امروز پنج شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 23:56:57

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 136354 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 -ساعت : 16:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور «حمیدرضا نوربخش»

با حضور «حمیدرضا نوربخش»«رنگ‌آمیزی تحریر» بررسی می‌شود

مازندمجلس:با حضور حمیدرضا نوربخش در سلسله نشست‌های آیین آواز، موضوع «رنگ‌آمیزی تحریر» بررسی می‌شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، پنجمین نشست «آیین آواز» ۱۴ دی‌ماه با موضوع «نقش و کیفیت تنوع آوایی در رنگ‌آمیزی تحریر» برگزار می‌شود. محسن کرامتی – خواننده – نیز در این برنامه که از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای ارسباران آغاز می‌شود، حضور پیدا می‌کند.

آوازخوانان مانند تکنوازان موسیقی ایرانی، از ریزه‌کاری‌ها و جزئیات فراوانی در کارشان بهره می‌برند. از جمله، یکی از مهمترین جلوه‌هایی که در اجراهای بزرگان هنر آواز به چشم می‌آید، رنگ‌آمیزی تحریرها و نظم و انضباط در ارائه جمله‌های تحریری و همچنین ادوات تحریر است که باعث جلوگیری از دلزدگی مخاطب و در واقع ایجاد تنوع آوایی و لذت بردن در نزد شنونده می‌شود.

نشست «آیین آواز» با هدف تجلیل از پیشکسوتان این هنر و همچنین معرفی افراد مستعد از میان شاگردان برتر استادان آواز شکل گرفته است. در کنار این دو هدف، ارائه بحث‌های فنی، تخصصی و آموزشی در زمینه آواز ایرانی از دیگر هدف‌های برنامه است.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده و ورود به سلسله نشست‌های ماهانه «آیین آواز» برای علاقه‌مندان آزاد است.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : «آیین - آواز» - تحریر» - فرهنگسرای - برنامه - ارسباران - همچنین - ارائه - رنگ‌آمیزی - آوایی - سلسله - نشست‌های - موضوع - «حمیدرضا - بررسی -

نظر شما در مورد : با حضور «حمیدرضا نوربخش»«رنگ‌آمیزی تحریر» بررسی می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها