امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 07:25:32

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 140913 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 دی 1395 -ساعت : 17:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شاخص مسکن در کشور رشد 8 درصدی را به خود اختصاص می‌دهد

در 9 ماه نخست سال جاری

شاخص مسکن در کشور رشد 8 درصدی را به خود اختصاص می‌دهد

مازندمجلس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه شاخص‌های مسکن رشد را به همراه دارد، در 9 ماه نخست سال جاری در این بخش 8 درصد افزایش صورت گرفته است.
مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حامد مظاهریان در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان قزوین که صبح امروز در این اداره‌کل برگزار شد ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهار داشت: استان قزوین در تمام عرصه‌ها توانسته نقش‌آفرینی کند و در گذشته صفویان هم آن را به عنوان پایتخت انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه استان قزوین به عنوان شاهراه اقتصادی و ترانزیتی به شمار می‌رود و 12 استان کشور را به یکدیگر مرتبط می‌کند، افزود: این شاهراه استراتژیک، ظرفیت عظیمی است که می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، گردشگری و فرهنگی نقش‌آفرینی کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس از بررسی‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی به این نتیجه رسیدیم که حامد مانی‌فر مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان قزوین در این وزارتخانه در مسؤولیتی جدید خدمت‌رسانی کند.

مظاهریان عنوان کرد: عملکرد اداره‌کل راه و شهرسازی استان قزوین در حوزه ساخت و ساز و بناهای مختلف نشان از ظرفیت بالای این استان در پروژه‌ها است.

وی به بیان ظرفیت‌های استان قزوین پرداخت و یادآور شد: این استان ظرفیت‌های مناسبی از جمله تردد 90 درصدی خودروها را به خود اختصاص می‌دهد و حرکت‌هایی که از سوی مسؤولان استان انجام می‌شود، نشان‌دهنده این است که استان قزوین آمادگی لازم برای جهش در حوزه راه و شهرسازی را دارد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: نخستین بار در تاریخ جهان، 54 درصد مردم در شهرها زندگی می‌کردند  که این آمار در حال حاضر برابر 4 میلیارد نفر است؛ در ایران 72 درصد مردم در شهر زندگی می‌کنند که با رشد شهرنشینی همراه هستیم.

* بازآفرینی روستاهای کشور

مظاهریان عنوان کرد: در حال حاضر مهاجرت‌های بی‌رویه در روستاها انجام نمی‌شود و روستاها مرحله تثبیت را به خود اختصاص می‌دهد؛ در بازآفرینی روستاها 92 تا 93 درصد روستاها آسفالت‌کشی انجام شده و ناگفته نماند که مشکلات آینده کشور مربوط به حوزه شهرها، تقابل حاشیه و مرکز در شهر است.

وی مطرح کرد: پیش‌بینی می‌شود زندگی شهرنشینی در کشور تا سال 1404 به 78 درصد برسد و مهم‌ترین مسئله این است که چگونه به حاشیه‌نشینی رعایت کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: پیشرفت حاشیه‌های شهر، هزینه‌های بسیاری را برای مردم و سیستم‌های متولی به همراه دارد و ساخت مسکن و تشویق این بافت‌ها جزو سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی است.

مظاهریان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شاخص‌های مسکن رشد را به همراه دارد، در 9 ماه نخست سال جاری در این بخش 8 درصد افزایش صورت گرفته است؛ در حوزه تعداد پروانه‌ها طی 6 ماه گذشته سال جاری، 5 درصد رشد صورت گرفته که این آمار نشانی از رشد پیوسته و آرام مسکن دارد.

وی مطرح کرد: اگر فردی در سال گذشته بودجه خود را در حوزه مسکن سرمایه‌گذاری کرده باشد، قیمت واقعی این آمار در سال جاری همان قیمت سال گذشته است و فردی به سمت مسکن می‌رود که نیت مصرف آن را دارد؛ برای خانواده‌های جدید، خانه‌ اولی‌ها یا زوج‌های جوان سیاست‌گذاری مسکن و صندوق مسکن یکم، برای آنها انجام می‌شود. 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: به نظر می‌رسد در حوزه مسکن در مسیر درستی به سر می‌بریم و فشار مضاعفی که بر دولت در حوزه ساخت و سازهای در عرصه‌های بیرون شهر وارد شده بود، در حال حاضر نتایج مثبت آن قابل لمس است. 

مظاهریان اضافه کرد: می‌توان پیش‌بینی کرد که مسکن در طی یک دوره 10 سال آینده با یک رشد پایدار و به عنوان کالای مصرفی باقی بماند.

77018/ی/


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - شهرسازی - قزوین - عنوان - مظاهریان - ساختمان - معاون - گذشته - روستاها - گرفته - اختصاص - زندگی - همراه - آینده - پیش‌بینی - یادآور - ظرفیت‌های - شهرنشینی - شاهراه - اداره‌کل - می‌دهد - نقش‌آفرینی - اینکه - می‌رود - درصدی - ظرفیت -

نظر شما در مورد : شاخص مسکن در کشور رشد 8 درصدی را به خود اختصاص می‌دهد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها