امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 20:28:27

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141716 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 16:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جمع آوری بیش از 13 هزار نفر در طرح ساماندهی متکدیان از سطح شهر تهران

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از فعالیت 3692 گشت فوریت های اجتماعی پایتخت خبر داد و گفت: با اجرای طرح ساماندهی متکدیان طی پنج ماه گذشته 13 هزار و 352 نفر از متکدیان را شناسایی کرده ایم.
مازندمجلس:

جمع آوری بیش از 13 هزار نفر در طرح ساماندهی متکدیان از سطح شهر تهرانبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مجتبی عبدالهی با اشاره به کارنامه شهرداری تهران در حوزه های مختلف تصریح کرد:خدماتی که در دوره مدیریت شهری در طول 14 سال اخیر اتفاق افتاده از جمله اقدامات مختلفحوزه های عمرانی از ساخت بزرگراه، زیرگذر، پل، توسعه خطوط مترو، احداث و تجهیز سالنهای سینما و تئاتر، فرهنگسراها، سراهای محلات، پردیس های فرهنگی، مجموعه های ورزشی با صد سال گذشته بلدیه تهران برابری می کند.

وی با اشاره به آسیبهای اجتماعی شهر تهران گفت: وضعیت کودکان کارو خیابان با توجه به مسائل جامعه بویژه شهر تهران مناسب نیست و این کودکان از جایگاهحقیقی و حقوقی کودکان شایسته خود برخوردار نیستند. البته شهرداری تهران اقدامات گستردهای را در این راستا انجام داده اما به تنهایی نمی تواند تمام موضوعات را در این زمینهبه سرانجام برساند.

معاون امور اجتماعیو فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح شهر تهران کودکان بسیاری هستندکه توسط باندها و گروه های خاص بکارگیری می شوند و در شرایط نامناسب و با تحمل فشارهایروحی روانی بالا زندگی می کنند که این موضوع در جامعه در قالب معضلات اجتماعی چون تکدیگری، دستفروشی، بزهکاری و ... بروز و ظهور دارد.

وی از اجرای فازدوم جهاد مهربانی خبر داد و گفت: شهرداری تهران در قالب طرح جهاد مهربانی ضمن شناساییکودکان بازمانده از تحصیل، رسیدگی به خانواده های آنان را به عنوان خانواده های نیازمندو آسیب زا در دستور کار قرار داده که فاز نخست اجرایی آن از چندین ماه گذشته در مناطق22 گانه آغاز شده و هم اکنون وارد فاز دوم اجرای آن می شویم.

عبدالهی شناساییافراد نیازمند و بهره گیری از ظرفیت های خیرین، معتمدین و سازمانهای دیگر محلی در اجرایطرح را از اهم وظایف قرارگاه جهادی برشمرد و اذعان داشت: بناداریم ظرفیت های مختلفرا برای رسیدگی به نیازمندان و فقرزدایی در کلانشهر تهران به عنوان یکی از رویکردهایمهم توسعه اجتماعی شهر بسیج کنیم.

وی با اشاره به دغدغههای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت توجه به کاهش آسیب های اجتماعی گفت: وجود 15 مددسرابا گنجایش بیش از سه هزار نفر برای نگهداری کارتن خواب ها، دو سامان سرا در اسلامشهرو لویزان با ظرفیت 370 نفر، در تهران، سامان سراهای ویژه مردان و زنان، 16 مرکز پرتوبا ظرفیت 3 هزار نفر برای کودکان کار و خیابان، 24 مرکز بهاران با گنجایش 2500 نفرجهت توانمندسازی معتادان و زمینه سازی برای بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده های خود،سه کمپ ترک اعتیاد با ظرفیت نگهداری 700 نفر به صورت شبانه روزی، راه اندازی دو مجموعههمراه سرا در کنار دو بیمارستان دولتی تهران از جمله مراکزی است که شهرداری تهران برایکاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی و فعال کرده است.

معاون امور اجتماعیو فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد: تعداد 3692 گشت فوریت های اجتماعی در سه شیفت 8ساعته در طول شبانه روز فعالیت می کند. در طرح ساماندهی متکدیان از 9 مرداد تا 12 دیماه امسال 13 هزار و 352 نفر از متکدیان و بی خانمان ها را شناسایی کرده و به مراکزتابعه ارجاع داده است.

وی با بیان اینکهسرعت پیشرفت آسیب های اجتماعی نسبت به پیشگیری بیشتر است؛ تصریح کرد: باید با برنامهراهبردی، برنامه ریزی و استفاده بهینه از ظرفیت ها در راستای ساماندهی حوزه اجتماعیبا بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود و هم افزایی بخش های مختلف شهرداری و سایرمتولیان دستگاه ها و نهادهای کشور تلاش کنیم.

معاون امور اجتماعیو فرهنگی شهرداری تهران در خصوص توجه مسئولان شهری به جامعه معلولین تصریح کرد: جامعهمحترم معلولان ما نیز باید مطابق سایر افراد جامعه در شهر زندگی کنند و از امکاناتو تجهیزات شهری به طور عادلانه و مساوی با دیگر شهروندان بهره ببرند.

عبدالهی با اشارهبه بازدید دکتر قالیباف از منازل معلولان و دیدار با خانواده های آنان افزود: در مناطقمختلف خانواده های دارای چند معلول وجود دارند که بر اساس تاکید شهردار تهران، بایدبه آنان رسیدگی ویژه شود.

وی خاطرنشان کرد:توجه به خانواده های دارای بیش از دو معلول به عنوان نیازمندان خاص شهر تهران برایرسیدگی ویژه به آنان در باب خدمات درمانی، اهدای ویلچر، تعمیرات منزل، نصب آسانسور،مناسب سازی معابر در جلوی منازل آن و... در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

معاون امور اجتماعیو فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تشکیل کانون معلولان شهر تهران از سال 89 گفت:در حال حاضر حدود 8811 نفر از معلولان عضو این کانون شده اند و به صورت کاملاً داوطلبانهفعالیت هایی همچون نظارت بر امر مناسب سازی فضاهای شهری، برگزاری جشنواره مهرانه، برگزاریمسابقه سلام شهردار و ... پیگیری می کنند.

وی همچنین بر لزومهمکاری مناطق برای برگزاری سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه برنامه هایشهادت حضرت فاطمه (س) و طرح استقبال از بهار تاکید کرد.

تبدیل بوستان امیریهبه بوستان فرامنطقه ای برای کاهش آسیب های اجتماعی میدان راه آهن

نصراله آبادیان شهردارمنطقه 11 ضمن ارائه گزارش ده ساله عملکرد این منطقه در حوزه های مختلف عمرانی، شهرسازی،حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و اجتماعی فرهنگی، افزود: خوشبختانه با رویکرد شهردارمحترم تهران و هیئت رئیسه شورای شهر، توسعه همه جانبه ای در زیرساخت های منطقه صورتگرفته است.

وی با اشاره به آسیبهای اجتماعی میدان راه آهن گفت: بر اساس نظر کارشناسی کارگروه ویژه در این زمینه بهاین نتیجه رسیدیم بوستان امیریه میدان راه آهن را محصور کنیم و در اختیار خانواده هاقرار دهیم. هم اکنون در حال اجرای این طرح هستیم و امیدواریم با تبدیل این بوستان بهبوستان فرا منطقه ای تا قبل از سال جدید بخش بزرگ آسیب های اجتماعی را با این اقدامرفع کنیم.

آبادیان، با تاکیدبر رویکرد شهردار تهران برای تبدیل شهرداری از سازمان خدماتی به نهاد اجتماعی و ضرورتتوسعه کالبدی شهر تهران اظهار داشت: در این راستا 34 هزار و 432 مترمربع فضاهای فرهنگیاجتماعی در منطقه 11 ساخته شده که پردیس رازی، مجموعه یادیاران و احداث سایر پروژههای تفریحی ورزشی از جمله این موارد است.

وی به اقدامات انجامشده در حوزه اجتماعی و فرهنگی اشاره و اظهار کرد: از بین محلات 17 گانه منطقه، 14 سرادر حال بهره برداری و 3 سرا در حال تجهیز است که شورای راهبری محلات جهت احداث و تجهیزوپیگیری مسائل و مشکلات سراهای محلات تشکیل شده است.

شهردار منطقه 11،وجود 75 مسجد و 4 حوزه علمیه، نوسازی 7 مسجد، پوشش صددرصدی اذان در منطقه، وجود 8 مرکزورزشی و 16 زمین چمن مصنوعی، احداث مجموعه بهاران با ظرفیت 60 نفر در مساحت 1500 مترمربع،تجهیز و راه اندازی سه مرکز کارآفرینی کوثر، تدوین سند توسعه محلات در بخش های فرهنگیو سایر حوزه ها را از جمله اقدامات انجام شده این منطقه در بخش اجتماعی فرهنگی برشمرد.

وی با اشاره به ویژگیهای خاص منطقه 11 گفت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک اقدامات فاخری انجام داده است. وضعیتخطوط مترو از یک خط در سال 85 به سه خط و14 ایستگاه رسیده است. راه اندازی سه خط بی آر تی، افزایش خطوط تاکسی و اتوبوس و اقداماتفرهنگی با رویکرد خط سفید انجام شده است.

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - اجتماعی - شهرداری - ظرفیت - خانواده - اشاره - منطقه - فرهنگی - اقدامات - جامعه - کودکان - اندازی - اجتماعیو - معلولان - توسعه - احداث - بوستان - محلات - معاون - شهردار - میدان - رویکرد - ساماندهی - عنوان - تبدیل - اجرای - اکنون - رسیدگی - تصریح - مختلف - عبدالهی - متکدیان - مجموعه - سراهای - تشکیل - کانون - فضاهای - خدمات - مدیریت - دارای - معلول - تاکید - برگزاری - خدماتی - اظهار - مناسب - منطقه، - شورای - گزارش - آسیبهای - خاطرنشان - مسائل - افزود - منازل - پردیس - برشمرد - نیازمندان - دستور - فرهنگی، - مهربانی - ورزشی - زندگی - گنجایش - نگهداری - راستا - برنامه - تجهیز - شبانه - زمینه - سامان - تهران، - بهاران - گذشته -

نظر شما در مورد : جمع آوری بیش از 13 هزار نفر در طرح ساماندهی متکدیان از سطح شهر تهران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها