امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:07:43

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142399 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 07:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!/ عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم

وبلاگ مشرق؛

تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!/ عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم

مازندمجلس: درحالی که هنوز مراسم ختم و یادبود مرحوم هاشمی رفسنجانی در جریان است، اصلاح‌طلبان از «روحانی»، «ناطق» و «لیدر اصلاح‌طلبان» بعنوان جانشینان ایشان نام می‌برند.
مازندمجلس: سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبارو مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هاییرا نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم...

 ***

تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!

خبرنگار روزنامهاصلاح‌طلب شرق، اخیراً در یک توییت با اشاره به مراسم هفته گذشته در تهران، مدعی شدکه شاهد آزار جنسی بوده است.

عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم.../ تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی! 

او اینطور نوشته بودکه «اخلاق بار خودش رو بسته...»!

رسانه انگلیسی بی‌بی‌سیفارسی نیز در یک گزارش ویژه به این مسئله پرداخت و ضمن اشاره به توییت این خبرنگارو یک شخص دیگر، مدعی وجود مواردی دیگر از آزار و مزاحمت در این تجمع شد.

*در توضیح لازم برای ادعای خبرنگار شرق بایستیبیان کرد که در تجمع اشاره شده، عده‌ای نیز برای حاشیه‌سازی حضور یافته بودند کهبرخی زنان و دختران حاضر در بین آنها، ضمن سر دادن شعار، اقدام به «کشف حجاب» وبستن نقاب سبز هم کرده بودند که به نظر می‌رسد عامل اصلی ناامنی، همین افراد بوده‌اند.

ضمن اینکه شلوغی و تراکم جمعیت در چند نقطه به گونه‌ایبود که عقل و شرع و عرف ایجاب می‌کرد کسی غیر از مردان در مرکز آن تراکم حضورنداشته باشد.

اما متأسفانه برخی کسانی که نزدیکی غیر قابلانکاری با جماعت حاشیه‌ساز دارند، در مرکز آن تراکم‌های جمعیتی حاضر شده و بعداًنیز در کنایه‌هایی مدعی مسّ نامحرم و حتی آزار شدند...

خبرنگار شرق در حالی از مسئله آزار جنسی در یکتجمع شاکی است که این روزنامه و خبرنگاران آن پیش از این و در ماجرای «طرح اخلاقیتفکیک بانوان و آقایان در سازمان‌های شهرداری تهران»، جنجال بزرگی به راه انداختندو مدعی محدود کردن آزادی بانوان توسط محمدباقر قالیباف، شهردار تهران شدند.

ف.ج از خبرنگاران این نشریه همان روزها درمصاحبه‌ای با مرتضی طلایی، عضو شورای شهر تهران ادعا کرده بود که تنه خوردن با نامحرمانبرای وی مسئله خاصی نیست!

خبرنگار شرق در پاسخ به استفهامانکاری طلایی که در خلال مصاحبه با تعجب، از وی می‌پرسد: «شما آیا حاضرید در محیطیکه صد مرد تنه به تنه‌تان می‌زنند حرکت و کار کنید؟» جواب داده بود: «اگر قرارباشد حق انتخابم گرفته شود، بله!»[1]

اما داستان به همینجا ختم نمی‌شود؛ چندی پیش یکی دیگر از خبرنگاران روزنامه شرق در توئیت دیگری از آزارها و پیشنهادات بی‌شرمانه، آن هم نه در تجمعات و راهپیمایی‌ها، بلکه در دفتر و تحریریه روزنامه خبر داده بود...

عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم.../ تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی! 

اکنون این سؤال وجود دارد که چرا وقتی شهرداریتهران تلاش دارد محیطی امن برای بانوان را پدید بیاورد، از سوی رسانه‌های اصلاح‌طلبو جریاناتی در دولت متهم به تحدید آزادی بانوان می‌شود اما هنگامیکه همین رسانه‌هامسائل و مضارّ اختلاط نامحرمان را مشاهده می‌کنند، دیگر خبری از آزادی بانوان نیستو بر نبود اخلاق در جامعه ایران تأکید می‌شود؟

گفتنیست، اصل مسئله ادعای آزار جنسی در یک تجمعنیز عموماً امری بلااثبات و توّهمی است و شرع مقدس برای پیشگیری از احتمالبداندیشی و کژ رفتاری امر می‌کند که نامحرمان در محیط‌های پر تراکم بصورت تفکیکشده حضور یابند.

***

عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم...

عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم.../ تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!محمد عطریانفر، عضوارشد حزب کارگزاران سازندگی، طی یادداشتی که روز سه‌شنبه گذشته و همزمان با تشییعمرحوم هاشمی در روزنامه شرق منتشر کرد، نوشت: نگرانی من از دوران پساهاشمی، بحران‌هاییاست که کشور با آن مواجه خواهد شد.

او می‌افزاید: نبوداین شخصیت فهیم و گران‌قدر می‌تواند آسیب‌زا باشد. در واقع هاشمی زمانی از میان مارفت که تاریخ ایران بیش از هر دوره دیگری به او احتیاج داشت. بحران‌هایی چون مسائلپسابرجام، برخي آسيب‌هاي اجتماعی در جامعه و تضمین آینده سیاسی، از جمله این نکاتاست.[3]

*صحبت‌هایعطریانفر به لحاظ ادلّه موجود، قابل اثبات نیستند ضمن اینکه ایران اسلامی پس ازدرگذشت امام عظیم‌الشأن(ره) نیز به لطف الهی دچار بحران نشد.

بحران‌های مورد اشاره عطریانفر نیز نه بحران‌هایکشور! که به نظر می‌رسد بحران‌های پیش‌روی اصلاح‌طلبان هستند و منظور این عضومبرّز حزب کارگزاران از مقولاتی مثل آسیب‌های اجتماعی و تضمین آینده سیاسی؛ همانمقولات مورد اشاره اصلاح‌طلبان از جمله «انتخابات آینده ریاست جمهوری» هستند نهچیز دیگر.

فی‌الواقع مسائلی مثل پسابرجام، هرگز نه مسئلهمردم و کشور ایران که صرفاً مسئله اصلاح‌طلبان بوده‌اند که البته بایستی از آنهابا عنوان «بحران خودساخته» یاد کرد که هیچ کس غیر از جریان سیاسی خاص و دولت،مسئول تحمل وعده‌ها و آسیب‌های آنها نیست.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که مسئلهبی‌دستاوردی برجام از زمان حیات مرحوم هاشمی نیز آشکار شده بود و بی‌فرجامی برجام وحتی شکست رسمی آن چیزی نیست که به حیات یا ممات مرحوم هاشمی مرتبط باشد.

در اشاره به صحبت‌های عطریانفر لازم به ذکر استکه روزنامه شرق در شماره پنجشنبه گذشته خود نیز گزارشی را تحت عنوان «مرگ بزرگترینحامی برجام» منتشر کرد!

***

روحانی و لیدر اصلاح‌طلبان، اشبه‌النّاس به مرحوم هاشمی!

عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم.../ تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!مرتضی مبلّغ، معاونسیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در مصاحبه با شماره پنجشنبه گذشته روزنامه اعتمادو در پاسخ به این سؤال که «اشبه‌النّاس به آيت الله هاشمي رفسنجاني در فضاي سياسيكشور كيست؟» گفته است:

«شخصيت آقاي هاشمي بهخاطر پيشينه، نقش و جايگاه هايي كه داشت، منحصر به فرد بود. از اين جهت نمي توانشخصيت ايشان را با فرد ديگري قياس كرد. شخصيت هاي ديگري هستند كه مي توانندمنحصربه فرد باشند ولي در زمينه و context خودشان. از نظر تفكر و روش هاشمي و از نظر تاكيدايشان بر جمهوري و اسلامي بودن، آموزه هاي اصلاحي، خواسته هاي مردم، آموزه هايامام و تاكيد بر اينكه مبادا رفتارهايي شكل گيرد كه بازتوليد استبداد باشد، طبيعياست كه شخصيت هايي در كشور شبيه به آقاي هاشمي وجود دارند. افرادي چون رييس دولتاصلاحات و آقاي روحاني و ديگر شخصيت هايي از اين دست وجود دارند.»[3]

*مبحث «تکرار هاشمی» متأسفانه در لحظاتی که هنوزبدن مرحوم هاشمی حتی دفن نشده بود، در میان اصلاح‌طلبان زمزمه شد.

قبل از مبلغ، حمیدرضا جلایی‌پور نیز طی یادداشتیکه روز سه‌شنبه گذشته در روزنامه شرق منتشر شد، بیان کرد که آقایان روحانی و ناطق،پس از این نقش هاشمی را بر عهده خواهند گرفت!

او در این رابطه نوشت: به باور من سبک سیاسیاو (ناطق) و حسن روحانی بیش از دیگران به سبک آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شباهت دارد.[4]

***

1_ http://sharghdaily.ir/Modules/News/PrintVer.aspx?Src=Main&News_Id=40547

2_ http://sharghdaily.com/News/112168

3_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3497307

4_ http://sharghdaily.com/News/112170


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - روزنامه - اشاره - گذشته - مسئله - بانوان - خبرنگار - مرحوم - اصلاح‌طلبان - هاشمي - عطریانفر - برجام - خبرنگاران - sharghdaily - شخصيت - آینده - تراکم - روحانی - منتشر - آزادی - درباره - بحران - رسانه - آسیب‌های - عنوان - رسانه‌های - البته - بحران‌های - می‌شویم - پنجشنبه - اصلاح‌طلب - آموزه - ديگري - تضمین - دارند - شماره - اجتماعی - آقایان - تناقضات - تهران - ادعای - می‌رسد - متأسفانه - بوده‌اند - مرتضی - مصاحبه - سه‌شنبه - توییت - کارگزاران - جامعه - دیگری - نامحرمان - اینکه -

نظر شما در مورد : تناقضات یک رسانه اصلاح‌طلب درباره آزار جنسی!/ عطریانفر: پس از هاشمی در برجام دچار بحران می‌شویم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها