امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 10:01:11

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 133940 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 دی 1395 -ساعت : 21:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در پی عارضه قلبی

در پی عارضه قلبیاستاد «علی محمد بلوچ» درگذشت

مازندمجلس:استاد «علی محمد بلوچ» معروف به «علیوک» از بزرگترین نوازندگان قیچک بلوچستان در پی عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» و به نقل از مهر، استاد «علی محمد بلوچ» معروف به «علیوک» از بزرگترین نوازندگان قیچک بلوچستان در پی عارضه قلبی در بیمارستان چابهار درگذشت. این استاد برجسته ساز قیچک یکی از راویان مهم موسیقی بلوچستان در دو سوی مرزهای ایران و پاکستان بود که همکاری او با برجسته ترین شاعران بلوچستان از جمله کمال خان و لعل بخش پیک در خاطره مردم بلوچ زنده مانده است.

شایان ذکر است که این هنرمند در اولین در فستیوال موسیقی نواحی آیینه دار در سال ۹۲ به همراه خلیفه شهمیر بلوچ مالداری ذکرهای گواتی و همچنین همراه با اسحاق بلوچ اجرای شائری بلوچی را در حضور «محمدرضا شجریان» اجرا کرده بود.

استاد علی محمد بلوچ یکی از مهمترین منابع موسیقی پیچیده بلوچی بود که در نهایت دقت به تمام ظرایف موسیقی بلوچستان اشراف و تسلط داشت.

سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» درگذشت «علی محمد بلوچ» را به جامعه هنری و خانواده این هنرمند تسلیت عرض می کند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بلوچستان - موسیقی - بلوچ» - عارضه - استاد - درگذشت - برجسته - هنرمند - بلوچی - همراه - ایرانیان» - «موسیقی - «علیوک» - بزرگترین - نوازندگان - تحلیلی - معروف -

مطالب مرتبط با : در پی عارضه قلبیاستاد «علی محمد بلوچ» درگذشت
نظر شما در مورد : در پی عارضه قلبیاستاد «علی محمد بلوچ» درگذشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها