مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10712 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 اسفند 1394 -ساعت : 15:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان

ساری کولوسئوم نیست/

جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان

اختصاصی مازندمجلس: به نظر می‌آید دامادی و عبوری به طور مستقیم تقابلی با یکدیگر نداشته باشند و بیشتر، اختلافات از اطرافیان آنها ناشی می‌شود که یک دو قطبی مخرب را در مرکز استان تشکیل داده‌اند/ متاسفانه منشا اختلافات از هر جایی که باشد باعث شده ساری به میدان کولوسئوم تبدیل بشود به طوری که هرکدام از این افراد حیات خود را در ممات دیگری ببینند و حتی حذف رقیب را راه پیروزی خود بدانند

اختصاصی مازند مجلس: میدان کولوسئوم یکی از عجایب هفتگانه جهان است که در شهر رم قرار دارد. این آمفی تئاتر در قرن اول میلادی بنا شده است و محلی برای نبرد گلادیاتورها بوده که معمولا در جنگ دو گلادیاتور، تنها یکی از آنها زنده از این میدان بیرون می‌آمد.

 

حال و هوای این روزهای شهر ساری بی‌شباهت به این میدان نیست. جایی که دو سیاستمدار جوان ساری که اتفاقا هر دو از سرمایه‌های این استان هستند و محبوبیت بسیاری هم در بین مردم شهر دارند، در تقابل با یکدیگر قرار گرفته‌اند به طوریکه کمتر شهروند ساروی است که از این رویارویی مخرب خبر نداشته باشد و به دنبال دلیل آن نباشد.

اما به راستی ریشه اختلاف بین این دو نفر کجاست و چرا به جای اینکه توانمندی‌های این دو جوان در راستای توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر قرار بگیرد، مدام در حال خنثی کردن یکدیگر هستند؟

برخی ریشه این اتفاق را در تغییرات پیشین در شهرداری می‌دانند و برخی علل دیگری ذکر می‌‌کنند که ریشه در انتخابات دور گذشته دارد اما هرچه که هست به نظر می‌آید دامادی و عبوری به طور مستقیم تقابلی با یکدیگر نداشته باشند و بیشتر، اختلافات از اطرافیان آنها ناشی می‌شود که یک دو قطبی مخرب را در مرکز استان تشکیل داده‌اند. نتیجه این دوقطبی این شده که به جای آنکه انرژی این دو نفر هم‌افزایی شود، در جهت مخالف و خنثی سازی یکدیگر پیش رفته‌اند تا به جایی که بسیاری از صاحب نظران، دیگر محمد دامادی و مهدی عبوری را قابل جمع نمی‌دانند و راه چاره را در غلبه یکی بر دیگری می‌دانند.

متاسفانه منشا اختلافات از هر جایی که باشد باعث شده ساری به میدان کولوسئوم تبدیل بشود به طوری که هرکدام از این افراد حیات خود را در ممات دیگری ببینند و حتی حذف رقیب را راه پیروزی خود بدانند. نقش شهردار، تقابلی با نقش نماینده مجلس ندارد بلکه در یک راستا و هر دو به یک اندازه برای شهر مهم هستند. هر دو در توسعه و آبادانی شهر می‌توانند تاثیرگذار باشند و می‌توانند به شهروندان خدمت کنند.

حال که محمد دامادی در انتخابات 7 اسفند نشان داد همچنان چهره‌ای محبوب و مورد اعتماد منطقه است و از طرفی جو عمومی شهر هم در حمایت از مهدی عبوری است، این تقابل‌های پیش و پا افتاده چه معنایی می‌تواند داشته باشد به غیر از لج و لجبازی که در شان و مقام این مسئولان نیست. هم محمد دامادی و هم مهدی عبوری از خانواده‌های اصیل و بانفوذ هستند و از کودکی در خانه‌ای زندگی کردند که سیاستمداران و بزرگان زیادی در آن رفت و آمد داشتند بنابراین این رفتارها از آنها بعید است. آیا فکر نمی‌کنند که آیندگان در مورد آنها چه خواهند گفت؟

پایگاه خبری مازندمجلس در نظر دارد در سلسله مطالب پیوسته به دلایل این تقابل نامبارک و راه برون رفت از آن بپردازد.


جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد دامادی - مهدی عبوری - محمد سفری - ساری -

مطالب مرتبط با : جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان
نظرات کاربران در مورد : جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان
  • امیرپاسخ7پنج شنبه 13 اسفند 1394

    تا آنجا که معلومه مهندس دامادی چندین بار پا پیش گذاشته اند اما بعضی اطرافیان شهردار تمایلی برای همدلی و مودت ندارند و بشدت مانع می شوند. ضمنا رفتار سیاسی آقای دامادی بسیار پخته و بزرگمنشانه است ..ایکاش مدیریت شهری هم دست از جنجال سازی بیهوده بردارند

  • سارويپاسخ1چهار شنبه 19 اسفند 1394

    بنظر هر دو طرف بچه هستند.

نظر شما در مورد : جنگ شهردار و نماینده ساری برای چیست؟/ دوقطبی مخرب در مرکز استان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها