امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:02:16

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142408 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 07:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت وگو با نامه نیوز؛

آل اسحاق: جبهه مردمی انقلاب به دنبال وحدت و یک‌پارچگی است/ می‌خواهیم همه نیروهای اصولگرا را دور هم جمع کنیم/ شاخصه‌های جبهه، انقلابی و غیرانقلابی بودن است

مازندمجلس: یحیی آل اسحاق معتقد است که جبهه مردمی انقلاب یک جریان فرا حزبی است که هیچ درگیری و ممانعتی برای سایر احزاب ندارد و فقط در مسیر وحدت و همگرایی اصولگرایان قدم برمی‌دارد.
مازندمجلس:

یحیی آل اسحاق معتقد است که جبهه مردمی انقلاب یک جریان فرا حزبی است که هیچدرگیری و ممانعتی برای سایر احزاب ندارد و فقط در مسیر وحدت و همگرایی اصولگرایان قدمبرمی‌دارد.

یحیی آل اسحاق، از اعضای اصلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در گفت وگو با نامه نیوز در خصوص جبهه مردمی گفت: به طور حتم تشکیل این جبهه در جهت هم گرایی بیشترشکل گرفته است و این جریان حزب نیست که بخواهد در موافقت و یا مخالفت احزاب دیگر باشد.

وی افزود: این جبهه یک جریان فرا حزبی است و به منظور اینکه مجموعه نیروهایانقلابی را با هم هماهنگ کند، پا به عرصه گذاشته است.

آل اسحاق با بیان اینکه دیدگاه این جریان نیز فرا حزبی است، ادامه داد: اینجریان چند شاخص دارد که یکی از شاخصه‌ها این است که مردمی است و به مردم توجه دارد.البتهاین موضوع شعاری نیست و در رویکرد ما گنجانده شده است.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: طیبررسی‌ها توجه کردیم که نظام در بسیاری از مواقع موفق و در برخی مواقعنیز ناکامی‌هایی را داشته است. با توجه به برآوردهای که انجام شد متوجه شدیم در آن‌جاییکه نظام بر مبانی ارزشی و انقلابی تصمیم‌گیری و مدیریت کرد موفقیت‌های بسیاری را بهدست آورد.

آل اسحاق تصریح کرد: زمانی که مردم با یک موضوع، فکر و ایده همراه و همگامبودند و اعتماد کردند آن کار به خوبی پیش رفته است.

وی ادامه داد: هرگاه مماشات نکردیمو با رفتار انقلابی کار را پیش بردیم، امور پیشرفت کرده است و مدیران و مسئولینی کهاصل انقلاب و ولایت فقیه یعنی امام (ره) و مقام معظم رهبری و مجموعه ارزش‌ و ملاک‌هاییانقلاب اسلامی را قبول داشتند به طبع موفقیتخوبی را کسب کرده‌اند.

این فعال سیاسی در ادامه باتشریح فعالیت های جبهه متبوعش،گفت: همانطور کهاز اسم جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مشخص است اولا جبهه است و نه حزب. ثانیا مردمیاست و ثالثا متکی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی است. کار جبهه این است،نیروهای انقلابیرا که دارای این ملاک‌ها هستند را در یک ظرف قرار دهد و با ارزش‌های که باعث موفقیتبوده است کشور را در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره سامان دهند.

عضوجبهه مردمی انقلاب اسلامی با بیان اینکه علت اعلام موجودیت هر موضوعی،علت استمرار و بقای آن موضوع نیز هست، خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی بر اساس ارزش‌هاو روش‌ها و موازین خاصی تبدیل شده است به "انقلاب اسلامی" و جایگاه بزرگیدر بسیاری از موارد پیدا کرده است، به طور حتم عللی داشته که باعث بقای آن‌ موفقیت‌هانیز شده است.

وی ادامه داد: جبهه مردمی انقلاب اسلامی سعی در عملی کردن این بحث فلسفی دارد؛یعنی اگر همان روش و سیاست‌های که باعث بقا و موفقیت می‌شود را در پیش بگیریم و تصمیماتمانبر مبنای همان ارزش‌ها و تاکتیک‌ها باشد، انقلاب نیز استمرار پیدا می‌کند. البته تاکیدمی‌کنم که جبهه مردمی انقلاب نه حزب است و نه مانع احزاب.

آل‌اسحاق با اشاره به سخنان اخیر الله کرم مبنی بر لزوم هماهنگی جبهه مردمیبا پایداری‌ها ، تصریح کرد: برخی معتقدند که این جریان یک حزب است و به همین دلیل اینگونهبرخورد می‌کنند! من عرض می‎کنم ایننگاه نگاهی مبتنی بر واقعیت‌ها نیست و می‌گویم که جبهه مردمی هیچ درگیریی با هیچ تشکلو حزبی ندارد.

عضوسابق حزب موتلفه با تاکید بر اینکه شاخصه‌های جبهه مردمی، انقلابی و غیرانقلابیبودن است، گفت: قطعا ضد انقلابیون و کسانی که ولایت را قبول ندارند در این جبهه جاییندارند.

آل اسحاق در خصوص آمادگی این جبهه برای انتخابات ریاست جموری سال آتی، خاطرنشانکرد: زمانی که جبهه "مردمی" است تمامی جریانات نیز پشت سر آن هستند و تاکنونحدود 40 حزبی که عنوان اصولگرایی دارند اعلام همراهی و حمایت کرده اند. این جبهه درتلاش است تا نقاط مشترک را با کمک خود احزاب ساماندهی کند .

وی با بیان اینکه شورای ائتلاف نیز جزیی از همین مجموعه است، گفت: جبهه مردمیدر تلاش است تا همه نیروهای انقلابی را دور هم جمع کند و خودشان تصمیم گیری کنند، اینکهدر آینده چه می‌شود مشخص نیست اما هدف فقط اجماع و وحدت است.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انقلاب - مردمی - اسلامی - جریان - اسحاق - انقلابی - اینکه - ادامه - احزاب - نیروهای - مجموعه - بسیاری - ولایت - ارزش‌های - استمرار - اعلام - زمانی - سیاسی - افزود - ندارد - اصولگرا - موضوع - شاخصه‌های - تصریح -

نظر شما در مورد : آل اسحاق: جبهه مردمی انقلاب به دنبال وحدت و یک‌پارچگی است/ می‌خواهیم همه نیروهای اصولگرا را دور هم جمع کنیم/ شاخصه‌های جبهه، انقلابی و غیرانقلابی بودن است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها