مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141989 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 12:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شاعری:هاشمی نماد وحدت بود/ مقیمی:هاشمی قابل انکار نیست

ویژه نامه مازندمجلس؛

شاعری:هاشمی نماد وحدت بود/ مقیمی:هاشمی قابل انکار نیست

اختصاصس مازندمجلس: دکتر شاعری افزود: آقای هاشمی هیچگاه امام، انقلاب و رهبری را رها نکرد، شاید در بعضی موارد اختلاف نظر هم بود اما هیچگاه اصول را رها نکرد اصولی مثل صیانت از قانون اساسی، اصلی انقلاب که ولایت است و حفاظت از آرمان های شهدا و امام عزیزمان و همیشه پیشتاز دفاع از این اصول و ارزش ها بودند

اختصاصی مازندمجلس: نماینده فعلی و نماینده سابق مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در گفت و گو با مازندمجلس نظر خود پیرامون شخصیت آیت الله هاشمی بیان کردند.

علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی:

هاشمی نماد وحدت بود

دکتر علی محمد شاعری رئیس کمسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اسلامی ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به مردم متدین، انقلابی و به خانواده محترم هاشمی در گفت گو با خبرنگار مازند‌مجلس اضافه کرد: « حضور همیشگی مردم نشان از همبستگی و مشارکت یکپارچه و که نشان دهنده  وحدت و همدلی مردم و مسئولان بود. همه ما در حال مبارزه برای رسیدن به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی که خدمت به مردم و برپایی ارزش‌های اسلامی است هستیم و انشاالله بتوانیم در این مسیر و در روز قیلامت که روز حسابرسی است در محضر امام و شهدا سربلند باشیم. »

دکتر شاعری نماینده مردم بهشر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای هاشمی هیچگاه امام، انقلاب و رهبری را رها نکرد، شاید در بعضی موارد اختلاف نظر هم بود اما هیچگاه اصول را رها نکرد اصولی مثل صیانت از قانون اساسی، اصلی انقلاب که ولایت است و حفاظت از آرمان های شهدا و امام عزیزمان و همیشه پیشتاز دفاع از این اصول و ارزش ها بودند. آقای هاشمی متعلق به جریان خاصی نبود تابع ولایت بود و همواره یار دیرین انقلاب، امام و رهبری بود و هیچگاه این سنگر را رها نکرد. ایشان خیلی بزرگتر است که در یک جریان سیاسی تعریف شود. آقای هاشمی نماد وحدت و همدلی بود و شخصیت تاثیر گذار انقلاب بوده است.

احمدعلی مقیمی نماینده سابق بهشهر در مجلس شورای اسلامی:

هاشمی قابل انکار نیست

اکنون زمان آن است که براتحاد و وفاق و همدلی بیفزاییم. نظرات متعدد سیاسی وجود دارد. ملت ایران کسی که نمونه کم نظیر از نسل اول مبارزه با ضد ستم شاهی بود را از دست داد. ایشان از مبارزین قدیم و تاثیر گذار بود از انقلاب و شورای انقلاب فرهنگی و پس از آن در مجلس شورای اسلامی، در ریاست جمهوری، در مجلس خبرگان و همچنین در مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمات ارزنده‌ای داشت. هاشمی قابل انکار نیست. هم مبارزین دوران اول انقلاب و هم برای نسل آینده و باید از ویژگی انسان‌های خوب و مبارز درس بگیریم.

وی افزود: پیش بینی پیرامون جایگزین او در اختیارات ما نیست و در اختیار مقام معظم رهبری است که صاحب تشخیص و اختیار است و دلسوزتر از همه است. بعد از این اتفاق هم کارها طبق روال عادی پیش خواهد رفت. هر جامعه‌ای که انسان‌های مبارز و باتجربه را دست می‌دهد متاثر خواهد شد. اما امیدوار هستیم که بتوانیم در سایه همدلی و با اتفاق نظر و خرد جمعی  توام با عقلانیت، کارها را با هم پیش ببریم و خدشه‌ای در حوزه‌های مختلف اجرایی و نظریه پردازی کشور پیش نیاید.

مقیمی در پاسخ به سوالی پیرامون تاثیر این اتفاق در انتخابات ریاست جمهوری آینده، گفت: همه شخصیت‌ها در حوزه مسئولیت خودشان به اندازه ظرفیتشان تاثیرگذار هستند و ملت ایران نیز ملتی وسیع و باهوشی است و قطعا کسانی که به سود ملت باشند و بتوانند مشکلات اقتصادی و بیکاری و نگرانی‌های ملت را رفع کند به همان سمت می‌روند. همه ما باید کمک کنیم که هدف اصلی انقلاب که سفارش امام و رهبر معظم انقلاب است را حفظ کنیم. این مسائلی که پیش می‌آید برای همه هست و خدایی نکرده اهداف سیاسی و برداشت‌های جناحی و گروهی نشود و سوء استفاده‌ای صورت نگیرد. از طرف دیگر الان زمان آن نیست که بعضی از نظرات شخصیت‌های سیاسی که در برهه‌هایی اظهار نظراتی پیرامون شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی داشتند را بخواهیم مطرح کنیم. متاسفانه در برخی از صفحات مجازی تصویرها و سخنان آن روزها را می‌گذارند.

مقیمی با اشاره به پیام حضرت امام، افزود: پیام حضرت امام را هم ملاحظه بفرمایید. ممکن است در جاهای مختلفی هم سلیقه نبوده باشیم و نظرات متفاوت داشته باشیم، بدیهی است که هیچگاه از علاقمندی و دوستی ما کاسته نشده است. ممکن است در عرصه‌های سیاسی نظرات متفاوتی داشتیه باشیم اما در حوزه منافع ملی و اهداف انقلاب اسلامی مشترک هستیم. تاکتیک‌های ما یکسان نبود. این تاکتیک‌ها نباید باعث افتراق و نفاق شود. این را باید همه عزیزان ملاحظه بکنند.

نماینده سابق مجلس اضافه کرد: الان شما می‌بینید که عربستان و بعضی از کانال‌هایی که در اختیار دارد گفت و گوی منافقین را پخش می‌کنند که علیه آقای هاشمی بود. ضد انقلاب یک برنامه ریزی وسیعی کرده که از درگذشت نابه‌هنگام این اسطوره مقاومت در زمان ستمشاهی، بتواند سوء استفاده کند و در جامعه دوقطبی ایجاد کند. ملت بزرگ ایران حواسش جمع است و در همه زمان گوش به فرمان مقام معظم انقلاب هستند.

مقیمی تصریح کرد: فردا یک بار دیگر هوشیاری و بصیرت مردم ایران به تصویر کشیده خواهد شد و آن وحدت و همدلی یک بار دیگر وحدت ملت ایران را به نمایش خواهد گذاشت و نقشه دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.

نماینده سابق مردم مازندران تصریح کرد: در مجلس اول که من به عنوان حفاظت مجلس در مجلس حضور داشتم، تلاش و پرکاری این شخصیت بزرگ نسبت به کارهای مردم و خستگی ناپذیری در آن زمان مشهود بود. امیدوار هستیم غفران الهی شامل این عزیز سفرکرده بشود و ما بتوانیم از تجربه ایشان و از اندیشه‌های اجرایی ایشان که در طول انقلاب به ثمر گذاشته، آن قسمت‌هایی که می‌تواند برای آینده انقلاب اسلامی مفید باشد استفاده کنیم و آن قسمت‌هایی که اشکالی یا انتقادی داریم را بتوانیم تصحیح کنیم و برای نسل‌های آینده شخصیت بزرگی مانند ایشان را ترسیم کنیم.


شاعری:هاشمی نماد وحدت بود/ مقیمی:هاشمی قابل انکار نیستلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دکتر احمد علی مقیمی - دکتر علی محمد شاعری - نمایندگان بهشهر - مقیمی شاعری -

نظر شما در مورد : شاعری:هاشمی نماد وحدت بود/ مقیمی:هاشمی قابل انکار نیست

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها