امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 14:32:35

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142361 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 05:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امریکا بخشی از تحریمهای سودان را لغو کرد

مازندمجلس: رئیس جمهوری آمریکا بخشی از تحریم های تجاری علیه سودان را به واکنش به همکاری این کشور در زمینه مبارزه با تروریسم لغو کرد.
مازندمجلس: اوباما در نامه ای به کنگره نوشت: اقدامات مثبت سودان طی ۶ ماه  گذشته شرایط را عوض کرده و دولت این کشور سیاست ها و اقدامات خود را تغییر داده است.

به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه سودان در بیانیه ای از این اقدام دولت اوباما استقبال کرده و آن را تحولی مثبت و مهم در روند روابط دو جانبه میان سودان و آمریکا و نتیجه طبیعی تلاش های مشترک دانسته است.

در این بیانیه که توسط خبرگزاری رسمی سودان منتشر شده، آمده است: سودان به تداوم همکاری و گفتگو با آمریکا تا پاک کردن نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم و پیشت سر گذاشتن همه موانع پیش روی عادی سازی روابط طرفین تاکید می کند.

وزارت خارجه آمریکا ۲۰ سپامبر گذشته از تلاش های سودان برای افزایش همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم استقبال کرد.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: سودان اقداماتی را برای مقابله با گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی اتخاذ کرده است و برای ممانعت از انتقال آنها به سودان تلاش می کند.

آمریکا برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ تحریم هایی را علیه سودان وضع کرد، این تحریم ها شامل تحریم تجاری، بلوکه کردن دارایی های دولت به علت نقض بشر و نگرانی در مورد اقدامات تروریستی بود. ایالات متحده سال ۲۰۰۶ نیز به علت آنچه که دست داشتن دولت در خشونت های منطقه دارفور در غرب سودان دانست، تحریم های بیشتری را علیه دولت این کشور وضع کرد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سودان - آمریکا - تحریم - وزارت - خارجه - تروریستی - اقدامات - همکاری - تروریسم - بیانیه - اوباما - گذشته - خبرگزاری - استقبال - روابط -

نظر شما در مورد : امریکا بخشی از تحریمهای سودان را لغو کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها