امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 05:51:22

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 141999 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 13:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشدید درگیری های داخلی؛ سنا طرح لغو اوباماکر را تصویب کرد

مازندمجلس: سنای آمریکا چند ساعت پس از نخستین نشست خبری ترامپ که به شدت از طرح پوشش بیمه درمانی دولت اوباما موسوم به اوباماکر انتقاد کرده بود این طرح را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روزنامه واشنگتن پست؛ سنای آمریکا طرح لغو پوشش بیمه درمانی دولت اوباما موسوم به اوباماکر را تصویب کرد. سنای آمریکا در اقدامی با پنجاه و یک رای موافق و در مقابل چهل و هشت رای مخالف اولین گام را در جهت لغو طرح خدمات درمانی رئیس جمهور فعلی آمریکا برداشت.روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت مجلس سنای آمریکا صبح روز پنج شنبه با 51 رأی موافق در مقابل 48 رأی مخالف، قطعنامه بودجه را تصویب کرد و بدین ترتیب، کمیته های سنا و مجلس نمایندگان‌ آمریکا باید کار بر روی لغو بخش عمده ای از «قانون مراقبت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه» موسوم به اوباماکِر را آغاز کنند. 

در این گزارش آمده است: طرح «اوباماکر» یک گام دیگر به لغو شدن نزدیک‌تر شده است. پیش بینی می شود مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه به بررسی این قانون بپردازد.

این قطعنامه بدون حمایت هیچ یک از دموکرات ها تصویب شد. بحث درباره این قطعنامه تا صبح روز پنج شنبه ادامه یافت زیرا دموکرات ها با لغو این قانون مخالفت کردند.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - تصویب - موسوم - قطعنامه - درمانی - اوباماکر - مراقبت - دموکرات - مقابل - قانون - روزنامه - اوباما - گزارش - واشنگتن - موافق -

نظر شما در مورد : تشدید درگیری های داخلی؛ سنا طرح لغو اوباماکر را تصویب کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها