امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 11:24:00

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142331 -تاریخ انتشار : جمعه 24 دی 1395 -ساعت : 22:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نشست سه‌جانبه معاونان وزرای‌خارجه ایران روسیه و ترکیه در مسکو

با حضور جابری انصاری برگزار شد؛

نشست سه‌جانبه معاونان وزرای‌خارجه ایران روسیه و ترکیه در مسکو

مازندمجلس: اجلاس سه‌جانبه معاونان وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد.
مازندمجلس: اجلاس سه‌جانبه معاونان وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که پس از دیدار با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل و دیدارها و گفتگوهایی در ژنو، بامداد جمعه وارد مسکو شده بود، با میخائیل باگدانف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و در اجلاس سه جانبه معاونان وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه شرکت کرد.  

جابری انصاری در نشست های دو و سه جانبه با معاونان وزرای خارجه روسیه و ترکیه پیرامون ترتیبات برگزاری اجلاس آستانه بحث و تبادل نظر بعمل آورد. این دیدارها در پی نشست وزیران خارجه ایران، روسیه و ترکیه در 30 آذر ماه در مسکو، برگزار می شود.

در این نشست که در دقایق نخست خود با حضور و سخنان سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه برگزار شد، معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه و آقایان باگدانف و اونال معاونان وزارت امور خارجه روسیه و ترکیه، ترتیبات مربوط به اجلاس آستانه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اجلاس آستانه قرار است در بیست و سوم ژانویه به میزبانی دولت قزاقستان و با حضور نمایندگان دولت و معارضه سوریه و با نظارت سه کشور ایران، ترکیه و روسیه و مشارکت نماینده سازمان ملل متحد برگزار شود.

اجلاس آستانه پس از آزاد سازی حلب و با هدف تقویت روند سیاسی و یکپارچه کردن تلاش ها برای مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و استقرار در سوریه تشکیل می شود.

معاونان وزرای خارجه سه کشور توافق کردند به رایزنی های خود برای برگزاری موفق اجلاس آستانه و کمک به حل بحران سوریه ادامه دهند.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خارجه - روسیه - اجلاس - معاونان - ترکیه - آستانه - برگزار - ایران، - وزرای - وزارت - آفریقا - سوریه - معاون - جابری - انصاری - برگزاری - سه‌جانبه - ترتیبات - نماینده - دیدار - دیدارها - باگدانف - جانبه -

نظر شما در مورد : نشست سه‌جانبه معاونان وزرای‌خارجه ایران روسیه و ترکیه در مسکو

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها