مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10850 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اسفند 1394 -ساعت : 11:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقش سفر رئیس‌جمهور و اقدامات انجام شده استانداری در زمینه عمرانی و اقتصادی چه بود؟

استیضاح (3)/ وجود 3 هزار پروژه ناتمام در مازندران؛

نقش سفر رئیس‌جمهور و اقدامات انجام شده استانداری در زمینه عمرانی و اقتصادی چه بود؟

اختصاصی مازندمجلس: هرچند که استانداری مازندران در راستای پویایی فضای کسب و کار اقدامات مناسبی را در طی این سال‌ها انجام داده است، اما کارشناسان اقتصادی معتقدند با شرایط مطلوب و مناسب هنوز فاصله بسیاری دارد

اختصاصی مازند مجلس: با روی کار آمدن دولت روحانی بارها عنوان شد دغدغه همه مسئولان به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام است و همه مردم و مسئولان باید برای توسعه شهر و تحقق اهداف عالی شهری تلاش داشته باشند. اگرچه گفتمان اعتدال هم‌اکنون در کشور توانسته گره‌گشایی بسیاری از مشکلات باشد اما در مازندران، بسیاری از شعارهای دولت حتی در حد سایر استان‌ها محقق نشد انتظار می‌رفت ظرفیت‌های استان شناسایی شده و فرصت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مهیا شود و با ورود بخش خصوصی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسعه استان را شاهد باشیم.

هرچند که استانداری مازندران در راستای پویایی فضای کسب و کار اقدامات مناسبی را در طی این سال‌ها انجام داده است، اما کارشناسان اقتصادی معتقدند با شرایط مطلوب و مناسب هنوز فاصله بسیاری دارد.

اگرچه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پس از هشت سال انحلال دوباره احیا شده و مشغول فعالیت شد اما انتظار می‌رفت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به عنوان مسئول راهبردی توسعه مازندران و سازمانی پیشرو ( دومین استان احیای مجدد سازمان) فعالیت‌های خاصی را در این باره در دستور قرار دهد‌ و این سازمان بتواند به توزیع اعتبارات کمک کرده و سنجش دارایی و هزینه‌های کل کشور را برعهده گیرد.

به عینه در سال‌های اخیر در استان اتفاقات عجیبی را شاهد بودیم که مهمترین دلیل آن نداشتن برنامه آمایش استان بوده است و در ادامه راه، به سند بالادستی در استان توجه نشده و نقشه راه برای سند آمایش نداشتیم برای همین بر اساس آمار، پروژه‌های نیمه‌تمام استان در سال 1393 نسبت به سال 1384 بیش از 2 برابر شده و در سطح مازندران 2 هزار پروژه نیمه‌تمام اساسی داریم که با احتساب پروژه‌های خرد این میزان به حدود 3 هزار پروژه از اعتبارات آن استانی و ملی می‌رسد که به نظر کارشناسان برای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها در مازندران نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار و 10 سال زمان برای بهره‌برداری نیاز هست.

با محقق نشدن بسیاری از وعده‌های پیشین، چشم و امید مردم به سفر ریاست‌جمهوری به استان بود تا مطالبات به حق مردم مازندران در سفر این سفر پیگیری شود و نمایندگان رئیس‌جمهور، وزرا و معاونان رئیس‌جمهور به بررسی پروژه‌های موجود در شهرها بپردازند و پس از سفر هیئت دولت شاهد شتاب آنها باشیم اما با توجه به تخصیص اعتباری حدود یک هزار میلیارد تومان، تغییرات خاصی در وضعیت توسعه استان حادث نشد و همچانان آش همان آش است و کاسه همان کاسه!

نیاز بود سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران برای پروژه‌های نیمه‌کاره در گام نخست دست به اولویت‌بندی بزند و در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، استفاده از توان خیران برای اتمام پروژه‌ها و واگذاری آن به بخش خصوصی، اهتمام بیشتری ورزد اگرچه تلاش‌هایی انجام شد اما کافی و کارساز نبوده و در عمل فایده‌ای برای استان نداشته است.

حال سوالی که ذهن افکار عمومی را متوجه خود ساخته این است که نقش سفر رئیس‌جمهور در تکمیل پروژه‌ها و توسعه استان چه بوده و استانداری تاکنون چه اقداماتی پس از آن انجام داده است تا مردم در جریان خدمات و فعالیت‌های نماینده دولت در مازندران قرار گیرند.

 

پایگاه خبری مازندمجلس برای آگاهی بخشی و انعکاس درست و دقیق عملکرد صورت گرفته در استانداری مازندران، آمادگی انتشار اطلاعات از طرف اداره روابط عمومی استانداری در زمینه عملکرد عمرانی و اقتصادی را دارد و چنانچه دفاعیه‌ای از جانب آن نهاد دریافت کند در اختیار مخاطبین قرار خواهد داد.

 

استیضاح (2)؛ نمازخانه‌های بین راهی مازندران؛

کیفیت نامطلوب نمازخانه‌های بین راهی مازندران/ + 5 نکته و تصاویر

 

دفاعیه؛ عباسعلی ابراهیمی دبیر ستاد اقامه نماز مازندران خبر داد:

جانمایی 60 مسجد بین‌راهی در مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استانداری مازندران - عملکرد استانداری - استیضاح مازندمجلس - استیضاح استانداری ما -

مطالب مرتبط با : نقش سفر رئیس‌جمهور و اقدامات انجام شده استانداری در زمینه عمرانی و اقتصادی چه بود؟
نظرات کاربران در مورد : نقش سفر رئیس‌جمهور و اقدامات انجام شده استانداری در زمینه عمرانی و اقتصادی چه بود؟
  • 123پاسخ0پنج شنبه 20 اسفند 1394

    سفر یک روزه دکتر روحانی بر خلاف انتظار مازندرانیها صورت گرفت .بدلیل عدم برنامه ریزی تیم اقتصادی در استانداری مازندران این سفر نمایشی فقط برای رفع تکلیف انجام شد. این سفر هیچ دستاوردی برای مردم مازندران نداشت

نظر شما در مورد : نقش سفر رئیس‌جمهور و اقدامات انجام شده استانداری در زمینه عمرانی و اقتصادی چه بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها