مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141977 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 11:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دیپلماسی آیت الله هاشمی در مدیریت جنگ مثال زدنی است

فرمانده دوران دفاع مقدس و استاد دانشگاه:

دیپلماسی آیت الله هاشمی در مدیریت جنگ مثال زدنی است

مازندمجلس: فلاح ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به معنای از دست دادن مقتدرترین شخصیت دینی و سیاسی در نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت : باید واقعیت های جنگ و نقش موفق و موثر آیت الله هاشمی رفسنجانی که منجر به پیروزی ، امنیت ، استقلال و آزادی ایران شده است ، برای مردم تبیین شود

مازندمجلس: سید حسین فلاح افزود : از دست دادن شخصیت بزرگی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی ، ضایعه ای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران است .

این جانباز جنگ تحمیلی که سابقه 72 ماه حضور در جبهه های نبرد جنگ تحمیلی را دارد ، گفت : آیت الله هاشمی تنها کسی بود که توانست به عنوان جانشین فرمانده کل قوا با دیپلماسی قوی و مذاکره هوشمندانه ، جنگ تحمیلی را با پیروزی ملت ایران به پایان برساند .

فلاح که فرماندهی گردان قمر بنی هاشم را در دوران دفاع مقدس بر عهده داشت ، افزود : در یک سال باقی مانده از جنگ تحمیلی در سال 66 وضعیت تجهیزاتی و ادواتی سربازان ما در جبهه های خط مقدم مناسب نبود ، اما با مقاومت و ایستادگی سربازان و بسیجیان که با درایت امام راحل و آیت الله هاشمی رفسنجانی مدیریت می شد، جنگ تحمیلی با دست بالایی که جمهوری اسلامی داشت ، پایان یافت .

وی ادامه داد : تنها کسی که در چنین شرایطی توانست پای میز مذاکره برای قطعنامه 598 برود ، آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که موفق شد با پیش فرض پیروزی ایران این مقوله را با حفظ اقتدار کشور در جهان سیاست پیش ببرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل با اظهار این که خاطراتش از جنگ از نوک مگسک تنفگ و از خط مقدم جبهه هاست ، بیان داشت : این که با توجه به شرائط نابرابر جنگ به لحاظ امکانات و تجهیزات جنگی میان ایران و عراق ، توانستیم بدون دادن یک وجب خاک ، پیروز میدان باشیم ، ناشی از درایت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان فرمانده جنگ بوده است.

فلاح به هوشمندی جانشین فرمانده کل قوا در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت : اینکه جنگ با قبول قطعنامه توسط امام راحل با پیروزی ایران تمام شد، در واقع نتیجه تحلیل و بررسی هوشمندانه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که توانست نبض و اوضاع جنگ را به درستی بررسی و منتقل کند.

این جانباز جنگ تحمیلی به حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در یکی از عملیات های منطقه فاو اشاره کرد و گفت : با وجود اینکه آیت الله هاشمی یک روحانی و در شرائط فیزیکی مناسب رزمنده نبودند ، اما آنچنان در مدیریت جنگ مهارت داشتند که توانستند این عملیات را که برای عبور از محاصره دشمن بود ، با موفقیت هدایت کنند .

فلاح ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به معنای از دست دادن مقتدرترین شخصیت دینی و سیاسی در نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت : باید واقعیت های جنگ و نقش موفق و موثر آیت الله هاشمی رفسنجانی که منجر به پیروزی ، امنیت ، استقلال و آزادی ایران شده است ، برای مردم تبیین شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری ، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، 2 دوره رییس جمهور ، سه دوره رییس مجلس شورای اسلامی و سال ها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری یکشنبه شب در بیمارستان شهدای تجریش تهران دارفانی را وداع گفت.


منبع : ایرنا مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : دیپلماسی آیت الله هاشمی در مدیریت جنگ مثال زدنی است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها