مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10616 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اسفند 1394 -ساعت : 12:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یوسف‌نژاد رکورددار اخذ آرا در شمال کشور

اعتماد 45 درصدی مردم مرکز استان به نماینده اول استان/

یوسف‌نژاد رکورددار اخذ آرا در شمال کشور

اختصاصی مازندمجلس: علی‌اصغر یوسف‌نژاد با کسب بیش از 116 هزار رای از مجموع 256 هزا رای رکورددار اخذ بیشترین درصد آرا در استان‌های شمالی کشور محسوب می‌شود. این در حالی است که نفر اول حوزه رشت با 34 درصد وارد مجلس شد و در حوزه گرگان نفر اول حتی نتوانست 20 درصد آرا را کسب کند

اختصاصی مازند مجلس: با نگاهی به نتایج انتخابات در استان‌های شمالی کشور، به راحتی متوجه حماسه‌آفرینی و اقتدار مردم مازندران در این انتخابات و حتی همه بزنگاه‌های سیاسی و اجتماعی می‌شویم. حضور گسترده و مشارکت 78 درصدی مردم مازندران، با توجه به نابسامانی‌های موجود استان در صنعت، کشاورزی و گردشگری، وضعیت نامناسب راه‌ها، بیکاری جوانان و... پیامی بزرگ به همراه دارد و آن این است «نمایندگان منتخب، مازندران را دریابید» که روزگاری است دوران شکوه خود را از خاطر برده است و در سراشیبی سقوط اقتصادی و اجتماعی قرار دارد و می‌توان گفت با توجه به آمارهای موجود، اوضاع هیچ حوزه مازندران در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی ورزشی مناسب نیست و این حقیقتی بزرگ است برای آنان که گوشی شنوا دارند و چشمی بینا و وجدانی بیدار.

در استان گیلان و در حوزه رشت که 3 نماینده برای مجلس دارد، غلامعلی جعفرزاده توانست در شرایطی مطلوب‌تر، از مجموع 260 هزار رای، حدود 90 هزار رای (34 درصد آرا) را به خود اختصاص دهد و وارد مجلس شود.

در استان گلستان، تنها حوزه‌ای که دو نماینده دارد حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا است که از مجموع 246 هزار و 074 آرای صحیح ماخوذه، آقای عبدالغفور امان‌زاده با کسب 47894 رای و آقای نورمحمد تربتی‌نژاد با کسب 47467 رای و آقای نبی هزارجریبی با کسب 45094 رای و آقای سیدعلی طاهری با کسب 43301 رای به مرحله دوم راه یافتند. یعنی هیچ کدام از نامزدهای حوزه گرگان و آق قلا نتوانستند حد نصاب درصد آرا برای ورود به مجلس را کسب کنند.

اما در مازندران و در حوزه قائمشهر، سوادکوه و جویبار، از مجموع 225 هزار رای، عبداله رضیان با ۶۲ هزار و ۲۳۵ رأی بعنوان نفر اول به مجلس شورای اسلامی راه یافت و رقابت بین کمال علیپور با ۴۶هزارو۸۶۱ رای و سیدعلی ادیانی با ۴۴هزار و ۸۲۹ رأی به دور دوم کشیده شدند.

به این ترتیب نفر اول این حوزه با 27.5 درصد آرا موفق به راهیابی به مجلس شورای اسلامی شد.

در بابل نیز علی نجفی‌خوشرودی از مجموع 243 هزار آرای ماخوذه با کسب ۶۲ هزار و ۹۴۱ رأی در ۵۰۹ شعبه به‎عنوان یکی از نمایندگان قطعی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه وارد بهارستان شد. حسین نیازآذری با کسب ۵۸ هزار و ۸۳۸ رأی و همت‌الله طاهرنژادلداری با کسب ۵۵ هزار و ۳۳۱ رأی، حائز بیشترین آرا شدند و با توجه به اینکه آرای این‎دو نزدیک به‌هم بوده، لذا انتخاب نماینده دوم به دور دوم کشیده شده است.

بنابراین علی نجفی خوشرودی با آنکه بسیار دیر وارد عرصه رقابت انتخابات شد اما توانست با کسب حدود 26 درصد آرا حضور خود در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را قطعی کند.

اما در حوزه ساری و میان‌دورود، اوضاع متفاوت است جایی که نفر اول این حوزه از مجموع 256 هزار رای بیش از 116 هزار رای (بیش از 45 درصد آرا) را از آن خود کند و با قاطعیت گام در بهارستان نهد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد،همان نماینده پرهیاهوی پارلمان ایران است که در شهریور 88 با ایراد نطقی آتشین، در جلسه بررسی رای اعتماد مجلس، به کابینه پیشنهادی احمدی نژاد رای منفی داد و در مدت حضورش درمجلس، با 760 اظهارنظر در صحن مجلس شورای اسلامی، رکورددار نمایندگان استان‌های شمالی است، این بار می‌خواهد پس از تجربه 2 دوره حضور در مجلس و معاونت وزیر اقتصاد در دولت یازدهم، به یاری دیگر نمایندگان مازندران، گامی نو را در بهبود اوضاع مازندران به ویژه مرکز آن آغاز کند.

یوسف‌نژاد که دقیقا 30 سال تجربه را - از روزی که به عنوان شهردار پا به عمارت شهرداری ساری نهاد تا روزی که از معاونت وزیر اقتصاد برای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود استعفا داد - در کارنامه دارد، بخوبی می‌تواند با تجاربی که در طول سال‌های اخیر، چه در حوزه قانونگذاری و نظارت، چه در حوزه اجرایی کسب کرده است به عنوان نماینده مجلس، به مناطق محروم، مردم حوزه و استان، و حتی کشور خدمت کند که شاید دیگران نتوانند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی اصغر یوسف نژاد -

نظرات کاربران در مورد : یوسف‌نژاد رکورددار اخذ آرا در شمال کشور
 • نپاسخ0سه شنبه 11 اسفند 1394

  اشتباه نوشتین اقای یوسفیان از امل بیشترین درصد رو اوردن

  • مازندمجلس0چهار شنبه 12 اسفند 1394

   با تشکر از دقت نظر شما. منظور نویسنده این مطلب مقایسه حوزه هایی از سه استان شمالی کشور است که دو نماینده یا بیشتر دارند

 • هادي احمدي پاسخ0پنج شنبه 13 اسفند 1394

  خيلي جالبه بيست نفر به اضافه شهردار و كارمندان شهرداري همه با هم جمع شدن تا اين تعداد آراء
  در اومد پس شخص يوسف نژاد راي خاصي نداشت شانس آورد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • شرکت زیباسازان ساحل طبرستان مهرنوشپاسخ0یکشنبه 16 اسفند 1394

  با سلام وتبریک به دکترعلی اصغر یوسف نزاد ...??? مهم گرفتن رکورد اخذ ارا نیست..??? اهمیت به عملکرد واهداف و برنامهای اینده ایشان نشان دهنده رکورد استان

نظر شما در مورد : یوسف‌نژاد رکورددار اخذ آرا در شمال کشور

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها