امروز پنج شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 23:46:13

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141838 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 00:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعلام نظر وزیر خارجه ترامپ در سنا درباره تجارت با ایران

مازندمجلس: قرار است رکس تیلرسون، وزیر احتمالی خارجه دولت ترامپ روز چهارشنبه در جلسه استماع تایید خود در سنا در مورد تجارت میان شرکت های آمریکایی و ایران صحبت کند.

به نقل از روزنامه یو. اس. ای تودی رکس تیلرسون که وزیر پیشنهادی ترامپ برای کسب پست وزارت خارجه دولت بعدی آمریکا است روز چهارشنبه در جلسه استماع سنا آمریکا حضور خواهد یافت و درمورد تجارت با ایران در صورت برداشته شدن تحریم‌ها صحبت خواهد کرد.

تیلرسون که هم اکنون رئیس شرکت نفتی اکسون موبیل است، ماه گذشته به شبکه CNBC گفته بود که تجارت با ایران در حوزه نفتی را مدنظر قرار داده است.

او گفت: ‌در حالی که هنوز هیچ یک از شرکت‌های آمریکایی نمی‌توانند به تجارت با ایران بپردازند، بسیاری از شرکت‌های اروپایی در حال تجارت با ایران هستند.

تیلرسون تاکید کرد که او در آینده بازار ایران را بررسی خواهد کرد؛ چراکه این کشور دارای منابع عظیمی است.

این درحالی است که علاوه بر مخالف شدید جمهوری خواهان با توافق هسته‌ای ایران ترامپ نیز اعلام کرده است که با برجام به شکل کنونی مخالف است.

آلن جف، سخنگوی شرکت اکسلون موبیل روز سه‌شنبه به این روزنامه آمریکایی گفت: تیلرسون که قرار است وزیر خارجه دولت ترامپ باشد در یک شرایط فرضی به سوال CNBCپاسخ داده است.

او افزود: هر  جایی که بتوانیم قانونی عمل کنیم این کار را می‌کنیم اما شرایط کنونی ایران برای تجارت ایده‌آل نیست.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تجارت - ترامپ - تیلرسون - خارجه - آمریکایی - مخالف - شرکت‌های - شرایط - موبیل - کنونی - روزنامه - چهارشنبه - استماع - اعلام - آمریکا -

نظر شما در مورد : اعلام نظر وزیر خارجه ترامپ در سنا درباره تجارت با ایران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها