امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 12:32:09

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142443 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 09:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر خارجه ترامپ، متهم به نقض تحریم‌ ایران

مازندمجلس: اکسون موبیل با ایران، سوریه و سودان معاملاتی را انجام داده در حالی که این کشورها از سوی آمریکا تحریم شده بودند.
مازندمجلس: کمیته بورس واوراق بهادار آمریکا طی گزارشی از نقض تحریم‌های نفتی ایران توسط شرکت "اکسون‌موبیل" در دورانی که ریاست آن را "رکس تیلرسون" بر عهده داشته است، خبر داد.

رکس تیلرسون، رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد اجرایی شرکت اکسون‌موبیل بود که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تصدی وزارت خارجه این کشور انتخاب شده است.
گزارشی که از سوی کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا منتشر شده است نشان می‌دهد که تیلرسون تحریم‌های نفتی سازمان ملل علیه ایران، سوریه و سودان را نقض کرده است.
این شرکت با ایران، سوریه و سودان معاملاتی را انجام داده در حالی که این کشورها از سوی آمریکا تحریم شده بودند.
به گزارش روزنامه USA today شرکت اکسون موبیل از طریق یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود در اروپا به نام "اینفنیوم" اقدام به معامله با این سه کشور کرده است.
این معاملات درسال های 2003، 2004 و 2005 توسط شرکت اینفینیوم انجام پذیرفته است.
طبق گزارش‌ها شرکت اروپایی اینفینیوم طی 3 سال مبلغ 53.2 میلیون دلار با ایران و 600 هزار دلار با سودان و 1.1 میلیون دلار با سوریه معامله انجام داده است.
شرکت اکسون‌موبیل، یک شرکت نفت و گاز آمریکایی است که دومین شرکت بزرگ جهان به شمار می‌آید و دفتر مرکزی آن در تگزاس آمریکا قرار دارد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - سوریه - سودان - ایران، - معامله - میلیون - اینفینیوم - گزارش - اکسون‌موبیل - کمیته - ترامپ، - بهادار - گزارشی - خارجه - تحریم‌های - تیلرسون -

نظر شما در مورد : وزیر خارجه ترامپ، متهم به نقض تحریم‌ ایران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها