امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 00:59:39

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142447 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 09:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار معاون ظریف با معاون وزرای خارجه روسیه و ترکیه

مازندمجلس: نشست سه جانبه جابری انصاری و معاونان وزرای امور خارجه روسیه و ترکیه در خصوص اجلاس آستانه برگزار شد.
مازندمجلس: جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که پس از دیدار با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل و دیدارها و گفتگوهایی در ژنو، بامداد جمعه وارد مسکو شده بود، با میخائیل باگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و در اجلاس سه جانبه معاونان وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه شرکت کرد. 
جابری انصاری در نشست های دو و سه جانبه با معاونان وزرای خارجه روسیه و ترکیه پیرامون ترتیبات برگزاری اجلاس آستانه بحث و تبادل نظر بعمل آورد. این دیدارها در پی نشست وزیران خارجه ایران، روسیه و ترکیه در 30 آذر ماه در مسکو، برگزار می شود.
در این نشست معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه و آقایان باگدانف و اونال معاونان وزارت امور خارجه روسیه و ترکیه، ترتیبات مربوط به اجلاس آستانه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
اجلاس آستانه قرار است در بیست و سوم ژانویه به میزبانی دولت قزاقستان و با حضور نمایندگان دولت و معارضه سوریه و با نظارت سه کشور ایران، ترکیه و روسیه و مشارکت نماینده سازمان ملل متحد برگزار شود.
اجلاس آستانه پس از آزاد سازی حلب و با هدف تقویت روند سیاسی و یکپارچه کردن تلاش ها برای مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و استقرار در سوریه تشکیل می شود.
معاونان وزرای خارجه سه کشور توافق کردند به رایزنی های خود برای برگزاری موفق اجلاس آستانه و کمک به حل بحران سوریه ادامه دهند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خارجه - روسیه - اجلاس - آستانه - ترکیه - معاون - معاونان - وزرای - دیدار - سوریه - ایران، - آفریقا - وزارت - ترتیبات - برگزار - برگزاری - دیدارها - جابری - انصاری - باگدانف - نماینده - جانبه -

نظر شما در مورد : دیدار معاون ظریف با معاون وزرای خارجه روسیه و ترکیه

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها