مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 140685 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 دی 1395 -ساعت : 11:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روحانی عملیات روانی انجام بدهد!/ روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند!

وبلاگ مشرق؛

روحانی عملیات روانی انجام بدهد!/ روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند!

مازندمجلس: معاون سازمان تجارت می‌گوید: روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند.
مازندمجلس:

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبارو مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هاییرا نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم... ***

معاون سازمان تجارت: روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند

فارس گزارش داد: محمدرضا مودودی،معاون سازمان توسعه تجارت ایران اخیراً در یک سخنرانی گفته است:

اصلاح‌طلبان کار خودشان را کردند؛ «توکلی» قالیباف را تنها گذاشت/ روحانی عملیات روانی انجام بدهد!«روابط کارگزاریبانکی بعد از برجام هنوز محقق نشده و با وجود پیگیری‌ها هنوز نتوانستیم، روابط رابه گونه‌ای تسهیل کنیم که به موجب نیازها و تقاضاها بتوانیم مبادله پول و کالاداشته باشیم.»[1]

*صحبت‌های این مقام اقتصادی در حالی است که وزیرارتباطات روز جمعه گذشته در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولیدگیلان در رشت طی سخنانی برجام را نقطه قوت دولت آقای روحانی قلمداد کرده است.

محمود واعظی همچنین گفته است: باز شدن بازارهای بین‌المللی، افزایش قدرت مانورتجار و بخش خصوصی از جمله دستاوردهای برجام است که نتیجه اش امروز این است کهصادرات غیر نفتی، بر واردات پیشی گرفته است.
به گزارش ایرنا، او همچنین می‌افزاید: نوسازیناوگان هوایی کشور و اعتماد جهانی به ایران اسلامی از بستر همین برجام است![2]

«علی ربیعی» وزیر کار هم نفر بعدیست که اخیراًدر یک برنامه تلویزیونی با اشاره به دستاوردهای برجام روحانی گفته است: اقداماتانجام شده از چالش ناجوانمردانه که در منطقه داشتیم کم کرده و امروز بازیگر اصلیمنطقه هستیم![3]

او البته هیچ اشاره‌ای به وعده‌های اصلی برجام وتأثیر نقش مدافعان حرم و سیاست‌های عالی نظام اسلامی در سرآمدی ایران در منطقهنکرده است.

در همین حال علی لاریجانی، رئیس مجلس شورایاسلامی نیز چندی قبل به یک رسانه چینی از این گفت که بانک‌های غیر اروپایی و ازجمله بانک‌های چینی هم از همکاری با دولت ایران در پسابرجام امتناع می‌کنند.

مسئله عدم همکاری بانک‌های اروپایی با دولت آقایروحانی هم بارها مورد اشاره صریح مقامات دولتی قرار گرفته است.

***

اصلاح‌طلبان کار خودشان را کردند؛ توکلی قالیباف را تنها گذاشت...

اصلاح‌طلبان کار خودشان را کردند؛ «توکلی» قالیباف را تنها گذاشت/ روحانی عملیات روانی انجام بدهد!احمد توکلی، نمایندهسابق تهران و فعال سیاسی اصولگرا اخیراً در یک برنامه تلویزیونی با اشاره بهماجرای بررسی جنجال «املاک نجومی» گفته است: امروز طوری فساد رسانه‌ای می‌شود کهمردم می‌گویند همه فاسد هستند. من خودم 2 بار از آقای قالیباف از انتخابات ریاستجمهوری حمایت کردم اما با این قضایا دیگر نمی‌کنم.

به گزارش خبرآنلاین،او همچنین در پاسخ به این پرسش که پس از اعلام نتیجه آیا دوباره آقای قالیبافهمکاری کردند یا نه؟! گفته است: چندان پاسخ شهردار رضایتبخش نبود، البته دفترشهرداری نامه‌ای نوشت و گفت از آنجا که این موضوع قرار است در قوه قضائیه پیگیریشود دادستانی هم خواسته تا کار را در آنجا دنبال کنیم.[4]

این در حالیست کهتوکلی 2 ماه قبل در صحبت‌هایش گفته بود: همکاری شهرداری در ارائه مدارک و اطلاعاتبه سازمان دیده‌بان شفافیت قابل قبول بود!

*از صحبت‌های آقای توکلی اینطور استنباط می‌شودکه در شهرداری تهران یک «فساد سیستمیک» یا به قول اصلاح‌طلبان یک فساد نجومی! رخداده و شهردار تهران نیز در تمام مدت 11 سال گذشته بعنوان رئیس مافیا مشغول خدمتدر ساختمان بهشت بوده است...

و اصلاح‌طلبان شورای شهر هم راست می‌گفتند ودکتر توکلی نیز اکنون بر این فساد صحّه گذاشت!

در قبال این صحبت‌ها و استنباط طبیعی که دراِزای شنیدن آنها شکل می‌گیرد چند نکته قابل بیان است:

یکم: آقای دکتر توکلی حتماً حق دارند در هر زمینه‌ایاز هرکس که بخواهند حمایت کنند.

دوم: بر اساس صحبت‌های «حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری»،دادستان کل کشور، پس از بررسی‌های ویژه مشخص شد که در ماجرای جنجال املاک نجومی،اولاً هیچیک از تعاونی‌های شهرداری مرتکب تخلف نشده‌اند و ثانیاً تنها 45 قراردادباطل در لابه‌لای چند ده هزار قرارداد، منعقد شده است.

وی همچنین تصریح کرده است که در شهرداری تهرانفساد سازمان‌یافته وجود ندارد و شهردار تهران هم از این قضایا خبر نداشته است.[5]

ثالثاً: هیچیک از نهادهای امنیتی و نظارتی و قضاییتاکنون استنباطی که از سخنان احمد توکلی و اصلاح‌طلبان می‌شود را تأیید نکرده‌اندو شهردار تهران تا این لحظه از سوی هیچیک از این نهادها نه حکمی دریافت کرده و نهمذمت شده است.

رابعاً: شهردار تهران که مسئول دستگاهی به وسعت چندوزارتخانه است و 180 مدیر را نیز علی الرأس منصوب می‌کند تا امورات 13 میلیونتهرانی بخوبی مدیریت شود; طبیعتا با فساد و ده‌ها جرم دیگر هم در مجموعه‌اش و گاه در میانبرخی مدیرانش حتی مواجه می‌شود. (کما اینکه شد...)
اما مهم این است که شخص شهردار بعنوان نمایهسازمان در وقوع این مفاسد نقشی داشته است یا نه؟!

معلوم نیست نظر آقای توکلی بعد از عمری سیاست‌ورزیو انقلابی‌گری درباره این اصل مشخص و ساده در مدیریت و اجرا و حکومت‌داری چیست؟

حکماً دکتر توکلی بهتر از هرکسی می‌دانند کهفساد مالی از آنجا که امری نفسانیست، همواره امری ممکن‌الوقوع به‌شمار می‌رود و فی‌المثلدر سیستم تحت امر و تحت نظارت امام حسن مجتبی(ع) و امام موسی‌بن‌جعفر(ع) نیز درمقیاس‌های بزرگ، فساد مالی رخ داده است.

اما آیا باید پس از رؤیت این فسادهای بزرگ یاکوچک، در صحت نظارت و مدیریت آن امامان همام تردید کرد یا به این اصل ساده ایمانآورد که در ماجرای وقوع فساد، امر مهم آنست که نظام اسلامی و مدیر جهادی، با فسادمداهنه نداشته باشند و به قاعده ذره‌ای حتی در قبال آن کوتاه نیایند.

و خامساً: آقای توکلی در کنفرانس مطبوعاتی خود در آبانماهگذشته که به منظور ارائه گزارش مؤسسه دیده‌بان شفافیت درباره جنجال املاک شهرداریبرگزار شد، نه تنها سخنانی تقریباً متناقض با حرف‌های اخیر خود (مثلرضایت از عملکرد شهرداری) بیان می‌کند بلکه تأکید کرده که شهردار تهران به لحاظقانونی هم مرتکب تخلف نشده است.

در ادامه به مواردی از گفته‌های آقای توکلی دراین جلسه اشاره می‌کنیم:

*شهردار تهران به بنده گفت مدیونی اگر در بررسی‌هایخود به من رحم کنی.

*آقایقالیباف به معاونین خود گفتند که تمام اسناد و مدارک در مورد این موضوع را به بندهتحویل دهند، مردم نیز مدارک متعددی به ما در این موضوع تحویل دادند. و زمان تهیهگزارش بررسی مسائل مربوط به این پرونده نزدیک به ۲ ماه به طول انجامید.

*نه تنها خانواده شهردار بلکه هیچکدام از اقوامایشان نیز هیچگونه ملکی از شهرداری دریافت ننموده‌اند.

*همکاری شهرداری تهران و مجموعه شهرداری درارائه مدارک و اطلاعات به سازمان دیده بان شفافیت قابل قبول بود.[6]

گفتنیست، پیش از این یک چهره اصولگرای دیگر نیزماجرای املاک نجومی را باور کرده و بصورت تلویحی شهردار تهران را مورد انتقاد قرارداده بود.

«عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی دولت روحانیهم به تازگی در یک مصاحبه از این گفته است که او در تهران انضباط شهری ایجاد کردهو قالیباف از این مسئله ناراضیست...[7]

***

خانیکی: روحانی عملیات روانی انجام بدهد!

اصلاح‌طلبان کار خودشان را کردند؛ «توکلی» قالیباف را تنها گذاشت/ روحانی عملیات روانی انجام بدهد!«هادی خانیکی»، ازفعالان اصلاح‌طلب اخیراً و در گفت‌وگو با شماره شنبه گذشته روزنامه آفتاب یزد، طیاظهاراتی گفته است: من اساساً «عملیات روانی» را برای یک جامعه که می‌خواهد رشدکند، بر مشکلاتش غلبه کند و از افراطی‌گری و تندروی دور شود و به عقلانیت و پیگیریدموکراتیک مطالبات و خواسته‌هایش نزدیک‌تر شود پدیده‌ای از اساس مضر می‌دانم.

او اما در ادامه صحبت‌هایخود با اشاره به رخدادهای پیشامده در حواشی دولت تصریح می‌کند: اینها همه از نظرمن از عملیات روانی علیه دولت است، پس بهترین سیاست ارتباطی آن است که دولت هم دستبه عملیات روانی بزند!

*پیش از خانیکی هم سعید حجاریان، از تئوریسین‌هایاصلاح‌طلب طی صحبت‌هایی که روزنامه آرمان امروز آنها را منتشر کرد، تلویحاً بهروحانی توصیه کرده بود سیاست «بگم‌بگم» را در پیش بگیرد.

او گفته بود: «عده‌ای می‌خواهند از این مساله(حقوق‌هاینجومی) ماهی بگیرند، اما نهنگ‌های گنده‌ای که در موضوعات اقتصادی پیش از این شاهدآن بوده‌ایم را ندیده و نمی‌بینند و آن را فراموش کرده‌اند. مردم باید این نهنگ‌هایاقتصادی بزرگ را بشناسند و دولت باید آنها را رو کند و بگوید، در این صورت مسالهفیش‌ها گم می‌شود، البته آقای روحانی هم زرنگ است و می‌داند با این افراد و اینموضوع‌ها چطور و چگونه باید برخورد کند.»[8]

اظهارات خانیکی و حجاریان در حالیست که به نظرمی‌رسد دولت یازدهم در اصطلاح «نزده می‌رقصد»! و بحث جنگ روانی از خیلی وقت پیش باعملگری برخی نزدیکان رئیس جمهور روحانی کلید خورده است.

بحث کنسرت‌ها، اشاره به دروغ املاک نجومی، ربطدادن فتح حلب توسط مدافعان حرم به برجام، دستاوردسازی برای توافق هسته‌ای، تأکیدبر پردستاوردی دولت بعدی روحانی و... ابعادی از این جنگ روانی هستند که با هدفتأثیرگذاری بر انتخابات آینده طراحی شده‌اند.

***

1_http://fna.ir/8LTJUL

2_http://www.irna.ir/fa/News/82376299/

3_http://fna.ir/OJGT1Z

4_ http://www.khabaronline.ir/detail/620922/Politics/parties

5_ http://www.isna.ir/news/95080604477

6_http://alef.ir/vdcf0ydj1w6dyya.igiw.html?411129

7_ http://www.mashreghnews.ir/fa/news/673868

8_ http://www.mashreghnews.ir/fa/news/675341


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهردار - توکلی - شهرداری - برجام - روحانی - اشاره - روانی - امروز - همکاری - املاک - همچنین - مدارک - اصلاح‌طلبان - گزارش - عملیات - البته - بانک‌های - درباره - اخیراً - هیچیک - قالیباف - سیاست - جنجال - می‌کند - خانیکی - گذشته - روابط - صحبت‌های - موضوع - شفافیت - اسلامی - مدیریت - استنباط - دیده‌بان - بعنوان - نجومی - تصریح - ادامه - روزنامه - mashreghnews - نظارت - دریافت - مرتکب - ارائه - نداشته - ماجرای - انتخابات - گرفته - برنامه - تلویزیونی - مدافعان - تجارت - نتیجه - اقتصادی - سخنانی - دستاوردهای - اروپایی - مسئله - قضایا - بانکی - حالیست - حمایت - بررسی - لابه‌لای - گذاشت - نشده‌اند - کارگزاری -

مطالب مرتبط با : روحانی عملیات روانی انجام بدهد!/ روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند!
نظر شما در مورد : روحانی عملیات روانی انجام بدهد!/ روابط کارگزاری بانکی بعد از برجام محقق نشده‌اند!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها