مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 135638 -تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 -ساعت : 08:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اولویت های امروز دولت

اولویت های امروز دولت

مازندمجلس: ،هنگامی می توان از فاصله میان مردم و حاکمیت کاست و اعتماد مردم را به مسئولان افزایش داد که مردم احساس کنند دولتمردان ، نیازها و مطالبات حقیقی آنان را بخوبی شناخته و در پی برطرف کردن آنها برآمده‌اند

مازندمجلس: از نظر اسلام، یکی از بزرگ‌ترین ارزش های حکومت دینی و مسئولان آن، خدمتگزاری به مردم و صرف کردن سرمایه ها و توانایی ها برای بهبود وضعیت زندگی مادی و معنوی عموم مردم است.

این مساله بخصوص با توجه به این موضوع که اکنون استکبارجهانی و دشمنان انقلاب اسلامی، حکومت دینی را متهم به ناکارآمدی و ناتوانی در اداره جامعه می کنند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمام مسئولان باید با تلاش مداوم و پیگیر خود به اثبات برسانند که اسلام، قادر است زندگی فرد و جامعه را به بهترین صورت ممکن مدیریت کند و نیازها و مطالبات مردم را برآورده سازد.

آنچه در گفتمان خدمت رسانی و پاسخگویی به مردم مهم است، رعایت اولویت های امروز جامعه است. غیرمنطقی است که مسئولان نیازهای اصلی و عمده مردم را مورد غفلت قرار دهند و به مسائل کم اهمیت و غیرضروری بپردازند.

بر این اساس می توان دو مساله را از جمله اصلی ترین خواسته های کنونی مردم دانست: یکی گشایش و بهبود اقتصادی و معیشتی و دیگری تقویت و ارتقای فرهنگ و روحیه اسلامی و ملی بر مبنای عزت.

متاسفانه هم اکنون جامعه ما بویژه نسل جوان با چالش ها و تنگناهای متعددی در زمینه‌های پیش گفته، رو به روست و از کارگزاران نظام انتظار دارند هرچه سریع تر در جهت مرتفع کردن این کاستی و نقایص برآیند.

پرواضح است ،هنگامی می توان از فاصله میان مردم و حاکمیت کاست و اعتماد مردم را به مسئولان افزایش داد که مردم احساس کنند دولتمردان ، نیازها و مطالبات حقیقی آنان را بخوبی شناخته و در پی برطرف کردن آنها برآمده‌اند. در چنین حالتی است که می توان اطمینان داشت، حاکمیت از پشتوانه مستحکم و نفوذناپذیر مردمی برخوردار است و می تواند از چالش ها و موانع پیش رو عبور کند.
علی دارابی/روزنامه جام جم


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسئولان - جامعه - برخوردار - اهمیت - نیازها - حاکمیت - مطالبات - اکنون - مساله - اسلام - امروز - حکومت - بهبود - زندگی - اولویت -

مطالب مرتبط با : اولویت های امروز دولت
نظر شما در مورد : اولویت های امروز دولت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها