امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 02:03:19

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 137177 -تاریخ انتشار : شنبه 11 دی 1395 -ساعت : 11:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تبلیغات زودهنگام انتخاباتی را در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌کنیم

کدخدایی:

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی را در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌کنیم

مازندمجلس: سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اگر تبلیغات خلاف واقع باشد و فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگامی صورت بگیرد، شورای نگهبان این مسئله را در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار خواهد داد

مازندمجلس: سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اگر تبلیغات خلاف واقع باشد و فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگامی صورت بگیرد، شورای نگهبان این مسئله را در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار خواهد داد.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه با توجه به اینکه برخی از جریان‌های سیاسی طی هفته‌های گذشته گروه‌ها و جبهه‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند که وزارت کشور می‌گوید مجوزی ندارند آیا در بررسی صلاحیت کاندیداهای این جبهه‌ها و گروه‌ها این مسئله را ملاک خود قرار خواهید داد، گفت: اگر تبلیغات خلاف واقع باشد و فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگامی صورت بگیرد، شورای نگهبان این مسئله را در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار خواهد داد.

او ادامه داد: اظهارنظر درباره اینکه وضعیت این گروه‌ها از نظر قانونی و مجوز چگونه است، به وزارت کشور برمی‌گردد و آن‌ها می‌توانند براساس قانون با این گروه‌ها برخورد کنند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره رونمایی منشور حقوق شهروندی از سوی رییس‌جمهور و ارزیابی آن در شورای نگهبان اظهار داشت: تا مصوبه‌ای به صورت رسمی به ما داده نشود، ما فارغ از اظهارنظر هستیم و اظهارنظر رسمی نمی‌کنیم.

کدخدایی درباره اظهارنظر یکی از اعضای شورای نگهبان مبنی بر اینکه رونمایی از منشور حقوق شهروندی را یک فعالیت انتخاباتی دانسته بود، هم تصریح کرد: اعضا آزاد هستند، نظراتشان را اعلام کنند اما این به معنای اظهارنظر رسمی شورای نگهبان نیست.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نگهبان - شورای - اظهارنظر - اینکه - گروه‌ها - انتخاباتی - بررسی - منشور - مسئله - تبلیغات - درباره - سخنگوی - صلاحیت‌ها - شهروندی - وزارت - رونمایی - زودهنگامی - فعالیت‌های - ایلنا - کدخدایی - بگیرد - خبرنگار - مدنظر - سیاسی -

نظر شما در مورد : تبلیغات زودهنگام انتخاباتی را در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌کنیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها