مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10697 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 اسفند 1394 -ساعت : 12:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازخورد اظهارات زن‌ستیزانه نماینده مجلس چه بود؟

تحقیر زنان در آستانه دو مناسبت مهم بانوان؛

بازخورد اظهارات زن‌ستیزانه نماینده مجلس چه بود؟

اختصاصی مازند مجلس: در حالی که پیش از این و در بحبوحه انتخابات، تلاش فعالان اجتماعی و سیاسی برای حضور بیشتر و موثرتر بانوان به عنوان نیمی از جمعیت در جامعه، ادامه داشت، چنین اظهاراتی آن‌هم از سوی یک نماینده مجلس چه پیامی می‌تواند داشته باشد؟

اختصاصی مازند مجلس: با توجه به اتفاقات رخ داده، شاید یکی از آرزوهای بسیاری از دلسوزان کشور و نظام این باشد که مجلس نهم هرچه زودتر به پایان برسد. مجلسی که برخی وقایع آن، «تهمت زدن، تهدید به مرگ با شیوه‌های مختلف، استفاده برخی نمایندگان از واژه های چاله میدونی و...» حقیقتا در شان یک نماینده مجلس نیست.

یکی از اتفاقات نادر، اظهارات بی‌شرمانه و سخیف نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه است که د‌ر حضور تعد‌اد‌ زیاد‌ی از مرد‌ان و زنان ارومیه در میتینگ انتخاباتی‌اش بیان شد و پس از انتشار آن در رسانه‌های مجازی و مکتوب، انبوهی از تاسف و تاثر قشرهای مختلف را در پی داشت.

در اظهارات وی، ابعاد مختلفی از توهین به یک روحانی و نمایند‌ه مجلس، گرفته تا اظهاراتی زن‌ستیزانه و توهین به فارس زبان وجود دارد که بیان بسیاری از آن‌ها شرم‌آور است.

در حالی که پیش از این و در بحبوحه انتخابات، تلاش فعالان اجتماعی و سیاسی برای حضور بیشتر و موثرتر بانوان به عنوان نیمی از جمعیت در جامعه، ادامه داشت و کارشناسان و صاحبنظران، حضور اندک (10 از 300 نفر) زنان در مجلس، را معنادار می‌دانستند چنین اظهاراتی آن‌هم از سوی یک نماینده مجلس چه پیامی می‌تواند داشته باشد؟ جایی که ما در آمار نیز از لحاظ حضور بانوان در مجلس حتی از کشورهایی چون عراق، افغانستان، پاکستان، عربستان، سوریه، ارمنستان، کویت، ترکیه  پایین‌تر هستیم.

با توجه به اینکه در روزهای آینده 2 اتفاق مهم مربوط به بانوان - روز جهانی زن (18 اسفند= 8 مارس) و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها (23 اسفند = سوم جمادی‌الثانی) را پیش‌رو داریم اظهاراتی چنین زن ستیزانه و نادیده گرفتن جایگاه و مقام زن، نه تنها تاثیر منفی و مخرب در جامعه خواهد داشت بلکه موجب افزایش هجمه‌ها علیه بانوان در محافل عمومی و شبکه‌های اجتماعی به صورت طنز و جدی خواهد شد.

بنابراین نیاز است اقدامات لازم برای دفاع از حقوق نیمی از افراد جامعه که در تربیت، آموزش، پرورش افراد جامعه تاثیر فراوانی دارند، انجام شود اگر حقوق و جایگاه واقعی آن‌ها بنا به شرایط فعلی اقتصادی و اجتماعی درنظر گرفته نمی‌شود، لااقل حرمت‌ آن‌ها را حفظ کنیم و با تحقیر و توهین و کنایه موجب سرخوردگی و پژمردگی آن‌ها نشویم.

مر مرا هیچ گنه نیست به جز آنکه زنم.....

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روز زن - نادر قاضی پور -

نظر شما در مورد : بازخورد اظهارات زن‌ستیزانه نماینده مجلس چه بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها