مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10664 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 اسفند 1394 -ساعت : 16:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رئیس ستاد انتخابات کشور جواب فیاضی را داد:انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد

زمانی که فیاضی زیر میز می‌زند/

رئیس ستاد انتخابات کشور جواب فیاضی را داد:انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد

اختصاصی مازند مجلس: اگر چنانچه نامزدی معترض هست باید به شورای نگهبان مراجعه و از طریق قانونی پیگیری کند نه آنکه از تریبون مجلس شورای اسلامی به نفع خود استفاده کند و سی و هفت سال انتخابات جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد/ کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که خاطیان از پس معدوم کردن چند برگ کاغذ ساده عاجز باشند و آن را در خیابان رها کنند؟!/ آقای نماینده، اگر در نهایت شورای نگهبان صحت انتخابات در این حوزه را تایید کند، می‌دانی با این رفتارت چه ظلم بزرگی به انقلاب و نظام کرده‌ای؟

اختصاصی مازند مجلس: پس از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مشخص شدن نتایج انتخابات، مانند انتخابات ریاست جمهوری سال 92، گرایش گسترده مردم به مش اعتدالی و دولت تدبیر و امید را نشان می داد.

این دوره از انتخابات را شاید یکی از پرحاشیه‌ترین و در عین حال قانونمندترین انتخابات در سال‌های گذشته دانست چرا که با وجود فیلتر سخت در هیات‌های نظارت استان، تمامی نامزدهای رد صلاحیت شده از مجراهای قانونی اعتراض خود را اعلام کردند و از نتیجه آن (هرچه که بود) در کمال آرامش تمکین کردند.

اما در کمال تعجب یکی از نمایندگان فعلی مازندران پس از مشخص شدن نتایج انتخابات به طرز ناخوشایندی اعتراض خود را از تریبون مجلس اعلام کرد به طوری که در عرض چند ساعت خوراک اصلی رسانه‌های معاند خارج از کشور شد.

شاید این نوع اعتراض از یک نابلد سیاسی عجیب نباشد اما نماینده‌ای که چهارسال در خانه ملت حضور داشت و بیش از هرکسی به پیامدهای اظهاراتی از این دست واقف است، زمانی که در نطق رسمی خود اینچنین به مجریان انتخابات می‌تازد و از دولت، وزیر کشور، استانداری و فرمانداری انتقاد می‌کند باید نگران شد.

اگر چنانچه نامزدی معترض هست باید به شورای نگهبان مراجعه و از طریق قانونی پیگیری کند نه آنکه از تریبون مجلس شورای اسلامی به نفع خود استفاده کند و سی و هفت سال انتخابات جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد.

آیا زمانی که احمد ناطق نوری پس از هشت دوره حضور در مجلس شورای اسلامی به یکباره و در کمال تعجب نتیجه را به رقیب خود واگذار کرد، اینچنین برآشفت و ارکان نظام را خدشه دار کرد؟

نماینده معترض معتقد است تعرفه‌های سالم رای با نام وی در خیابان‌ها افتاده بود. آخر کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که خاطیان از پس معدوم کردن چند برگ کاغذ ساده عاجز باشند و آن را در خیابان رها کنند؟! بر فرض که تخلفاتی وجود داشت، آیا باید به مرجع قانونی مراجعه کرد و یا سرخود رای صادر کرد و جمهوریت و سلامت نظام را به چالش کشید؟

آقای نماینده، اگر در نهایت شورای نگهبان صحت انتخابات در این حوزه را تایید کند، می‌دانی با این رفتارت چه ظلم بزرگی به انقلاب و نظام کرده‌ای؟

 

مشروح نطق نماینده مردم نور و محمودآباد پس از مشخص شدن نتایج انتخابات در مجلس شورای اسلامی:

نماینده نور و محمودآباد درباره تخلفات موجود در انتخابات حوزه نور ومحمودآباد، گفت: عملکرد استانداری، معاون سیاسی و فرماندار، موجب تخلفات گسترده‌ای شد که موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

وی، با بیان اینکه دولت اعتدال نتوانسته است جانب عدالت و اعتدال را نگه دارد، افزود: ای وزیر کشور محترمی که دم از پول‌های کثیف می‌زدی! برادر عزیز اصرار شما برای عدم تغییر فرماندار و لجبازی و انتصاب بخشداران نتیجه داد و با بذری که کاشته بودید خوب تخلف درو کردید.

نماینده مجلس نهم حوزه نور و محمودآباد، با اشاره به خریدوفروش آشکار رای و انتقال صندوق ها به ناکجاآباد، سازماندهی عناصر دخیل در هیات اجرایی و شعب اخذ رای و مداخله دولتی ها، گفت: آقای وزیرکشور از فرماندار نور بپرسید تعرفه‌های به نام فیاضی در خیابان های نور و چمستان چه می‌کرد؟ از استاندارت بپرس که تعرفه‌های رای سالم و باطل نشده در خیابان چه می کرد! تا ساعت 6صبح اعلام شد انتخابات دومرحله‌ای می‌شود، پس چگونه با خروج فرماندار از ستاد انتخابات به مکان دیگری ناگهان انتخابات یک مرحله ای شد و یکی از نامزدها را با 40 هزار رای برنده اعلام کردند و به وی تبریک گفتند.

وی تصریح کرد: از شورای نگهبان به عنوان مرجع امین و منصف و قابل اعتماد عمومی می‌خواهم به این موارد رسیدگی کند.

 

مقیمی: انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد

محمد حسن مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد و حجم بسیار کمی از شکایت وجود داشته است، افزود:‌ یک مورد برای خبرگان و چند مورد هم برای مجلس شکایت وجود دارد که ما در حال بررسی آنها هستیم.

مقیمی در ادامه با بیان اینکه ما به فرمانداران توصیه کردیم که قانون انتخابات را مطالعه کنند افزود: ما در دو مرحله از فرمانداران و بخشداران آزمون گرفتیم تا از تسلط آنها بر قانون انتخابات مطمئن شویم.

معاون سیاسی وزیر کشور در پایان تاکید کرد:‌ان شاء الله انتخابات مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد تا ما خود را برای برگزاری مرحله دوم انتخابات آماده کنیم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : رئیس ستاد انتخابات کشور جواب فیاضی را داد:انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد
 • شهروندشمالیپاسخ1پنج شنبه 13 اسفند 1394

  بالاخره دلواپسی است ودلواپسان وحنایی که رنگی ندارد

 • مجتبی یوسفی پاسخ1پنج شنبه 13 اسفند 1394

  با سلام به عقیده بنده ایشان دارند مقلته میکنند

 • رقیهپاسخ1یکشنبه 16 اسفند 1394

  چرا باید به این افراد اجازه داد تا با آبروی مردمان شریف این دیار بازی کنند؟او خود تخلفات گسترده ای انجام داده و با این کار می خواهد مظلوم نمایی کند و گناهش را به پای دیگران بنویسد.خدا پاسخ اعمالت را بدهد.

 • منصوریپاسخ0سه شنبه 18 اسفند 1394

  ایا تیتر در متن است؟!! ایا این خود مصداق بی اخلاقی نیست؟
  ظاهرا بد جوری در حال دلواپسی از احقاق حق ایشون هستید. طبیع که ایشون برای اخقاق حق ما مردمی که به ایشون رای دادیم تلاش کنه و نباید سرزنش بشه حالا این که شما ایشون رو دوست ندارید مشکل حودتونه
  مشکل انتخابات نور خیلی بیتشر از چند تعرفه تو خیابون بود که بشه ماسمالیش کرد .

 • علی اکبر توانپاسخ0جمعه 21 اسفند 1394

  حق با فیاضی بود

نظر شما در مورد : رئیس ستاد انتخابات کشور جواب فیاضی را داد:انتخابات بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها