مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10562 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اسفند 1394 -ساعت : 12:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بیانیه مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران پیرامون انتخابات

بیانیه مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران پیرامون انتخابات

اختصاصی مازندمجلس: حال که نتیجه انتخابات مشخص شده و آرای نامزد مورد حمایت این گروه در نهایت حتی از مرز 10 هزار نیز عبور نکرده است، می‌توان به تحلیل دلایل این اتفاق پرداخت/ ضمن نهایت احترام به سابقه و کسوت این عزیزان بر این باوریم که رویکرد آنها دیگر نمی‌تواند پاسخگوی شرایط امروز کشور باشد

اختصاصی مازند مجلس: مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران بیانیه ای پیرامون انتخابات در این حوزه انتخابیه به نگارش در آوردند که عینا در پایگاه خبری مازندمجلس منتشر می شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

سرانجام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تمام فراز و فرودها و حواشی‌اش در شرق مازندران برگزار شد و یکی از مدیران ارشد دولت سابق توانست از مجموعه‌ی شرایط پیش‌آمده به سود خود بهره برده و راهی بهارستان شود.

بی‌تردید یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، اختلاف نظر گسترده‌ای بود که در روزهای منتهی به انتخابات، میان اصلاح‌طلبان بروز کرد و آنقدر بالا گرفت که بسیاری از مردم منطقه را نسبت به آنان بدبین ساخت.

شورای عالی اصلاح‌طلبان کشور بر اساس آئین‌نامه اجرایی، پس از به نتیجه نرسیدن شوراها در شهرستان‌های منطقه، بر اساس رویکرد تعامل با نیروهای معتدل، از نامزدی حمایت کرد که در نهایت و علی‌رغم تمام بداخلاقی‌ها بیش از 37 هزار رأی را به خود اختصاص داد. اما دریغ و صد افسوس که گروهی از افراد این نظر شورای عالی را بر نتابیده و از هر راهی، ولو خلاف رویه اصلاح‌طلبی، برای تغییر آن وارد عمل شدند.

حال که نتیجه انتخابات مشخص شده و آرای نامزد مورد حمایت این گروه در نهایت حتی از مرز 10 هزار نیز عبور نکرده است، می‌توان به تحلیل دلایل این اتفاق پرداخت:

1- اگر اقدام این عزیزان را از سر دلسوزی و در جهت کمک به پیروزی جبهه اصلاحات بدانیم،  باید بگوییم که این خطای تاریخی، نتیجه عدم شناخت مناسب از شرایط منطقه و مؤلفه‌های اثرگذار بر افکار عمومی آن است. کافی است این عزیزان پیش‌بینی‌های خود را به‌یاد بیاورند تا به این نتیجه‌ی روشن برسند که تحلیل‌شان از چگونگی توزیع آرا، نه‌تنها سنخیتی با واقعیت نداشت، که اتفاقا کاملا در تقابل با آن قرار گرفت!

2- حالت دوم که لااقل در مورد تعدادی از این افراد صادق است، اثرگذاری روابط شخصی و مسائل فردی بر تصمیم جمعی است. حتما خود این دوستان نیز تأیید می‌کنند که تصمیم‌گیری‌های اینگونه هیچ سنخیتی با راه و روش اصلاح‌طلبانه نداشته و ذیل رفتارهای فرصت‌طلبانه تعریف می‌گردد!

هرکدام از این دو نکته که درست باشد، یک نتیجه دارد و آن اینکه؛ این عزیزان باید درک کنند که با تغییر نسل رأی‌دهندگان، دیگر نمی‌توان با روش‌های قدیمی و متعلق به دو سه دهه‌ی گذشته، کاندیدا مشخص کرد و از مردم خواست که به او رأی دهند!

کافیست به نام این دوستان نگاه کنیم تا ببینیم که هیچ نماینده‌ای از متولدین دهه‌های شصت و هفتاد، که اکثریت جامعه آماری رأی دهندگان را تشکیل می‌دهند، در جمع‌شان حضور ندارد. و دقیقا همین مسئله به چشم اسفندیار رویکرد شخص‌محورِ آنان بدل شد و یکی از تلخ‌ترین شکست‌های انتخاباتی را در کارنامه اصلاح‌طلبان مازندران ثبت کرد.

ما جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران  ضمن نهایت احترام به سابقه و کسوت این عزیزان بر این باوریم که رویکرد آنها دیگر نمی‌تواند پاسخگوی شرایط امروز کشور باشد. لذا این دوستان باید نگاه خود به تحزب و کار سیاسی را روزآمد کنند. چراکه در غیر این صورت پس از این نیز در بزنگاه‌های حساس باید منتظر شنیدن فریاد «نَه» از سوی مردم باشند.


مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جوانان اصلاح طلب -

مطالب مرتبط با : بیانیه مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران پیرامون انتخابات
نظر شما در مورد : بیانیه مجمع جوانان اصلاح طلب شرق استان مازندران پیرامون انتخابات

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها