مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 137192 -تاریخ انتشار : شنبه 11 دی 1395 -ساعت : 12:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدودف خطاب به اوباما: روحت شاد!

مدودف خطاب به اوباما: روحت شاد!

مازندمجلس: پس از تصمیم کاخ سفید برای اخراج ۳۵ دیپلمات روس، نخست وزیر روسیه در توئیتر به دولت فعلی آمریکا گفت: "روحت شاد"!

مازندمجلس: دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در توئیتر به زبان انگلیسی نوشت: باعث تاسف است که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا که کارش را با احیای روابط‌ با مسکو آغاز کرد، دوره‌اش را با یک اقدام ضد روسی پایان می‌دهد. روحت شاد.

به نقل از خبرگزاری آلمان، اوباما روز پنجشنبه اعلام کرد، اقدامات اجرایی را برای اعمال تحریم بر جامعه اطلاعات سایبری روسیه از جمله چند کمپانی و اخراج ۳۵ دیپلمات روس تصویب کرده است.

این اقدامات در واکنش به ادعای هک ایمیل‌های حزب دموکرات توسط روسیه اتخاذ شده‌اند.

این افشاگری که به اعتقاد رهبری آمریکا به صورت عمدی و با حمایت دولت مسکو صورت گرفته، به نفع دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان تمام شد و وی توانست در انتخابات ریاست جمهوری اخیر پیروز شود.

آیرینا یارووایا، معاون رئیس مجلس دوما روسیه گفت: تحریم‌های آمریکا علیه روسیه درحقیقت "انتقام اوباما از رای دهندگان" بود که دونالد ترامپ را انتخاب کردند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نشان دادند که از چنین سیاست‌های خصمانه و روسیه هراسی دست کشیده‌اند.

ترامپ که پیشتر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را تحسین کرده و متعهد شد تا روابط بهتری با مسکو داشته باشد می‌تواند ۲۰ ژانویه که رسماً وارد کاخ سفید شد، اقدامات اجرایی اوباما را تغییر دهد.

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ سفید نیز اقدامات اوباما را از نقطه نظر قوانین بین‌المللی غیرقانونی و بی‌پایه و اساس خواند و گفت: روسیه آماده است تا در این خصوص واکنشی نشان دهد و ضربه جدی به آمریکا وارد کند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روسیه - اوباما - آمریکا - اقدامات - جمهوری - ترامپ - رئیس‌ - ریاست - اجرایی - دیمیتری - رئیس‌جمهور - دونالد - انتخابات -

نظر شما در مورد : مدودف خطاب به اوباما: روحت شاد!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها