امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 10:00:58

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 134281 -تاریخ انتشار : شنبه 04 دی 1395 -ساعت : 08:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترفند جديد نواصولگرايان برای انتخابات 96

ترفند جديد نواصولگرايان برای انتخابات 96

مازندمجلس: بدون شك اصولگرايان با توجه به مشكلاتي كه اين روزها در ميان خود دارند و همگان شاهد آن هستند، خودشان در زير يك چتر نمی توانند فعاليت‌ كنند و امور را پيش ببرند ولي با چه هدفی عارف را به زير چتر خود تعريف می كنند

مازندمجلس: تفرقه انداختن و حکومت کردن از گذشته به عنوان یکی از سیاست های جریان هاییبه حساب می آمد که توان لازم برای حضور در میدان رقابت را نداشته و برای رسیده به اهدافخود به سراغ این ترفند می رفتند.

 این اقدام بیشتر در سیاست های انگلیس جا داشت. درآن زماني که سعی مي‌شد کشورها وملت های جهان را به استعمار خود در بیاورد، از این روشاستفاده می کرد. ولی این روزها، روش ایجاد تفرقه در میان گروه های سیاسی نیز فراوانمشاهده می شود. گروه هایی که برای زمین زدن جناح مخالف خود، تلاش می کنند تا در میانشخصیت ها و اعضای آن اختلاف ایجاد کنند و به نتیجه ای که می خواهند برسند.

چندسالی است که در انتخابات کشورمان شاهد به وجود آمدن ائتلاف هایی هستیم کهشاید بدنه آنها و سرانش با یکدیگر چندان تشابه رویکرد نداشته باشند ولی برای رسیدنبه یک هدف والاتر اشتراکات را محور قرار داده و از اختلافات می گذرند. این روند درکشور سبب شد تا برخی جریان های قدرت طلب و آنهایی که بدنه رای مردمی را در میان خودنداشتند، شکست بخورند. نمونه بارز این شکست ها را می توانیم در انتخابات های سال92 و 94 مشاهده کنیم ولی به نظر این ائتلاف ها و همبستگی ها به کام برخی خوش نیامدهو قصد دارند آن را از میان بردارند.

حال با توجه به آنكه جريان‌هاي ائتلافي سال‌هاي گذشته به صراحت اعلامكرده اند كه در انتخابات سال 96 يعني كارزار رياست‌جمهوري سال 96 نيز قصد دارندبا همان سياست وارد عرصه شوند، برخي از آن دسته طيف‌هاي شكست خورده سال‌هاي قبل بهتكاپو افتاده‌اند تا نگذارند اين وحدت و ائتلاف براي بار سوم به نمايش دربيايد. درهمين راستا شاهد آن هستيم كه برخي طيف‌هايجريان اصولگرايي با اظهار‌نظر‌هايي قابل تامل در تلاش هستند تا شخصيت‌هاي اصليائتلاف را از هم دور كنند.

براي مثال اعلام شده بود كه ممكن است‌ محمد رضا‌ عارف (رييس‌شورایعالی سیاست‌گذاری اطلاح‌طلبان) نيز زير چتر تشكل اصولگراي جامعه‌روحانيت نيز گنجاندهشود. اين سخنان در حالي بيان مي‌شود كه همگان از منش و رويكرد محمدرضا‌عارف با خبرهستند و مي‌دانند كه به هيچ وجه مواضع اين اصلاح‌طلب سنتي در چارچوب ايدئولوژيكيجريان اصولگرايي تعريف نخواهد شد. عارف به عنوان معاون دولت اصلاحات و فرديكه رياست شوراي سياست‌گذاري اطلاح‌طلبان را در اختيار دارد، بدون شك با اين افراددر يك قالب نخواهد ماند. ولي اينكه چرا برخي در اين برهه از زمان كه تمام اصلاح‌طلبانبا اتحاد و وحدت بر حمايت از حسن‌روحاني تاكيد مي‌كنند، طيف‌هايي از اصولگراييعارف را زير مجموعه خود تعريف مي‌كنند، جاي سوال است.اين اتفاق در حالي صورت گرفتهاست كه جريان‌هاي محافظه‌كار خود معتقد هستند كه به هيچ وجه اصولگرايي و اصلاح‌طلبيدر يك قاب نمي‌گنجند و بدون توجه به صحت اصل اين اعتقاد، آنها نمي‌توانند به اينراحتي بر روي گفتمان خود پا بگذارند.

بدون شك اصولگرايان با توجه به مشكلاتي كه اين روزها در ميان خود دارند وهمگان شاهد آن هستند، خودشان در زير يك چتر نمي‌توانند فعاليت‌ كنند و امور را پيشببرند ولي با چه هدفي عارف را به زير چتر خود تعريف مي‌كنند. نو اصولگرايان در اين روزگار به شدت نيازمند طرحو برنامه‌اي هستند تا خود را از وضعيتي كه در آن گرفتار شده‌اند نجات دهند و بهنظر اگر به جاي ايجاد تفرقه در ميان طرف‌هاي مقابل به فكر فعاليت‌هاي خود باشند،بهتر پيشرفت مي‌كنند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - تعريف - ائتلاف - اصولگرايي - تفرقه - نخواهد - اطلاح‌طلبان - نمي‌توانند - مي‌كنند - اصولگرايان - سال‌هاي - مي‌كنند - دارند - سیاست - عنوان - گذشته - جریان - نداشته - ترفند - ایجاد - جريان‌هاي -

مطالب مرتبط با : ترفند جديد نواصولگرايان برای انتخابات 96
نظر شما در مورد : ترفند جديد نواصولگرايان برای انتخابات 96

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها