امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 18:08:50

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 138006 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 11:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرانسوی‌ها از شر ایمیل‌های کاری در ساعات غیرکاری خلاص می‌شوند

فرانسوی‌ها از شر ایمیل‌های کاری در ساعات غیرکاری خلاص می‌شوند

مازندمجلس: با آغاز سال 2017 میلادی قانون جدیدی در کشور فرانسه اجرایی می شود که به موجب آن کارمندان شرکت ها و سازمان ها حق دارند ایمیل های کاری را در خارج از ساعات کاری نادیده بگیرند.
مازندمجلس: به نقل از انگجت، این قانون در مورد شرکت هایی کاربرد دارد که دارای بیش از 50 کارمند هستند و مدیران آنها باید برای ارسال نامه های الکترونیک کاری به کارکنانشان در زمان هایی به غیر از زمان های اداری با آنها مذاکره کرده و بدین منظور به جمع بندی برسند.

در صورتی که در این زمینه توافقی حاصل شود کارفرما حق مجازات کارمند خود به علت عدم رسیدگی به ایمیل های کاری در خارج از ساعات اداری را ندارد. حتی در صورتی که دو طرف در این زمینه به توافق نرسند کارفرما باید انتظارات خود در مورد ارسال ایمیل‌های کاری در خارج از ساعات اداری را مشخص کند و حریم شخصی کارمندان را به رسمیت بشناسد.

البته این قانون یک تحول اساسی محسوب نمی شود، زیرا پیش از این شرکت‌های مختلفی در فرانسه با کارکنانشان در این زمینه به توافق رسیده بودند تا از ارسال ایمیل های کاری برای آنان در خارج از ساعات اداری خودداری کنند.

شرکت های فعال در حوزه فناوری از جمله مخالفان اصلی چنین تغییر و تحولی هستند، زیرا بسیاری از آنها باید به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته پاسخگوی مشتریان خود باشند. اما قانون یاد شده می تواند این امر را دچار چالش کند.

آ


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اداری - ساعات - ارسال - قانون - زمینه - توافق - کارفرما - ایمیل - کارکنانشان - فناوری - کارمند - ایمیل‌های - صورتی -

نظر شما در مورد : فرانسوی‌ها از شر ایمیل‌های کاری در ساعات غیرکاری خلاص می‌شوند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها