امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 09:17:55

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 137939 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 09:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طی پروژه ی نمایشی «مکاشفات شخصی»

طی پروژه ی نمایشی «مکاشفات شخصی»هفت بانوی نوازندهٔ برای بانوانِ سرپرستِ خانوارِ مبتلا به سرطان می‌نوازند

مازندمجلس:هفت بانوی نوازنده ی موسیقی کشورمان، طی هفت شب، در پروژه ی نمایشی «مکاشفات شخصی»، به نوازندگی می پردازند. این در حالیست که کلیه ی عواید این هفت اجرا، به بانوانِ سرپرستِ خانوارِ مبتلا به سرطان خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، پرفورمنسِ «مکاشفاتِ شخصی»، به طراحی «داوود بنی‌اردلان» و محوریت عشق در آثار «سهروردی» و «سیبک نیشابوری»، به مدت ۷ شب در «گالری ایرانشهر» تهران به اجرا در می آید و جمعی از هنرمندان نمایشی، موسیقی و تجسمی، در این پروژه همکاری خواهند داشت.

در این رویداد هنری، نگار خارکن (کمانچه)، گلنوش صالحی (تار)، پریسا پولادیان، نیلوفر محبی (ویولون)، نرگس فلاح پسند (ویولونسل) و رابعه زند (قانون)، طی چیدمانی که برای این پروژه صورت گرفته است، در کنار هنرپیشگان لادن مستوفی، تینا پاکروان، نگار عابدی، افسانه بایگان، بهاره رهنما، ژاله صامتی و فریبا خادمی که به ترتیب در هفت شب این نمایش حضور خواهند داشت، به نوازندگی می پردازند. همچنین هفت نقاش از جمله شهناز زهتاب، هما بذرافشان، آهو حامدی، ماتیسا کازرونی، سپیده سحر، مهشید رحیم تبریزی و فرشته ستایش، دیگر هنرمندان ارائه ی این پرفورمنس می باشند.

بنا بر گفته های بنی اردلان، در این اثر که از ۱۴ تا ۲۰ دی ماه سال جاری اجرا می‌شود، هر شب سه هنرمند، بر اساس متن‌هایی که با محوریت عشق انتخاب کرده‌اند، دریافت و کشف و شهود خود را به تصویر می‌کشند. به بیانی دیگر در این هفت شب، هفت بازیگر، نقاش و نوازنده ی زن، استنباطهای خود را از متنی ادبی روایت می‌کنند و آن را در قالب یک نقاشی و قطعه ی موسیقایی ارائه می‌دهند.

شایان ذکر است که هفت اجرای «مکاشفات شخصی» که حمایت مالی آن را شرکت «مدیا موتورز» بر عهده دارد، از فردا ۱۴ دی ماه، در «گالری ایرانشهر» از سر گرفته می شود و اولین اجرای این پروژه را «لادن مستوفی»، «شهناز زهتاب» و «نگار خارکن» عهده دار خواهند بود که در آن، دریافتشان از «بار دیگر شهری که دوست می داشتم»، اثر «نادر ابراهیمی» را بروی صحنه می برند.

علاقمندان جهت تهیه ی بلیط اینترنتی «مکاشفات شخصی» می توانند به سایت «تیوال» www.tiwall.com مراجعه نمایند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه - «مکاشفات - خواهند - شخصی» - نمایشی - «گالری - ایرانشهر» - محوریت - گرفته - اجرای - ارائه - پردازند - هنرمندان - موسیقی - سرپرستِ - بانوانِ - بانوی - خانوارِ - مبتلا - شخصی»، - نوازنده - سرطان - نوازندگی -

نظر شما در مورد : طی پروژه ی نمایشی «مکاشفات شخصی»هفت بانوی نوازندهٔ برای بانوانِ سرپرستِ خانوارِ مبتلا به سرطان می‌نوازند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها