امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 12:26:29

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142474 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرواز گوارایت فرمانده، پریدنی شدی همسنگر

دلنوشته‌ شمخانی در رثای آیت‌الله هاشمی؛

پرواز گوارایت فرمانده، پریدنی شدی همسنگر

مازندمجلس: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دلنوشته ای آورده است: پرواز گوارایت فرمانده، بالاخره نوبت تو هم رسید چریک پیر! پریدنی شدی همسنگر!
مازندمجلس: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دلنوشته ای آورده است: پرواز گوارایت فرمانده، بالاخره نوبت تو هم رسید چریک پیر! پریدنی شدی همسنگر!

به گزارش ایلنا، مشروح یادداشت علی شمخانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پرواز گوارایت فرمانده، بالاخره نوبت تو هم رسید چریک پیر! پریدنی شدی همسنگر!

عادت به استقبالت داشتیم نه بدرقه، چون همیشه بودی، آنجا که سربازهای بی ادعا در کوچه پس کوچه های جهاد، کلید طلایی باغ آسمان را جستجو می کردند.

رفتنت هم چون بودنت شور و حماسه و استثنا بود و قاعده همدلی برای زنده نگهداشتن نهضت. چون همیشه گوشه ای در میان مردم در فرصتی که برای اخرین وداع با تو داشتم به گفتگو و درد و دل بی تکلف با هم میهنان نجیبی گذشت که محبت و قدر شناسی و عشق به ملک و مملکت را سوگمندانه فریاد می کردند وچه زیبا ما را به خودمان فرا می‌خواندند.

می‌دانی که ما کهنه سربازها نسبتی با تملق و تکلف و چاپلوسی نداریم واین شرافت، گوهری است که در دکان سیاست بازان خریداری ندارد.

راستی چقدر خنده دار است عیار اندکت را عده ای به امید شفقتی یا طمع در عنایتی، بسیار بخوانند و خنده دارتر که باور کنی و با آن تملق دروغ، خودت را گم کنی و وامصیبت..

پس نمی خواهم از امروز بگویم که مردانگی را با قیاس ادعا وزن می کنند. از خونروزهایی می گویم که مردانِ مرد از میان خیل مدعیان به عیار خطر پذیری و جنگ محک می خوردند.

انگشت شمار بودند امثال شما، که عافیت دنیا را گذاشتند و بی بهانه، همراه با خیل یاران خود، لباس رزم بر تن و اسلحه بر دوش، سنگر به سنگر جبهه ها را هم نفس و هم پای جوانانی تازه بالیده، مشق عشق کردند و نبرد را نه در خانه های امن که از میان خاک و آتش و باروت وخون راهبری کردند.

عکس‌های پادگانی برخی مدعیان که کیلومترها دورتر از گلستان خون و خطر برای روزهای مبادا با فلاش‌های بی‌صداقتی و تکلیف گریزی پرنور می‌شد هنوز در لطیفه‌های فرهنگ جبهه پرخواننده است.

تو می‌دانی، برای آنان که شهادت را در لحظه‌های ناب شب عملیات درک کرده‌اند، رفتن و پرکشیدن عادتی قدیمی است اما نمی‌شود که دم پرواز را درک نکرده آرام بیابی!

وقتی یار و رفیق و همسنگر دیرینت در پیام وداع می‌گوید 'هیچ کس برای ما هاشمی نمی‌شود'، چون منی چه می‌توانم بگویم؟ برای نسل ما این رزم شبانه پایانی ندارد سردار.نوبتمان کی می‌رسد ؟! ترسم که گاه پریدن، نفس‌ها به شماره افتاده باشد...

این آخرین پرواز گوارایت مرد! خدانگهدار همسنگر، خداحافظ همرزم، بدرود فرمانده پیر.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرواز - گوارایت - همسنگر - فرمانده، - پریدنی - نمی‌شود - سرباز - مدعیان - همیشه - شمخانی - بالاخره - ندارد -

نظر شما در مورد : پرواز گوارایت فرمانده، پریدنی شدی همسنگر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها