مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141460 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 08:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

احداث فاز سوم خط مترو حرم مطهر در انتظار تامین اعتبار دولت/ بهره برداری از مترو پرند تا شهریور 96

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: در صورتی که اعتبار احداث مترو تا پرند از سوی دولت تامین شود، قادر خواهیم بود این بخش را تا شهریور ماه 96 به بهره برداری برسانیم.
مازندمجلس:

احداث فاز سوم خط مترو حرم مطهر در انتظار تامین اعتبار دولت/ بهره برداری از مترو پرند تا شهریور 96هابیل درویشی درگفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: اقدامات مختلفی در راستایاحداث مترو حرم مطهر در دستور کار قرار گرفته و قرار است این خط در 3 فاز احداثشود.

وی افزود: خط حرممطهر از ایستگاه شاهد آغاز و تا فرودگاه امام خمینی (ره) امداد دارد و بعد از آن،امتداد این خط مترو تا شهر جدید پرند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکتمترو تهران با اشاره به طول مترو خط حرم مطهر اظهارکرد: طول این خط مترو 52کیلومتر است و فاز نخست آن سال جاری از ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب به بهره برداریرسید.

درویشی در خصوصاقدامات صورت گرفته به منظور آغاز فاز دوم احداث خط مترو فرودگاه امام تصریح کرد: فازدوم پروژه از نمایشگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خواهد بود و پس از احداث اینبخش، فاز سوم به طول 18 کیلومتر که تا پرند خواهد بود در دستور احداث قرار می گیرد.

وی در رابطه بامدت زمان در نظر گرفته شده به منظور احداث فاز دوم خط مترو فرودگاه امام خاطرنشانکرد: در حال حاضر تجهیزات لازم برای تکمیل این پروژه تهیه شده و کار احداث فاز دومخط فرودگاه امام در 6 ماهه دوم سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکتمترو تهران با تاکید بر اینکه دولت موظف به تامین هزینه های احداث مترو پرند است،گفت: مترو پرند از جمله متروهای اقماری به شمار می آید که وظیفه تامین اعتباراحداث آن بر عهده دولت است و ما برای احداث فاز سوم خط حرم مطهر نیازمند تامیناعتبار از سوی دولت هستیم.

درویشی افزود: درصورتی که اعتبارات لازم به منظور احداث مترو پرند از سوی دولت تامین شود، قادرخواهیم بود این بخش از مترو را نیز تا پایان شهریور ماه سال 96 به بهره برداریبرسانیم.

وی با اشاره بهپرداخت نشدن سهم دولت از احداث خطوط مترو تهران اذعان کرد: دولت موظف است 50 درصد ازهزینه احداث مترو را به شهرداری تهران ارائه دهد اما مدت زمان زیادی است که سهمدولت پرداخت نشده است.


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احداث - فرودگاه - تهران - تامین - گرفته - منظور - درویشی - آفتاب - پروژه - شرکتمترو - اشاره - ایستگاه - برداری - شهریور - دستور - افزود - مدیرعامل -

نظرات کاربران در مورد : احداث فاز سوم خط مترو حرم مطهر در انتظار تامین اعتبار دولت/ بهره برداری از مترو پرند تا شهریور 96
  • جواد ميرزاييپاسخ0شنبه 25 دی 1395

    با سلام
    ضمن تشكر از مسئوليني كه در جهت تكميل مترو پرند قدم بر مي دارند از كليه مسئولين خواهش مي كنم مردم را درگير روابط بين شهرداري و دولت نكند و انچه اهميت دارد تكميل هرچه زودتر مترو پرند است و از همه مسئولين خواهش مي كنيم كه مشكل مردم را مرتفع كنن و مشكل رفت امد به پرند را برطرف كنند و با پاس دادن به همديگر مشكل مردم حل نمي شود
    با تشكر
    و به اميد افتتاح مترو پرند و رضاي خداوند

نظر شما در مورد : احداث فاز سوم خط مترو حرم مطهر در انتظار تامین اعتبار دولت/ بهره برداری از مترو پرند تا شهریور 96

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها