فریدونکنار، ولی‌ا... نانواکناری نامزد اصولگرایان گوی سبقت را از رضوان هاشم‌ورزی (نامزد اصلاحات) و دیگر رقبا ربود و توانست تا اینجای کار اولین اصولگرای مازندران در مجلس لقب گیرد. این در حالی است که مقداد نجف نژاد نامزد ادوار مجلس در این حوزه همانطور که پیش بینی میشد از اقبال بسیار پایینی برخوردار بود.

در حوزه آمل، اما وضعیت متفاوت است وعزت‌ا... یوسفیان‌ملا، نامزد مستقل این حوزه از عبدا... حسینی (نامزد لیست اصلاحات) و سیدمهدی کاظمی دینان (نامزد لیست اصولگرا) گذشت و برای چهارمین بار متوالی در جای خود ابقا شد.

از سویی علی اسماعیلی، زمانی برگه تاییدیه خود را از شورای نگهبان دریافت کرده بود که اصلاح طلبان حوزه نور و محمودآباد، عباس یزدانی را به عنوان گزینه اصلاح‌طلبان معرفی کرده بودند اما در نهایت او توانست پس از پشت سر گذاشتن رقبای خود عبدالوحید فیاضی (نماینده فعلی حوزه)، یزدانی و... نماینده دهمین دوره مجلس حوزه نور و محمودآباد شود که اگرچه در لیست نبود اما اصلاح طلبی او بر همه عیان است.

در حوزه نوشهر و چالوس هم  قاسم احمدی لاشکی نامزد حزب اعتدال و توسعه (منتسب به دولت) برای دومین بار پیاپی راهی بهارستان شد.

و در نهایت شمس‌ا... شریعت‌نژاد از حوزه تنکابن و رامسر، پنجمین نامزدی بود که از لیست اصلاح طلبان، با کسب بیشترین آرای مردم جواز حضور در مجلس را گرفت.

بنابراین تاکنون می‌توان گفت از 12 نماینده حوزه که تاکنون وضعیت 10 نماینده آن مشخص شده است 7 نماینده در لیست نهایی اصلاح‌طلبان استان بودند، یک نماینده از لیست اصولگرایان (نانواکناری) که او نیز به میانه‌روی معروف است و بقیه از معتدلین دو جریان و نزدیک به دولت بودند که در حالت کلی می‌توان گفت مردم مازندران از لیست اصلاحات و معتدلین حمایت کرد و این پیام بزرگ مردم مازندران است که افراطی‌گری و دلواپسی را نمی‌پسندند.  

جدول نامزدهای برنده در 9 حوزه مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصلاح طلبان مازندران - اصولگرایان مازندران - حامیان دولت در مازند - مجلس دهم -

نظرات کاربران در مورد : استقبال گسترده مردم مازندران از لیست اصلاح طلبان/ «نه» مازنی ها به لیست اصولگرایان
 • یه نفرپاسخ3شنبه 08 اسفند 1394

  فازت چیه مازند کجلس همه میدونن یوسفیان شریعت نژاد و اسماعیلی اصولگران تو کشور هم اصولگرایان تا اینجا اکثریت قاطع رو گرفتن

 • یک آملیپاسخ0شنبه 08 اسفند 1394

  فقط بصیرت مردم آمل تو انتخاب یوسفیان ملا اون هم چهار سال متوالی

 • علیپاسخ2یکشنبه 09 اسفند 1394

  مردم به این جناح اون جناح نگاه نمیکنن، یکی میخوان براشون کار کنه در حد توان
  اصلاح طلبان که خودشون رو آویزون هر کسی برای رای گرفتن کردن انصافا، زمانی به هاشمی فحش میدادن زمانی هاشمی براشون لیدر می شد! انتخابات هم خودشون رو انداختن پشت روحانی، هنوز روحانی نگفته من اصلاح طلبم، تازه گفته اعتدال یه نوع گفتمانه!

 • حبیب شهمیری از نورپاسخ0جمعه 14 اسفند 1394

  سایت دروغگو علی اسماعیلی اصلاح طلب نیست،فقط و ققط مستقل و نزدیک به طیف اصولگرا میباشد.

نظر شما در مورد : استقبال گسترده مردم مازندران از لیست اصلاح طلبان/ «نه» مازنی ها به لیست اصولگرایان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها