امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 12:32:27

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142351 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 00:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موضع‌گیری رییس پیشنهادی سازمان سیا درباره برجام

مازندمجلس: گزینه پیشنهادی رییس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی ریاست سازمان سیا گفت که پس از انتخابش به عنوان رییس سیا، این سازمان را به سمت جمع‌آوری اطلاعات درست درباره اجرای برجام توسط ایران هدایت خواهد کرد.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، مایک پامپئو در نشست کمیته منتخب اطلاعاتی مجلس سنا به تشریح دیدگاه‌ها و برنامه‌هایش برای تصدی ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پرداخت.
پامپئو که یکی از تندروترین نمایندگان کنگره آمریکا در مخالفت با ایران و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بود، در این نشست، گفت: من به شدت به رویکرد مخالفت‌آمیز خود در قبال توافق هسته‌ای ادامه خواهم داد، اما در صورت انتخاب به عنوان رییس سیا قول می‌دهم که اطلاعات درست از اجرای این توافق از سوی ایران به اعضای کنگره ارائه دهم.
وی ادامه داد: زمانیکه در کنگره بودم با توافق هسته‌ای با ایران مخالفت کردم اما در صورت تایید (برای تصدی ریاست سیا) نقش من تغییر خواهد کرد. این نقش عبارت خواهد بود از هدایت سازمان سیا به سمت جمع‌آوری اطلاعات و ضمانت اینکه تحلیلگران اطلاعاتی از زمان، فضای سیاسی و منابع کافی برای قضاوت منصفانه و صحیح از لحاظ روش‌شناختی برخوردار خواهند بود.
پامپئو در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ادعاهایی خصمانه و بی‌اساس علیه ایران در منطقه پرداخت و گفت که این کشور به بازیگری مخرب و فعال در منطقه تبدیل شده که در حال دامن زدن به تنش‌ها با متحدان سنی واشنگتن است.
مایک پاپئو که همواره مواضعی تند و ضدایرانی داشته است در حالی این ادعاهای ساختگی و بی‌اساس را مطرح می‌کند که آمریکا و متحدانش در منطقه اصلی‌ترین عامل بروز تنش و جنگ و در نتیجه آن ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه هستند؛ در حالیکه تلاش می‌کنند تا دیگران از جمله ایران را برای این شرایط مقصر جلوه دهند.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اطلاعات - آمریکا - منطقه - پامپئو - برجام - ریاست - توافق - کنگره - مخالفت - ادامه - بی‌اساس - پرداخت - هسته‌ای - هدایت - منتخب - درباره - عنوان - جمع‌آوری - پیشنهادی - اجرای - اطلاعاتی -

نظر شما در مورد : موضع‌گیری رییس پیشنهادی سازمان سیا درباره برجام

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها