امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 11:19:58

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142405 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 07:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن

منتجب نیا:هاشمی وساطت کرد احمدی نژاد را به یکی از کشورهای همسایه راه بدهند

مازندمجلس: روزنامه اعتماد به نقل از رسول منتجب نیا نوشت:در دولت گذشته یکی از کشورهای همسایه اجازه نمی‎داد که رییس دولت به آن کشور سفر کند ولی هاشمی با اینکه منتقد آن دولت بود، نماینده‎ای به آن کشور فرستاد تا رییس دولت را برای سفر به آن کشور یاری کند تا به خاطر جمهوری اسلامی و ملت وساطت کرده باشد.چكيده اظهارات منتجب نيا به اين شرح است:   امام (ره) اين جمله معروف را براي كساني بيان كرد كه قبل از انقلاب لغزش داشتند و معتقد بود كه نبايد تنگ‌نظر باشيم و بايد آغوش‌مان را باز كنيم و آنها را در ميان خود بپذيريم. يكي از مظلومان تاريخ ما امام خميني(ره) است كه از كلامش استفاده مي‌كنيم؛ به جاي اينكه راهش را ادامه بدهيم، ظلم هم مي‌كنيم. وي اضافه كرد: هاشمي هم مظلوم بود و مظلوم‌تر از شهيد بهشتي بود و اگر شهيد بهشتي زنده بود، شاهد بود كه هاشمي مظلوم‌تر از وي بود.

   كشور بعد از تشييع جنازه امام (ره) هيچ تشييع جنازه‌اي به اين حد از نظر كميت و كيفيت به خود نديده است كه بايد ديد چه مي‌شود كه يك فرد اين ميزان محبوبيت را داشته باشد.

   چند ماه قبل از مرگ ايشان كه آخرين ملاقات من با وي بود، ايشان اظهار نگراني براي دكتر روحاني كردند و نگران انتخاب سال ۹۶ بودند و به ما توصيه كردند هم و غم خود را صرف كنيم تا روحاني در سال ۹۶ پيروزتر از سال ۹۲ باشد.

   هاشمي يك فرد معتدل بود و اگر امروز شعار اعتدال در دولت شنيده مي‌شود، از روز اول انقلاب شعار اعتدال را مي‌گفت‌. امام علي (ع) و امام خميني (ره) هم همين شعار را مي‌گفتند؛ به گونه‌اي كه امام علي (ع) انسان‌هاي جاهل را افراط‌گرا و تفريط‌گرا مي‌دانست.

   هاشمي بينش تشكيلاتي داشت و معتقد بود اين نظام بدون حزب و تشكيلات نمي‌تواند به اهدافش برسد؛ به گونه‌اي كه قبل از پيروزي انقلاب به امام خميني (ره) گفت مي‌خواهيم حزب جمهوري اسلامي را تشكيل بدهيم ولي امام (ره) به او گفت بعد از انقلاب اين كار را بكنيد تا حزب مصادره نشود.

   از اول انقلاب هميشه پشت سر هاشمي چيزهايي مي‎گفتند، ولي او پدرانه برخورد مي‎كرد و هيچگاه كسي متوجه نشد گرايش سياسي او چه چيزي است زيرا هميشه فراجناحي عمل مي‎كرد.

   در سال‌هاي اخير چه كارها كه با هاشمي نكردند و هر آنچه مي‎شد، عليه او انجام دادند و ظلم‎ها و توهين‎هاي زيادي به خود و خانواده‎اش گفتند ولي ايشان صبر و تحمل كرد چون مي‌خواست نظام بماند و هميشه مي‌گفت آبرويي كه دارم آبرويي است كه در راه ملت بايد باشد.

   ما قدر هاشمي را ندانستيم ولي الان مي‌دانيم چون مرده‎پرستيم ولي امام (ره) هميشه قدر او را مي‎دانست.

   هاشمي در تمام مسووليت‌هايي كه داشت به فكر خدمت‌رساني به مردم بود. به گونه‌اي كه در دوره اول مجلس گفت كه تهران بدون داشتن مترو غيرقابل‌تحمل است و آنقدر روي حرفش ايستاد تا مترو افتتاح شد و الان همه معتقدند كه براي حل ترافيك و آلودگي هوا تنها راهكار امروز مترو است.

   بعضي‌ها با استناد به اين جمله امام كه ميزان حال افراد است، توهين‎ها و جسارت‎هاي زيادي به هاشمي كردند و مبناي كارشان را بر گفته امام قرار مي‎دادند ولي چگونه است كه امامي كه براي هاشمي گوسفند قرباني مي‎كرد، عده‌اي بخواهند بر اساس صحبت‌هاي او يك پاك‌كن بردارند و تمام سوابقش را پاك كنند.

   در زمان جنگ وقتي كه فرماندهان احساساتي مي‌شدند، هاشمي اهل عدد و رقم بود و بر اين اساس فرماندهي مي‌كرد و تا زماني كه امكانات ما را با دشمن مقايسه كرد و مسوولان به جمع‌بندي رسيدند كه توان ادامه جنگ را ندارند، پيشنهاد پذيرفتن آتش‌بس را به امام (ره) دادند. امروز آنهايي كه به دروغ مي‌گويند مي‌توانستيم صدام را سرنگون كنيم ولي هاشمي و ديگران نگذاشتند، خلاف واقعيت را بيان مي‌كنند.

   چند روزي است كشور ما براي يك مردي به عزا نشسته است كه هميشه تلاش كرده ويژگي‌هاي يك مدير را در خود جمع كند، ولي در سال‌هاي آخر عمرش موجب بغض و كينه دشمنانش شده بود.

   ايشان به من گفتند قول مي‌دهم بعد از انتخابات اگر بودم، همكاري جدي‌تري خواهم كرد تا بتوانيم احزاب قدرتمند و فراگيري ايجاد كرده و تقويت كنيم ولي متاسفانه به اراده خداوند دست ما از داشتن چنين فردي كوتاه شد.

   هاشمي هميشه مي‌گفت كه در اين نظام مردم بايد به حق‌شان برسند و آزادانه حرف بزنند و آگاهانه از حق خودشان دفاع كنند و هميشه حق و عدل و انصاف در آن حاكم باشد.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمي - هميشه - انقلاب - ايشان - امروز - گونه‌اي - منتجب - كردند - خميني - دادند - سال‌هاي - مي‎كرد - هاشمی - زيادي - داشتن - آبرويي - مي‌گفت - گفتند - کشورهای - اعتدال - بهشتي - مظلوم‌تر - وساطت - تشييع - ميزان - معتقد - همسایه - روحاني - ادامه -

نظر شما در مورد : منتجب نیا:هاشمی وساطت کرد احمدی نژاد را به یکی از کشورهای همسایه راه بدهند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها