امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 21:54:05

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142002 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 13:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

احتمال تعویق یک هفته‌ای مذاکرات صلح سوریه در «آستانه»

مازندمجلس: تاریخ برگزاری مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» به نتایج نشست گروه‌های مسلح سوری که در حال حاضر در ترکیه در جریان است، بستگی دارد و بعید نیست زمان برگزاری این مذاکرات به مدت یک هفته به تعویق بیافتد.
مازندمجلس:  تاریخ برگزاری مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» به نتیجه رایزنی‌هایی که این روزها در آنکارا در حال انجام است، بستگی دارد و بعید نیست که زمان برگزاری این مذاکرات به مدت یک هفته به تعویق بیافتد.
به گزارش نامه نیوز به نقل از «ریانووستی»،یک منبع آگاه از اعضای اپوزیسیون سوریه ضمن اعلام این مطلب به ریانووستی، گفت: همه منتظر نتیجه نشست 3 روزه گروه‌های مسلح در «آنکارا» که قرار است امروز به پایان برسد، هستند.
این منبع افزود: طبق اطلاعات موجود، در مذاکرات صلح سوریه که قرار است در آستانه برگزار شود، تنها گروه‌های مسلح سوری شرکت خواهند کرد نه نیروهای سیاسی، یعنی نمایندگان سیاسی در این مذاکرات حضور ندارند.
به گفته این منبع، هدف اصلی از مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» تصویب سند آتش‌بس در این کشور است تا بتوان در پس زمینه این سند، نشست اصلی طرف‌های مخالف سوریه در «ژنو» را ساماندهی کرد. یعنی تصمیم سیاسی نهایی در رابطه با آینده سوریه نه در مذاکرات آستانه بلکه در ژنو به دست خواهد آمد.
این منبع همچنین افزود: قرار است نیروهای سیاسی و نظامی که در مذاکرات آستانه حضور دارند، با ایجاد یک هیات واحد در نشست ژنو نیز شرکت نمایند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مذاکرات - سوریه - آستانه - سیاسی - «آستانه» - افزود - نیروهای - نتیجه - برگزاری - تعویق - گروه‌های -

مطالب مرتبط با : احتمال تعویق یک هفته‌ای مذاکرات صلح سوریه در «آستانه»
نظر شما در مورد : احتمال تعویق یک هفته‌ای مذاکرات صلح سوریه در «آستانه»

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها