امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:05:14

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142433 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 08:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار عباس درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس

مازندمجلس: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی هشدار داد.
مازندمجلس: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با روزنامه فیگارو گفت: طرح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای انتقال سفارت آمریکا به قدس خطری برای روند صلح است و فلسطینیان را به صرف نظر از به رسمیت شناختن "کشور اسرائیل" سوق می‌دهد.

عباس گفت: من به ترامپ نامه نوشتم و از او درخواست کردم که این اقدام را انجام ندهد؛ چراکه این اقدام نه فقط آمریکا را از هرگونه مشروعیت برای ایفای نقش در حل درگیری‌های خاورمیانه دور می‌کند، بلکه راهکار دو کشور را دور می‌کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه گفت: اگر سفارت آمریکا به قدس منتقل شود، ما هم گزینه‌های زیادی داریم که با کشورهای عربی مورد بررسی قرار دهیم که صرف نظر از به رسمیت شناختن "کشور اسرائیل" یکی از این گزینه‌هاست اما امیدواریم کار به اینجا نکشد و بتوانیم با دولت آینده آمریکا همکاری متقابل داشته باشیم.

عباس همچنین به کنفرانس صلح پاریس که قرار است فردا (یکشنبه) ۱۵ ژانویه برگزار شود اشاره کرده و آن را "آخرین فرصت برای اجرای راهکار دوکشوری" خواند و گفت: ما به عنوان مردم فلسطین می‌گوییم دیگر کافی است. پس از ۷۰ سال تبعید و ۵۰ سال اشغالگری باید ۲۰۱۷ سال "عدالت، صلح و آزادی" برای مردم ما باشد.

دونالد ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی‌اش بارها وعده داده بود که سفارت این کشور را به قدس اشغالی منتقل می‌کند. اخیرا سفیر آتی آمریکا در تل‌آویو نیز اعلام کرده بود تمایل دارد فعالیتش را از قدس اشغالی آغاز کند  که این مساله نارضایتی و واکنش مسئولان فلسطینی را به دنبال داشت.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - سفارت - فلسطین - راهکار - اقدام - می‌کند - منتقل - اشغالی - ترامپ - رسمیت - خودگردان - تشکیلات - دونالد - انتقال - شناختن - اسرائیل -

نظر شما در مورد : هشدار عباس درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها