امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 17:03:27

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142288 -تاریخ انتشار : جمعه 24 دی 1395 -ساعت : 15:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرویز شهید خان: افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم«پرویز شهید خان» جشنواره موسیقی فجر را افتتاح کرد

پرویز شهید خان: افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم

پرویز شهید خان: افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم«پرویز شهید خان» جشنواره موسیقی فجر را افتتاح کرد

مازندمجلس:سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای «پرویز شهید خان» نوازنده سی تار هندی، در تالار رودکی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، سی و دومین جشنواره موسیقی فجر لحظاتی پیش با اجرای پرویز شهید خان نوازنده سی تار هندی و اکرم خان نوازنده طبلا در تالار رودکی آغاز به کار کرد.

پرویز شهید خان در ابتدای این برنامه با اشاره به حضورش در ایران برای اولین بار گفت: «افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم. این اولین باری است که به ایران سفر کرده ام و سعی می کنم در این اجرا گوشه ای از موسیقی هند را معرفی کنم.»

وی در ادامه ضمن ارایه توضیحاتی درباره موسیقی هندوستان گفت: «موسیقی کلاسیک هند بر مبنای «راگ» تعریف می شود و هر راگ معنای خاص خودش را دارد و هر کدام با یک مد همراه می شود.»

این نوازنده سیتار ادامه داد: «ساز من سی تار نام دارد که توسط «حضرت امیرخسرو» اختراع شده است. ساز دیگری که در این اجرا سی تار را همراهی می کند، طبلا نام دارد. این ساز در واقع به نوعی اجرای کننده زبان ماست و هر چیزی را ما به زبان می آوریم با این ساز می توانیم اجرا کنیم.»

شایان ذکر است که این اجرا هم اکنون در حال برگزاری است و از چهره های حاضر در این کنسرت می توان به کیخسرو پورناظری، حمیدرضا نوربخش، حامد عنقا و طهمورس پورناظری اشاره کرد.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - پرویز - نوازنده - اجرای - جشنواره - بزرگی - اشاره - ادامه - اولین - «موسیقی - تالار - دومین - افتخار - رودکی -

مطالب مرتبط با : پرویز شهید خان: افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم«پرویز شهید خان» جشنواره موسیقی فجر را افتتاح کرد
نظر شما در مورد : پرویز شهید خان: افتخار بزرگی است که در ایران اجرا می کنم«پرویز شهید خان» جشنواره موسیقی فجر را افتتاح کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها