مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 139411 -تاریخ انتشار : جمعه 17 دی 1395 -ساعت : 10:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر خزانه داری آمریکا: از اختیارات تحریمی خود برای کشاندن ایران به مذاکرات استفاده کردیم

مازندمجلس: وزیر خزانه داری آمریکا در یادداشت خداحافظی خود نوشت: از اختیارات تحریمی خود برای کشاندن ایران پای میز مذاکره استفاده کردیم.

به گزارش تسنیم، «جک لو»، وزیر خزانه داری آمریکا در یادداشت خداحافظی خود نوشته است: «از اختیارات تحریمی خود برای کشاندن ایران پای میز مذاکره استفاده کردیم.»

«جان کری» نیز در یادداشتی که امروز پنجشنبه منتشر کرده آورده است: «تحریم‌ها به‌تنهایی نمی‌توانست به "تهدید" برنامه هسته‌ای ایران پایان بدهد».

کری در این یادداشت رابطه آمریکا با ایران را پرمناقشه توصیف کرده و نوشته است: بایستی فشار را بر ایران حفظ کرده و به مقابله با برنامه موشکی این کشور ادامه بدهیم.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در یادداشت خداحافظی از کابینه اوباما هم نوشت: توانمندی‌های نظامی آمریکا را افزایش دادیم تا در صورت عدم پایبندی ایران به برجام، گزینه‌های لازم را داشته باشیم.

ارنست مونیز وزیر انرژی نیز در یادداشت خداحافظی خود آورده است: «برجام امکان نظارت و راستی آزمایی نامحدود از برنامه هسته ای ایران را فراهم می آورد.»

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل در یادداشت خداحافظی از کابینه اوباما نوشت: «تحریم‌های ما تنها در زمینه درآمدهای نفتی بیش از 160 میلیارد دلار برای ایران هزینه داشت».


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - یادداشت - خداحافظی - تحریمی - برنامه - خزانه - اختیارات - کردیم - کشاندن - استفاده - کابینه - اوباما - نوشته - مذاکره - آورده -

مطالب مرتبط با : وزیر خزانه داری آمریکا: از اختیارات تحریمی خود برای کشاندن ایران به مذاکرات استفاده کردیم
نظر شما در مورد : وزیر خزانه داری آمریکا: از اختیارات تحریمی خود برای کشاندن ایران به مذاکرات استفاده کردیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها