امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:16:00

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142448 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 09:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه سوریه به سازمان ملل در پی تجاوز جدید رژیم صهیونیستی

مازندمجلس: وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به حمله جدید رژیم صهیونیستی به فرودگاه المزه تاکید کرد، تجاوز اسرائیل به سوریه در ادامه تجاوزهای اسرائیل که از ابتدای جنگ علیه حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه آغاز شده است، صورت گرفته است.
مازندمجلس: وزارت خارجه سوریه در واکنش به تجاوز جدید اسرائیلی دمشق دو نامه خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت این سازمان فرستاد.

به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه تاکید کرد که این تجاوز در ادامه تجاوزهای این رژیم که از ابتدای جنگ علیه حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه آغاز شده است، صورت گرفت.

دمشق اعلام کرد که این اقدام در راستای تجاوزات اسرائیلی از آغاز بحران به حاکمیت و استقلال سوریه و تمامیت ارضی آن بوده که با برنامه انجام شده است.

وزارت خارجه سوریه افزود: این در راستای طرح‌های برنامه ریزی شده از سوی سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل، فرانسه، انگلیس و آمریکا و مزدوران آنها در عربستان، ترکیه و قطر و دیگر کشورهایی است که به دنبال بسط تسلط خود بر سوریه و منطقه هستند.

دمشق تاکید کرد که تجاوز جدید اسرائیل بعد از فروپاشی گسترده گروه تروریستی جبهه النصره و هم‌پمیانانش در شرق حلب و بعد از آشتی‌هایی که منجر به اخراج تروریست‌ها از مناطق اطراف دمشق به ویژه خان الشیخ، قنیطره، درعا و دیگر مناطق شده است، صورت گرفت.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: آشکار شدن نقش اسرائیل در این جنگ تروریستی ضد سوریه و عدم تردید اسرائیل در اقدام تجاوزکارانه ایجاب می‌کند که جامعه جهانی و دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت اقدامات فوری برای مجازات تجاوزگر و ممانعت از تکرار این اقدامات تروریستی به عمل آورد.

وزارت خارجه سوریه اضافه کرد: براین اساس جنگنده‌های صهیونیستی اقدام به شلیک شمار زیادی موشک از شمال دریاچه طبریا به سوی اطراف فرودگاه مزه کردند که باعث آتش سوزی در منطقه شد. 

وزارت خارجه پیشتر در نامه‌های خود به شورای امنیت اعلام کرده بود که  تجاوزهای زمینی و هوایی گذشته اسرائیلی منجر به کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان بی‌گناه از کودک و زن و مریضان و نابودی زیرساخت‌های کشور شد، تجاوز اسرائیل به خاک سوریه بدون پشتیبانی و چراغ سبز مستقیم دولت آمریکا و سران فرانسه و بریتانیا امکان پذیر نیست.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوریه - خارجه - وزارت - اسرائیل - تجاوز - اعلام - اقدام - تروریستی - شورای - امنیت - زیادی - منطقه - اقدامات - اطراف - آمریکا - مناطق - تمامیت - دبیرکل - اسرائیلی - صهیونیستی - تاکید - حاکمیت - راستای - استقلال - برنامه -

نظر شما در مورد : نامه سوریه به سازمان ملل در پی تجاوز جدید رژیم صهیونیستی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها