مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10619 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اسفند 1394 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تقابل اصولگرایان مازندران با خاندان ناطق نوری

ناکامی فیاضی در سه قطبی انتخابات نور و محمودآباد/

تقابل اصولگرایان مازندران با خاندان ناطق نوری

اختصاصی مازندمجلس: شورای مشورتی اصولگرایان نور، ولی‌ا... فرزانه (اصولگرایی معتدل) را برای قرار گرفتن در لیست نهایی انتخاب کرده بودند اما شورای مرکزی اصولگرایان استان با انتخاب فیاضی، عملا همراهی بخشی از اصولگرایان حوزه را از دست داد و از پیش قابل پیش بینی بود که رای‌آوری فیاضی به اما و اگرها بستگی دارد

اختصاصی مازند مجلس: در میان رجال سیاسی کشور که بر آمده از استان مازندران هستند، خاندان ناطق نوری جزو شاخص‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند که در ادوار مختلف انتخابات نیز تاثیرگذار عمل کردند در این دوره از انتخابات مجلس، شیخ علی‌اکبر ناطق با وجود تقاضاهای متعدد، پای درصحنه انتخابات مجلس دهم نگذاشت و با گله‌مندی از برخی جریانات اصولگرایی، چند سالی از متن سیاست فاصله گرفته است. از طرفی احمد ناطق نوری نیز به عنوان پدر پارلمان ایران به نظر می‌رسد تنها به حمایت از یک کاندیدا در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد اکتفا کرده است.

اما اصولگرایان مازندران، بی‌آنکه با این رجال سیاسی کشور همسویی نمایند با گزینش نامزدی که به عقیده بسیاری از صاحبنظران، عملکردی ضعیف و نه چندان قابل دفاع در حوزه نمایندگی و مدیریت آموزش و پرورش استان، به جنگ با عقلانیت و رقابت با خاندان ناطق نوری رفته است. در حالی که شورای مشورتی اصولگرایان نور، ولی‌ا... فرزانه (اصولگرایی معتدل) را برای قرار گرفتن در لیست نهایی انتخاب کرده بودند اما شورای مرکزی اصولگرایان استان با انتخاب فیاضی، عملا همراهی بخشی از اصولگرایان حوزه را از دست داد و از پیش قابل پیش بینی بود که رای‌آوری فیاضی به اما و اگرها بستگی دارد.

این درحالی بود که فیاضی در حین رقابت‌ها، کمتر بر عملکرد و برنامه‌های خود تکیه می‌کرد و سعی می‌کرد بیشتر ازعنصر نخ‌نمای تقابل شهرها و برتری جمعیتی نور بر محمودآباد استفاده کند و اینگونه عملکرد ضعیف خود را پنهان نماید تا در رقابت با نامزد جریان رقیب (عباس یزدانی) و ولی ا... فرزانه (با عملکردی معتدل و برخوردار از پشتوانه حمایتی رجال سیاسی کشوری این حوزه)که سه قطبی انتخابات نور و محمودآباد را تشکیل می‌دادند، پیروز شود. اما با آمدن علی اسماعیلی و پیروزی وی در انتخابات، همه معادلات اصولگرایان استان، به هم ریخت و بسیاری از اصولگرایان، حمایت و همراهی خاندان ناطق را در پیروزی اسماعیلی تاثیرگذار می‌دانند و شاید... شاید حسرت آن را می‌خورند که کاش می‌توانستند همراهی خاندان ناطق را در انتخابات این دوره از دست نمی‌دادند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمد ناطق نوری - علی اکبر ناطق نوری - عبدالوحید فیاضی -

نظرات کاربران در مورد : تقابل اصولگرایان مازندران با خاندان ناطق نوری
 • منصوریپاسخ3سه شنبه 11 اسفند 1394

  یه مشت خرف مفت جهت عقده گشایی و اعلام وفاداری به ناطق همین و بس

 • آرشپاسخ3چهار شنبه 12 اسفند 1394

  به خدا قسم فیاضی محبوبتر شده..فیاضی امروز یک جریان شده بدون ثروت چنین موجی رو ساختن هنر میخواد

 • موژانپاسخ2جمعه 14 اسفند 1394

  دكتر فياضي حامي همه اقشار هستند ....تا هميشه راهت پايدار...خدا قوت دكتر فياضي عزيز

 • کامرانپاسخ1شنبه 22 اسفند 1394

  جناب دکتر فیاضی با این حرکات اقایان ،در تاریخ نور ومحمود اباد ثبت شده بالاتر از تمامی مردان همچون شیخ فضلل الله نوری

نظر شما در مورد : تقابل اصولگرایان مازندران با خاندان ناطق نوری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها