مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10896 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اسفند 1394 -ساعت : 13:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احداث پالایشگاه در چهاردانگه ساری یک شوخی بود!/کسانی که این توقع را ایجاد کردند پاسخگو باشند

نماینده بهشهر در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس:

احداث پالایشگاه در چهاردانگه ساری یک شوخی بود!/کسانی که این توقع را ایجاد کردند پاسخگو باشند

اختصاصی مازندمجلس: نماینده مردم بهشهر در بهارستان تصریح کرد: همچنان که انتقال آب دریای خزر به مناطق کویری در دولت قبل، یک شوخی بود، احداث پالایشگاه در چهاردانگه نیز یک شوخی بود

اختصاصی مازند مجلس: احمدعلی مقیمی در گفتگو با مازندمجلس، درباره چرایی احداث 2 پالایشگاه در مازندران (میانکاله بهشهر و چهاردانگه ساری)، اظهار کرد: از ابتدا مشخص بود که پالایشگاه چهاردانگه هیچ‌وقت اجرایی نمی‌شود چون شرایط لازم را دارا نبود.

وی، با بیان اینکه احداث پالایشگاه نیاز به سرمایه گذار، جاده مناسب برای حمل و نقل و...  دارد، افزود: از ابتدا معلوم بود که هیچ سرمایه‌گذاری حاضر نمی‌شود در آنجا سرمایه گذاری کندو در ادامه دیدیم که همینگونه هم شد.

نماینده مردم بهشهر در بهارستان تصریح کرد: همچنان که انتقال آب دریای خزر به مناطق کویری (در دولت قبل)، یک شوخی بود، احداث پالایشگاه در چهاردانگه نیز یک شوخی بود.

مقیمی، درباره امید و توقع ایجاد شده مردم شهرستان ساری پس از کلنگ زنی آن توسط وزیر کشور وقت (نجار) گفت: ما از ابتدا به استاندار وقت (طاهایی) اعلام کردیم که احداث پالایشگاه در آن نقطه (به دلیل مسافت طولانی، هزینه بسیار و شرایط جاده ای) امکان‌پذیر نیست بنابراین آن‌هایی که این امید را ایجاد کردند باید به مردم و توقع ایجاد شده پاسخگو باشند.

وی، ادامه داد: برخی تصورها این بود که با توجه به انتقال گاز (42 اینچ) از آن منطقه، به نام احداث پالایشگاه بخشی از زمین‌ها آزاد می‌شود و در ادامه می توانند آنجا را  تبدیل به شهرک نمایند و شهرک سازی کنند! 

نماینده بهشهر، با بیان اینکه علیرغم همه سنگ‌اندازی‌ها، مجوز پالایشگاه بهشهر را گرفتیم، اذعان کرد: بر اساس گزارشِ 2 سال قبل، 16.5 درصد کارها انجام شد و این پروژه در حال انجام است.

مقیمی، با اظهار اینکه ناچار شدیم 36 هکتار زمین کشاورزی را به پالایشگاه اختصاص دهیم، افزود: این پالایشگاه 11.5 کیلومتر با میانکاله فاصله دارد در حالی که طبق قانون فاصله آن باید 1700 متر باشد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پالایشگاه - چهاردانگه - شوخی - مقیمی -

نظر شما در مورد : احداث پالایشگاه در چهاردانگه ساری یک شوخی بود!/کسانی که این توقع را ایجاد کردند پاسخگو باشند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها