امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 14:23:34

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141779 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 19:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هدف گفت‌وگو با ایران دستیابی به زمینه‌های پایان بحران سوریه است

هلگا اشمید در دیدار با جابری انصاری:

هدف گفت‌وگو با ایران دستیابی به زمینه‌های پایان بحران سوریه است

مازندمجلس: معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه، ظهر امروز در بروکسل با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.
مازندمجلس: معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه، ظهر امروز در بروکسل با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که در ادامه رایزنی‌های قبلی ایران و اتحادیه اروپا در خصوص تحولات منطقه، از جمله بحران سوریه صورت گرفت، طرفین بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه و سایر بحران‌های منطقه تاکید کردند.

هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به نقش سازنده ایران در منطقه و بحران سوریه بر همکاری و رایزنی‌های بیشتر طرفین تاکید کرد.

او افزود: هدف ما از گفت‌وگو با جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر کلیدی در بحران سوریه آن است که با همفکری این کشور، به زمینه‌هایی که می‌تواند به پایان بحران سوریه از طریق آتش بس و طرح‌های بازسازی در این کشور کمک کند، دست یابیم. این طرح‌ها می‌تواند با همکاری سازمان ملل و دیگر بازیگران به این بحران طولانی پایان دهد.

حسین جابری انصاری، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر این باور بوده است که بحران‌های منطقه و از جمله بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و کشورهای ذی‌نفوذ در بحران سوریه باید نقش حمایتی و تسهیل‌گر خود را ایفا نمایند و تعیین سرنوشت آینده این کشور را به مردم سوریه محول کنند به نحوی که وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت ملی یکپارچه این کشور به دور از هر گونه مداخله خارجی حفظ شود.

او با اشاره به ابعاد سیاسی، امنیتی و انسانی بحران سوریه اظهار داشت: ضرورت دارد کمک‌های بشردوستانه و بازسازی این کشور بدون هرگونه پیش‌شرط و به صورت فراگیر و همه‌جانبه و به طور همزمان با روند مقابله با تروریسم و راه حل سیاسی برخواسته از یک گفت‌وگوی سوری - سوری همراه باشد.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوریه - بحران - دیدار - منطقه - اتحادیه - اروپا - خارجی - پایان - گفت‌وگو - معاون - همکاری - بازسازی - جمهوری - اسلامی - می‌تواند - اشاره - طرفین - رایزنی‌های - جابری - ضرورت - سیاسی - بحران‌های - تاکید -

نظر شما در مورد : هدف گفت‌وگو با ایران دستیابی به زمینه‌های پایان بحران سوریه است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها