امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 14:34:39

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142339 -تاریخ انتشار : جمعه 24 دی 1395 -ساعت : 23:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار نخست وزیر ارمنستان با سفرای ایران و ترکمنستان

مازندمجلس: نخست وزیر ارمنستان در ملاقات با سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان و محمد نیاز بادی سفیر ترکمنستان در ارمنستان، از علاقه این کشور به توسعه روابط سه جانبه بین ارمنستان، ایران و ترکمنستان و از امکان افزایش مبادلات تجاری بین سه کشور خبر داد.
مازندمجلس: کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان ضمن استقبال از مهمانان، گفت: سطح بالای روابط با ایران و ترکمنستان امکان گسترش روابط دوجانبه و همچنین گسترش روابط اقتصادی سه جانبه را فراهم می کند.


سفرای ایران و ترکمنستان ضمن تبریک به مناسبت سال نو میلادی به نخست وزیر ارمنستان تأکید کردند که گسترش روابط با ارمنستان برای کشورهایشان اهمیت ویژه ای دارد و برای بررسی اقدامات آتی در این راستا، آمادگی خود را اعلام کردند.

امکانات و دورنمای توسعه روابط در زمینه انرژی در اولویت بررسیهای طرفین قرار گرفت. علاوه بر این مسائل، تأمین منابع انرژی و برنامه های مشترک، مورد برسی قرار گرفت. طرفین در نتیجه تبادل نظر موافقت کردند تا برای اجرایی کردن برنامه های مشخص، گروه کاری تشکیل شود.

کارن کاراپتیان با تشکر بابت نقطه نظرات سفرا، فعالیت کمیسیونهای مشترک را که بستر خوبی برای اجرایی کردن برنامه های مورد نظر طرفین است، مهم خواند.

نخست وزیر ارمنستان درگذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران را به سفیر ایران تسلیت گفت.

کارن کاراپتیان همچنین در مصاحبه مطبوعاتی توصیه کرد، در رابطه با احتمال فروش خط لوله گاز گرجستان نگران نباشند، حتی اگر 25 درصد آن را شرکت آذربایجانی به دست بیاورد. نخست وزیر ارمنستان یادآوری کرد که ارمنستان خط لوله گاز جایگزین دارد.

وی تأکید کرد: حتی اگر شرکت آذربایجانی آن را به دست بیاورد، هیچ خطری ارمنستان را تهدید نخواهد کرد. آذربایجان از حق نظارت بر این طرح برخوردار نخواهد بود و از خط لوله گاز مذکور منصرف نخواهد شد چرا که نیاز به پول دارد، لذا جای نگرانی نیست.

در عین حال نخست وزیر ارمنستان یادآوری کرد که چند روز قبل با سفرای ایران و ترکمنستان ملاقات داشته است.
انتهای پیام


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ارمنستان - روابط - ترکمنستان - برنامه - نخواهد - طرفین - گسترش - سفرای - کاراپتیان - یادآوری - آذربایجانی - تأکید - همچنین - انرژی - اجرایی -

مطالب مرتبط با : دیدار نخست وزیر ارمنستان با سفرای ایران و ترکمنستان
نظر شما در مورد : دیدار نخست وزیر ارمنستان با سفرای ایران و ترکمنستان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها